Проблем с детската градина ХЕЛП

  • 877
  • 10
  •   1
Отговори
Значи ситуацията е следната. Една колежка на майка ми иска да напуска защото няма кой да гледа детето й. Бабите не го искат. Било навършило 6 год мисля, и вече го гонят от детската градина, а есента е 1 клас. Та имате ли идея дали има някакви целодневни градини или незнам как да го кажа. Нещо като занимални за през деня за деца през лятото. Детето е на 6 или 7 год.

Как се процедира в такъв случей? Ще се радвам на бързите ви отговори, защото наистина е спешно.

ПС: Ако има значение, от Бургас са.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 709
По принцип децата имат право да са в детската градина до 14.ІХ и от 15-ти да тръгнат в първи клас. Така, че най-добрия вариант е да се говори с директорката на градина, да й се обясни, че родителите са на работа и че няма кой да гледа детенце.
Аз също имах проблем преди две лета, но в крайна сметка баткото ми беше и през лятото в градината.
Цялата работа е заради това учителките да могат да си използват отпуската о време и за това гледат да шътнат повечето деца.

# 2
  • Мнения: 4 733
ПС: Ако има значение, от Бургас са.
Моята дъщеря си изкара и последното лято в детска градина " Слънце " в Бургас, недоумявам какво означава " Изгонят "?! Нямат това право!

# 3
  • Мнения: 3 405
По принцип децата имат право да са в детската градина до 14.ІХ и от 15-ти да тръгнат в първи клас. Така, че най-добрия вариант е да се говори с директорката на градина, да й се обясни, че родителите са на работа и че няма кой да гледа детенце.
Аз също имах проблем преди две лета, но в крайна сметка баткото ми беше и през лятото в градината.
Цялата работа е заради това учителките да могат да си използват отпуската о време и за това гледат да шътнат повечето деца.

Taka e, do 15. 09 могат да посещават градината. Остават няколко сборни групи, а ако градината затваря за лятото преместват децата в най- близката работеща детска градина. Говорете с директорката.
Друг вариант е частна занималня, ако могат да плащат 3 месеца доста по-висока такса, която всяка занималня определя сама за себе си.

# 4
  • Мнения: 1 492
И ние сме със същия проблем,на 1юни ни гонят.Ще правят голям ремонт - цитат на директорката и ние трябва да се оправяме.
Не знам дали твоята позната може да си позволи частните занимални - в най-добрия случай е 100лв.на месец /поне така е в София/.
Друг вариант е да плаща на някоя по-възрастна съседка да го гледа.Но това са си 3 месеца,незнам дали ще се навие някой.
Аз лично ще го изпратя при майка ми, но те са на работа и ще трябва да стои сам с племеника ми ,който е на 11 год. Направо умирам от страх, ама нямам друг вариант засега. Ако ме чуят от закрилата, какви ги мисля, ще ми вземат детето направо.

# 5
  • Мнения: 545
В нашата детска градина през лятото също се е случвало в групите на по-малките да има по 1-2 деца от "завършилите", така че вероятно е решение на директора да остави деца, за които наистина няма кой да се грижи през лятото. Все пак дори и да имат право на отпуск, едва ли родителите ще могат си останат у дома 3 месеца Sad( Така че най-добре да се говори с директора и дано излезе разбран човек.

# 6
  • Мнения: 3 405
И ние сме със същия проблем,на 1юни ни гонят.Ще правят голям ремонт - цитат на директорката и ние трябва да се оправяме.
Не знам дали твоята позната може да си позволи частните занимални - в най-добрия случай е 100лв.на месец /поне така е в София/.
Друг вариант е да плаща на някоя по-възрастна съседка да го гледа.Но това са си 3 месеца,незнам дали ще се навие някой.
Аз лично ще го изпратя при майка ми, но те са на работа и ще трябва да стои сам с племеника ми ,който е на 11 год. Направо умирам от страх, ама нямам друг вариант засега. Ако ме чуят от закрилата, какви ги мисля, ще ми вземат детето направо.

Ама недей така. Директорката трябва да пренасочи децата към градина, която ще работи през цялото лято. Питай я направо къде да си водиш детето.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 492
Цитат
Ама недей така. Директорката трябва да пренасочи децата към градина, която ще работи през цялото лято. Питай я направо къде да си водиш детето.  Peace
Ох, вдига рамене само и нищо.
Да ви питам,мога ли аз да питам в другите детски градини дали ще го вземат или трябва да е насочено от нашата детска градина като бройка.Въобще ще ми обърнат ли внимание?

# 8
  • София
  • Мнения: 650
И аз чух от приятелка че имат този проблем. Децата в предучилищната група ги разпускат сега в края на май, защото бюджета за тази IV група бил разчетен до май и след това ваканция както при учениците. Иначе вариант са частните летни занимални. В зависимост от квартала се поинтересувайте за такива занимални, информация има и на http://deteto.info/intro.html. Плаща се около 5лв. на ден или по-вече.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Цитат
Ама недей така. Директорката трябва да пренасочи децата към градина, която ще работи през цялото лято. Питай я направо къде да си водиш детето.  Peace
Ох, вдига рамене само и нищо.
Да ви питам,мога ли аз да питам в другите детски градини дали ще го вземат или трябва да е насочено от нашата детска градина като бройка.Въобще ще ми обърнат ли внимание?

Когато всяко лято нашата градина почиваше по 1 месец и децата трябваше да ходят в друга градина, в повечето случаи тази друга градина не ми беше удобна. Тогава бях попитала в друга, по-удобна за мен градина, и директорката ми беше казала, че лятото ако имат свободни места могат да приемат деца, даже и ако не са от района - и тъй като имаха свободни места, баткото ходеше не в тази градина, в която ни пращаха от титулярната ни, а в тази, в която на мен ми беше по-удобно. Така, че за летния период всичко зависи от доброто желание на директорките на градините.

# 10
  • Мнения: 1 492
Благодаря Darusia , ако нашата директорка ме отсвири, направо ще ходя да питам в съседните детски градини. Дано го вземат Praynig

Общи условия

Активация на акаунт