Кисел?

  • 509
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
Здр. мамчета! 
Кога,на каква вазраст се почва сас кисела? А в него слага ли се нещо?Как се прави и кога се дава през деня?

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 18:11 от pandora

# 1
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
ние го даваме от 4месец.приготвям от готовите и прибавям и плод.давам го на следобедното хранене

# 2
  • Мнения: 3 042

 Thinking  newsm78
Слага се разбира се, нали детето трябва нещо да яде. Joy Joy Joy
  bouquet

Сега сериозно по темата. Grinning
Кисел съм давала, котато захраних с каша т.е. от началото на 5м.
При щерката редувах 1 ден каша ,1 ден кисел /така беше и при синът в началото, после започнах да давам само каша/.
Киселът го правех с натурално царевично нишесте, плодово пюре и АМ.

# 3
  • Мнения: 271
аз го въведох към 5-ия месец.правех го с компот,а не с вода,за да е по-вкусен

# 4
  • Мнения: 3 042
.приготвям от готовите

В готовите има оцветител най-малкото ,а май и ароматизатори /забравила съм точно съдържанието/, иначе няма как да стане зелен и с вкус на ябълка например. Такъв купих веднъж и така след като го приготвих  Sick го изхвърлих.

# 5
аз давам откъм средата на 4 месец и редувам два три дена кисел един ден каша, че сме напред с килата. правя го и з с АМ и плодово пюре като всеки ден сменям плодовите пюрета за да има разнообразие. и все още използвам натурално царевично нишесте без оцветители и ароматизатори. а и без да се слага сок от компот киселчетата стават приятни на вкус, защото така или иначе плодовото пюре и АМ сладнят

# 6
  • Мнения: 962
 Hug благодаря за инфото  Flutter

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 19:33 от Vivi

# 7
  • Мнения: 680
ние го даваме от 4месец.приготвям от готовите и прибавям и плод.давам го на следобедното хранене

и аз така Peace

# 8
  • Мнения: 292
Аз го включих от втората половина на 5-ия месец, след кашата - правя го с натурално царевично нишесте, пасирани плодове и после като поизстине АМ.

# 9
  • Мнения: 2 672

Кога,на каква вазраст се почва сас кисела? А в него слага ли се нещо?Как се прави и кога се дава през деня?

 - на 4.5 м.дадох.
 - слагах настърган плод.
 - за 200мл :  200мл. прясно мляко и 1 с.л. захар завират, захарта да се стопи Simple Smile, слагаш 2 с.л. нишесте предварително разтворени в 4 с.л. мляко. Бъркаш малко , сгъстява се и е готово.
 - давах го следобяд

# 10
  • Мнения: 5 299

Кога,на каква вазраст се почва сас кисела? А в него слага ли се нещо?Как се прави и кога се дава през деня?

 - на 4.5 м.дадох.
 - слагах настърган плод.
 - за 200мл :  200мл. прясно мляко и 1 с.л. захар завират, захарта да се стопи Simple Smile, слагаш 2 с.л. нишесте предварително разтворени в 4 с.л. мляко. Бъркаш малко , сгъстява се и е готово.
 - давах го следобяд
И аз по съЩият начин, но в началото го правях с вода.

Общи условия

Активация на акаунт