Падна от леглото си

  • 1 570
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Мами, моя Ицко снощи се е прехвърлил някак през оградката налеглото си и само се чу "туп" и страшен рев. Намерих детенцето си на земята по гръб. Просто изпаднах в ужас, не ми се мисли какво можеше да му стане-да си счупи нещо или не дай си боже най-лошото Praynig ....моля ви кажете как се справяте с този период. Как да обезопася леглото , в паника съм , моля ако някой може да даде идеи да ми помогне  Sad

# 1
  • Мнения: 394
Чудно ми е как е паднал от леглото.Още на вдигнато положение ли е?При нас не се е случвало да пада от леглото.Щом го забелязах,че започна да става деен-веднага свалихме матрака на долу и му е невъзможно да се измъкне.Обясни как точно е паднал(измъкнал),та да може мамите да се ориентират и да дадат съвет за обезопасяване.

# 2
  • Мнения: 354
 Успокой се ! Твоят бебок наближава годинка - възрастта , в която паданията стават част от ежедневието на детето. Всяка майка се страхува ... За щастие природата се е погрижила бебетата да притежават редица физиологични особености , които ги предпазват от травми при честите падания. Много често плача на детето след скок е от страх. Разбира се трябва да си много внимателна. От тук започва един доста дълъг период , в който винаги трява да си близо до мъника и да го придъжаш с едата ръка. Не го оставяй в креватчето без наблюдение.Бебоците изпитват неудъжма потребност да се надвесват над рещшетките и да се катурват от тях. Моята го правеше по няколко пъти на ден. Добре , че по - често избираше посоката , при която се пльсваше на спалнята.
  И така . Всичко , което можеш да направиш  е да си близо до него. Изтощително е, но все някога детето става добре координирано и внимателно и тогава ще можеш да си отдъхнеш.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Два пъти пада от нашата спалня, единият път с разбит нос, не знам как не умрях от ужас. Но нямаше други симптоми, нали знаеш,  че трябва да се следи за повръщане и замайване в случай на мозъчно сътресение. Мисля, че всички бебета падат, рано или късно, но рядко пострадват наистина ( да чукна на дърво!)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 315
Матрака ни е на най-ниското ниво , почти на земята, но той е много висок и здрав и се е надвесил и е паднал. Сега говорих с педиатъра, той допълнителни ми изкара акъла, че децата много лесно чупят кости и не им личи. Ще се побъркам, утре имаме рожден ден, той падна, аз му донесох някакъв вирус, реве ми се  Sad

# 5
  • Мнения: 394
Матрака ни е на най-ниското ниво , почти на земята, но той е много висок и здрав и се е надвесил и е паднал. Сега говорих с педиатъра, той допълнителни ми изкара акъла, че децата много лесно чупят кости и не им личи. Ще се побъркам, утре имаме рожден ден, той падна, аз му донесох някакъв вирус, реве ми се  Sad
Ще трябва да си много внимателна-да го следиш повече и да си до него постоянно.Сега се развиват-стават буйни и неконтрулируеми и се нуждаят от непрекъснат контрол.Не се притеснявай-нормално е,най-вероятно няма нищо страшно(лекарят ти май говори на изуст,без да го е видял).Ако много се притесняваш-заведи да го видят,но те са си доста здравички и си имат защитни реакции. Peace

# 6
  • Мнения: 922
За падането - падат - от любопитство.
Ако имаш възможност известно време слагай калъфки на земята, или табуретки. Но и това е нож с две остриета, защото може да се научи да прескача, знаейки, че нищо няма да му се случи Wink
Педи сигурно ти е казал, но и за да си кажа Blush - важно е детето да НЕ заспи веднага след падането; ако плаче силно и енергично, ако си движи ръчичките и крачетата и при пипане на телцето не изпищява - значи всичко е ОК

Успех Heart Eyes

П.П. Ах, и аз по твоя път идвам Wink

# 7
  • Мнения: 1 403
И мен много ме беше страх и махнахме 2 решетки да си влиза и излиза оттам. Бързо свикна  Grinning Сутрин веднага се мята в нащо легло  Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 1 315
Благодаря ви мами, седя си на бюрото и си рева  Cry
Не знам как да гообезопася, ами ако пак падне и този път е фатално, само най-лоши неша си мисля. Педито ми го каза, за да проверя дали нещо не е счупено, следобяд ще го заведа и да го види, защото му вярвам като лекар. Но се чудя как да предодвратя следващо падане, освен да го слагам да спи при нас, просто не знам... Rolling Eyes

# 9
  • tardis
  • Мнения: 329
Матрака ни е на най-ниското ниво , почти на земята, но той е много висок и здрав и се е надвесил и е паднал. Сега говорих с педиатъра, той допълнителни ми изкара акъла, че децата много лесно чупят кости и не им личи. Ще се побъркам, утре имаме рожден ден, той падна, аз му донесох някакъв вирус, реве ми се  Sad

Успокой се  bouquet
Нали нищо му няма на детенцето? Върви да го прегледат, ако мислиш, че това ще те успокои: много помага  Peace

А иначе - не би могла да слагаш нещо меко на пода до легълцето? Дори матрак?

Само хубави емоции оттук нататък и да изкарате един прекрасен рожден ден!... Мога само да си представя колко се вълнуваш Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 315
И мен много ме беше страх и махнахме 2 решетки да си влиза и излиза оттам. Бързо свикна  Grinning Сутрин веднага се мята в нащо легло  Joy
Това е идея, освен така да направим, като кученцата. Ужас,ще полудея.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Обикновено на децата не им се случва нищо при падане. Но ако се притесняваш заведи го да му направят снимка. Ние не сме падали от легло, но три пъти е падал от проходилката, като срещне по пътря си праг и прохидилката се накланя, детето заедно с нея и си удря челото. След поредното падане изхвърлих проходилката. Голям ужас беше, а ние имаме плочки по пода. И това се случва много бързо, въпреки че някой го наблюдава нон-стоп. Така че не се обвинявай, нормално е да падат в тази възраст - стават по-подвижни, експериментират различни неща, опознават света.

# 12
  • Мнения: 922
Но се чудя как да предодвратя следващо падане
Децата са много любопитни, бързо забравят, че са паднали и са склонни да си повтарят "грешките"...
И все пак, можете да "залепите" детското легло до вашето (на "буква Г", например)...
У нас беше така и баткото се надвесваше само над спалнята (че там е по-интересно). Тупвал е, разбира се, но все пак е меко и дори не се е стряскал

Желая ти бързо да отмине уплаха Praynig
Поздрави  bouquet

# 13
  • Мнения: 128
Ние сме още малки за такива изпълнения, но мисля като стане по - голям и има опасност да се претърколи през решетките да му сложа някакъв дюшек долу на пода.Иначе ще падне върху ламината, а не е желателно.Защо не пробваш нещо такова да му измислиш - мека подложка от дунапрен, но по дебеличка, или матраче.Поне ако падне ще е на мекичко.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 315
 Hugблагодаря ви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт