Баби на внуци в чужбина

  • 4 350
  • 59
  •   1
Отговори
Цитат
много е тъжно да си далече от тях. живяхме 8 години тук с дъщеря ми и внук ми. после се омъжи в ИТАЛИЯ, сама го заведох при мама. Роди ми се и внучка....Зная, че са много добре, но пак ми е мъчно за тях. Има ли и други баби, които четат тук за децата си?

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 09:36 от Mamma

# 1
  • Мнения: 368
Здравей, Краси!
Аз съм от категорията "родители в чужбина", а не от "родители на родители в 1ужбина" Wink, но реших да ти пиша как е при моята майка. Тя е сама в Б-я, защото татко ми почина, а аз съм единствено дете. Аз съм със съпруга ми и сина ни в САЩ. Не е лесно да си далеч от децата и внуците си, но животът продължава... Майка ми беше при нас за 6м., живот и здраве ние ще сме през лятото за 1м. в Б-я. Това е засега, напред бъдещето ще покаже... Simple Smile

# 2
благодаря ти.аз си имьм и друга тук,а днес от нета разбрах,че пак ще ставам баба тук-за 4 път.те си чатьт тук.а таткото ни почина преди 22 години

# 3
  • Мнения: 368
благодаря ти.аз си имьм и друга тук,а днес от нета разбрах,че пак ще ставам баба тук-за 4 път.те си чатьт тук.а таткото ни почина преди 22 години

И на нас - децата също ни е мъчно за раздялата с вас - майките, но ни крепи мисълта, че знаете, че сме добре и мислим за вас.  bouquet

# 4
  • Мнения: 7 914
Etka , и моята майчица е самичка в България Hug !Разлика ни с теб е , че аз съм малко по - близко...ама за майчиното сърце това едва ли е от голямо значение! Hug

# 5
  • Мнения: 1 017
ооох, това ми е болна тема, особено, откакто татко си отиде, малко повечЕ от година мина  Cry
все си казвам, чЕ само заради това не трябва децата ни да остават без братчЕ и сестричЕ  Heart Eyes

БАбче Краси, да ти кажа ние с мойта майка какво правим: тя иска оЩе да работи. Затова Скайп всеки ден, имейли, идва тук и взима цялата си отпуска...А когато се умори да работи, сме се уговорили, чЕ Ще идва за по няколко месеца поне. НЕ говори и дума фински, но е оправна  Hug Миналият път обикаляШе пътиЩАта, занимаваШе се с Гого, а през почивните дни се опитвах да я развличАм...
много е трудно и тъжно понякога, но не трябва да се предавате. Важното е всички да сме здрави  Hug

# 6
  • Мнения: 764
Здравейте,аз сам 6терката от Италия Laughing
А мама и хабер от компютър си няма6е,а сега нови теми взе да пуска newsm10
Темата е ясна,не е лесно да си дале4 от мама,но правилата на живота не винаги се съобразяват с граници и континенти.Мисля 4е важното за всеки родител е 4е детето му е здраво и психи4ески спокойно.За6тото аз,като се замисля ако бях останала там о6те малко,най малкото си докарвах невроза.Надявам се,4е вси4ки родители мислят така,както моята майка:Трудно е да си дале4 от децата си,но о6те по трудно е да гледа6 как страдат ден след ден.Поздрави на вси4ки и много,много целувки на на6ата баба Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Ако можех да се разделя на 3- за Италия,за София и за Ямбол....Да съм при вас и да си работя.....Ама не става,а до пенсията остават 5 години....А толкова много ви обичам всичките! Heart Eyes newsm51

# 8
  • Мнения: 2 907
много болна тема ...

Аз и моята мама сме отдавна тук, аз израснах буквално тук, но много липсвахме на баба и дядо. Всяка година идваха за по няколко месеца, ние си ходихме в България, но не е същото. Преди две години мама доведе и двамата окон4ателно тук, баба беше много болна и по4ина тук, във Франция. Сега е погребана тук и мама не може да си го прости...дядо не издържа и се прибра в Бг. Старото дърво не може да се изкорени.

# 9
  • Мнения: 780
много болна тема ...

Аз и моята мама сме отдавна тук, аз израснах буквално тук, но много липсвахме на баба и дядо. Всяка година идваха за по няколко месеца, ние си ходихме в България, но не е същото. Преди две години мама доведе и двамата окон4ателно тук, баба беше много болна и по4ина тук, във Франция. Сега е погребана тук и мама не може да си го прости...дядо не издържа и се прибра в Бг. Старото дърво не може да се изкорени.

Много тъжно..
Ние пък си нямаме баби, ни тук, ни в БГ. Не дочакаха да видят внучките си..  Cry
Дядото в БГ обаче много тъжи за нас..

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Italina помислих си за теб като го про4етох и то наистина се оказа,4е мама Краси е твоята мама.   bouquet
И моята мама се казва Краси и ние сме разделени като вас :аз и вну4ката в Италия а мама,татко и сестра ми ( плЮс баба,дядо,леля и братов4еди) в България.  Sad
Знам,4е на мама,сестра ми и останалите им е много мъ4но за нас и най_ве4е за детето ( всеки път като се 4уваме го усеЩам в гласа им  Sad ). Майка ми и баЩа ми са сравнително млади ( 53ти набор ) и до пенсия им остава оЩе доста ( да са живи и здрави  Peace ) та затова идват тук,само когато имат отпуска.  Confused
Миналата година се радвахме на баба тук цели 3 месеца и беШе малък празник. Няма да ви описвам какво беШе когато майка ми си тръгна.  Cry И сестра ми не беШе на гости през лятото за малко,но времето сякаШ излетя и тя си замина.
Сега се 4уваме 4есто по нета,здраво снимки,телефон и си ходим до Бг веднъж годиШно,но пак е малко.
Какво да се прави,такъв е живота,4овек никога не знае къде Ще го отвее вятъра.  Thinking
Ме4тата ми е един ден да мога да  взема наШите тука... Blush

# 11
  • Мнения: 5 475
Какво да се прави,такъв е живота,4овек никога не знае къде Ще го отвее вятъра.  Thinking
Ме4тата ми е един ден да мога да  взема наШите тука... Blush

  Аз съм в още по-кофти ситуация,защото съм единствено дете,и съответно дъщеря ми е единствена внучка.А и родителите ми не са много млади-майка ми е на 63,а баща ми на 71 години.Освен това от години съм в чужбина...
  Детето ми отрасна с баба и дядо,които гледаше на снимка...и аз като mcdirock мечтая някой ден да ги взема при мен...дано!  Peace  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 167
И аз съм щерка в Чужбина.И моят татко е сам в Бг.Майка ми почина преди 7 години,а след това почина и сестра ми.Татко едва го преодоля.Сега е сам и много тъгува.А и ние за него.Питах го дали му се идва,но е категоричен че не иска.На 70години е.Но трябва да се справя сам.Много ми е мъчно като си помисля.На всичкото отгоре няма грам понятие от компютри,но иначе смс-и изпраща.
 Simple Smile

# 13
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Момичета,май темата ви хареса,ни6то че е тъжна.Купете на родителите си компютри.Те ще се научат заради вас.Това е страхотна възможност-всеки ден по няколко пъти да са с вас.Когато си информиран,става по-лесно.Все едно,че сме заедно......

# 14
  • Мнения: 5 475
Купих им компютър,но за съжаление не възприемат много лесно..но пък се чуваме почти всеки ден по телефона!

  Peace

Общи условия

Активация на акаунт