Лоша миризма в банята

  • 8 627
  • 45
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Здравейте, имам следния проблем: Понякога, най-често когато има силен вятър в банята (общо помещение с тоалетната) се появява отвратителна миризма, на селски кенеф! Просто е кошмарно, ако забравя вратата отворена целият апартамент се осмърдява за нула време. Ако пусна вентилатора става още по-зле. Четох, че се получава, когато "налягането в банята било по-ниско от това в канализацията", но това не ме топли изобщо. Ужасно е, ни ароматизатори, ни дяволи помагат. С какво да ги чистя тези канали, има ли изобщо спасение или така ще си мирише при определени условия? Просто не разбирам, сутринта не миришеше на нищо, а сега смърди. Последен етаж сме, не знам има ли някакво значение.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
Здравейте, имам следния проблем: Понякога, най-често когато има силен вятър в банята (общо помещение с тоалетната) се появява отвратителна миризма, на селски кенеф! Просто е кошмарно, ако забравя вратата отворена целият апартамент се осмърдява за нула време. Ако пусна вентилатора става още по-зле. Четох, че се получава, когато "налягането в банята било по-ниско от това в канализацията", но това не ме топли изобщо. Ужасно е, ни ароматизатори, ни дяволи помагат. С какво да ги чистя тези канали, има ли изобщо спасение или така ще си мирише при определени условия? Просто не разбирам, сутринта не миришеше на нищо, а сега смърди. Последен етаж сме, не знам има ли някакво значение.

каналът на пода в банята ви е с неподходящ сифон, затова става така. вариантите за решение са два - сменяте сифона или слагате запушалка на канала.

# 2
  • Мнения: 2 492
A най-лесният начин е да налеете чаша -две вода в сифона.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Наливала съм - с душ слушалката доста повече от 2 чаши, но ефектът е временен. Просто има дни, в които смърди Sick Ще проуча тази смяна на сифона, но предполагам е свързана с разбиване на пода.... дали продават някакви универсални тапи, които могат да се сложат?

# 4
  • Мнения: X
Наличието на задържане на вода е при роговите сифони.
Има подробност. Да провери, ако е такъв сифона дали е налична една тапичка:
(случайна снимка от нета)
Скрит текст:
Ако сифонът е "прав" (с долно отичане), то капак.

# 5
  • Мнения: 5 819
   Много добре знам какво имате предвид. Страшна миризма се носи от време на време от банята. Едва я изтърпявам.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
Наливала съм - с душ слушалката доста повече от 2 чаши, но ефектът е временен. Просто има дни, в които смърди Sick Ще проуча тази смяна на сифона, но предполагам е свързана с разбиване на пода.... дали продават някакви универсални тапи, които могат да се сложат?

наливането на вода при този тип сифони не помага.
аз търсих тапи, има най-различни, но накрая си решихме проблема като изрязахме кръгче от един детски пъзел от пореста гума и така затапихме сифона. миризма повече няма.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 431
Не е от ващия сифон. От блока е. И нашия е така. Лятото особено, като има вятър, влиза в шахтата на щранга и изкарва смръдня.

# 8
  • Мнения: 40 752
Не е от ващия сифон. От блока е. И нашия е така. Лятото особено, като има вятър, влиза в шахтата на щранга и изкарва смръдня.

Той сифонът ако е именно "сифон" миризмата няма как да влезе. То това е идеята на сифона.

# 9
  • Мнения: 5 819
   Всъщност се сетих, че и от тоалетната излиза такава миризма. Явно е от блока и не можем да се отървем от тази миризма.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Значи тази фуния, която трябва да се сложи в сифона, я няма! ММ я махнал по някакви причини. Сега я издирвам да я сложа пак. Но имам спомен, че сякаш и с нея не беше съвсем без миризми, но не са били толкова ужасни. Като я сложа ще видим какво ще стане.
Днес е тихо и не мирише.

# 11
  • Мнения: 40 752
   Всъщност се сетих, че и от тоалетната излиза такава миризма. Явно е от блока и не можем да се отървем от тази миризма.

Ако и в тоалетната мирише, и ако там няма сифон, значи е от вентилацията. През тоалетна миризма не може да мине.

# 12
  • Мнения: X
Значи тази фуния, която трябва да се сложи в сифона, я няма!
Това е пластмасова капачка за бутилка.

Скрит текст:

# 13
  • София
  • Мнения: 3 972
Наливала съм - с душ слушалката доста повече от 2 чаши, но ефектът е временен. Просто има дни, в които смърди Sick Ще проуча тази смяна на сифона, но предполагам е свързана с разбиване на пода.... дали продават някакви универсални тапи, които могат да се сложат?

наливането на вода при този тип сифони не помага.
аз търсих тапи, има най-различни, но накрая си решихме проблема като изрязахме кръгче от един детски пъзел от пореста гума и така затапихме сифона. миризма повече няма.

Става и със стреч фолио (https://vibe.bg/image/cache/kh3437/Domakinsko_strech_folio-tsena … .product_main.jpg), слагаш и отгоре решетката. При къпане махате фолиото заедно с решетката и като приключите връщате и запушвате. Ако имате сухи сифони ( ние сме с душкабини, но имаме втори в сухата част) - заушила съм ги по този начин и отгоре имам килимчета! На мивката е лесно - има си тапи!

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Никакви тапи и препарати няма да помогнат!

Системата е проста, но ако е неправилно изпълнена не работи. Под всеки канал, мивка, душ, пералня, тоалетна и прочие има извита тръба, която задържа вода, пречеща на ужасните канализационни газове да влизат в дома:



За да се задържи водата в канала обаче тръбата трябва да има досъп до въздух чрез обезвъздушител на покрива на сградата. Иначе докато водата се стича на долу дърпа въздух от канала, изсмуква водата от картинката и после почва да връща смрад.

Та този обезвъздушител на покрива може да е запушен от гнездо, умрял плъх, найлонов плик, или тъп комшия.

Общи условия

Активация на акаунт