Луксация на рамо - операция?

  • 2 262
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 70
Здравейте,
имам следния проблем: от десетина години ми се вади лявата ръка - досега сигурно около 10 пъти е ставало. Не тренирам нищо и не знам защо така се случва - вади се от минимално усилие и винаги в неочаквани ситуации. Преди две седмици се извади докато спях! с бебока без да правя нищо. Досега обикновено сама се е намествала, но този път не стана и ходих в бърза помощ. Всички ортопеди досега ми казват, че това е анатомична особеност на ставата и се оправя само с операция. Аз допреди да родя не съм се замисляла за този вариант, защото ме е страх от операции. Този път обаче се стреснах, защото бях с бебо и бях абсолютно безпомощна и си представих ако сме сами и се случи не знам какво ще правя (бърза помощ отказват да дойдат на място - трябва ти да отидеш, а адски болии...).
Малко дълго стана, но въпросът ми е има ли някой, който да е имал този проблем и да се е оперирал? Ще се радвам ако някой сподели за операцията - как протича, каква упойка, колко е възстановителния период, при кой специалист и пр.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми косвено ще отговоря на част от въпросите ти, защото не става дума за мен, а за братовчед ми.
Оперираха го в Горна баня, не знам с каква упойка и точно кой лекар (той е с протекции), но да е седял не повече от 4-6 дни там и след това се прибра у дома. Ръката му беше вързана стегнато и на няколко дни ходеше на нова превръзка. Мисля, че за около месец се възстанови, ама дали е ходил на раздвижване след операцията - не знам.
Операцията се води почти рутинна.

Късмет и взимай скорошни мерки по проблема си. Не е за пренебрегване.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 70
Шани, благодаря много за отговора - звучи успокоително донякъде. Дребчо като поотрасне и ще отида на консултация да разпитам за операцията.
Съжалявам за загубата ти. Бъди силна  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт