Отговори
  • София
  • Мнения: 9 394
Е, това е гостито при майка ми- нож с две остриета. Wink
Хем хубаво и отморяващо, хем, после всичко ми излиза през носа накуп! Twisted Evil

Толкова бях горда от постижението си да науча Лора да заспива, щом я сложа в леглото и затворя вратата на спалнята зад себе си, и всичко рухна в един миг. Wink
Всичко идва от Великденското ни гостуване при нашите.
Трудно и беше да заспива сама там- ново място, ново легло, не беше ходила там от 9 месеца, а и едва ли си спомня нещо от тогава.
Проявих разбиране и не я оставяхме сама. Даже тати се постара да заспива Лори там всеки път, хванати за ръчичка един за друг.
Естествено не съм очаквала, че щом се върнем тук и всичко веднага ще си тръгне по старому. Но не съм очаквала и такъв истеричн отпор от нейна страна.
При всяко слагане за сън то е рев, то е истерия, тръшкане, прескачане на решетката на креватчето и пр. Идва при нас ревяща и сополива в хола, секунда след като изляза от спалнята.
Даже се зарекох, че ще я оставя един следобед, та ако ще до 4 часа да се къса, пък да видим дали няма да заспи. Crossing Arms
Е, да ама- не- скъса се от рев- 2 часа и половина по часовник. Аз я слагам, тя става и рева. Аз упорито продължавам и така до безкрай. Баща и като по милозлив, пак отиде при нея в спалнята и тя заспа до 3 мин. ooooh!
Даже беше стигнала до там, че я намираме права на стола в спалнята, подпряна и спи. Подгъва краката и ще падне всеки момент, но при опита ми да я сложа в леглото всичко започва с пълна сила от начало #Cussing out

Чудя се сега има ли смисъл да мъча детето или просто е някакъв период? Ще отмине ли, или да не хабя надежди напразни?
Освен всичко друго пречи на батко си вечер да заспи. Той заспива в 9,30, тя продължава рев до 10ч. само и само някой да стои при нея.. Sad

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 09:31 от kopche

# 1
  • Мнения: 515
Махнете й решетката.
Ние я махнахме преди месец - не е падала нито един път по време на сън. Йоана е на същата възраст (с няколко дни по-голяма)

Мисля, че решетката е основният проблем на дъщеричката ви.  newsm78При баба й вероятно е спала на обикновенно легло. И сега решетката е тази, която я отвращава от леглото й.  newsm78

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз си мисля, че е период. Със сина ми и аз в началото се гордеех, че заспива сам. По-късно започна да ме търси, лягаме двамата с идеята после да стана, но и аз заспивах. После пак си свикна, даже беше горд, когато го отделихме, че си има собствена стая и така. Не мъчи детето, явно е по-инат от теб. Лягай с нея и после като заспи, ако и ти не си заспала, си върши работата.

# 3
  • Мнения: 415
Всеки път, щом гостува /дори за един следобед/при баби и дядовци е така ooooh! Става дума за баткото.
Мамо - мий ме, обличай ме, обуй ме..... Напоследък не ще да ляга сам и реве като бебе  Cry , докато малкият се унася....
Реве, защото го е страх,ама от какво не може да обясни Thinking
Слагаме го с хиляда уговорки и след малко търчи бос в хола и подсмърча Confused Пак уговорки, молби, кандърми - същия резултат. Накрая си лягаме и ние с баща му и заспива и той.
Напоследък обаче провеждам ритуал, който взе да има ефект /след около месец търпение/. Първо затварям вратата на стаята, после я побутвам и казвам прец процепа - готовооо, после отварям вратата на хола и усилвам ТВ.....А и му давам един от пръстените си и слагаме вълшебна кърпичка с чичо Скрудж на възглавницата да го пази Wink
За сега върши работа и можем с баща му даси кажем две приказки на саме, а и не само Embarassed

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 704
може и да е от гостито,но може и да не е.
нека го наречем период  Grinning

# 5
  • Мнения: 603
Всеки пък като се върнем от гости си имаме период на голямото тръшкане и безпричинно плачене. Обикновено 1 или 2 дена. После постепенно нещата се нормализират. Стига да удържиш фронта Mr. Green
Децата свикват с мама и тати, обстановката, режима. Пътуванията и промените съм им интересни, но многобройните впечатления ги изморяват и изнервят. Особено, когато са малки и не са свикнали.

# 6
  • Мнения: 4 664
Освен всичко друго пречи на батко си вечер да заспи. Той заспива в 9,30, тя продължава рев до 10ч. само и само някой да стои при нея.. Sad
Баткото като е при нея неможе ли да обясниш,че той ще я пази примерно....

# 7
  • София
  • Мнения: 9 394
Махнете й решетката.
.................
Мисля, че решетката е основният проблем на дъщеричката ви.  newsm78При баба й вероятно е спала на обикновенно легло. И сега решетката е тази, която я отвращава от леглото й.  newsm78
Ами не е това, защото там и бяха взели специално бебешко креватче от едновремешните с решетки от двете страни. Да е като нейното. Wink
Иначе и аз умувам, дали има смисъл вече от тази решетка. Thinking

# 8
  • Мнения: 1 202
Може би е стах и затова иска някой да е до нея?Най-удачния вариант е да си ляга с баткото .

# 9
  • Мнения: 515
Май няма наистина. Аз доста време убеждавах мъжа ми, докато се съгласи с мен. Първите дни обаче, за всеки случай слагах на земята няколко одеала - ако случайно падне - да не е на твърдо. Ами не е падала досега. Направо слиза с дупето


# 10
  • София
  • Мнения: 9 394
Баткото като е при нея неможе ли да обясниш,че той ще я пази примерно....
Баткото си спи в детската, а тя е при нас в спалнята на креватчето си.
Не смея още да ги събирам заедно. То значи никой да не спи...Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 9 394
Ами не е падала досега. Направо слиза с дупето
Мен падането не ме притеснява. Не е падала до сега Wink. Прескача смело и така. Тя е толкова акробатична, че се научи да си слиза от решетката сама още на 1,6г. Laughing
Тя е ако е решила да става, нищо не може да я спре и накара да си легне обратно.
Ама не ми се ще да я улеснявам още хитрушата Wink.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 394
Не мъчи детето, явно е по-инат от теб. Лягай с нея и после като заспи, ако и ти не си заспала, си върши работата.
О, явно е така. Вече се убедих. Thinking
Така и направих вчера следобяд- мир да има. Четох си книжката, а тя си спа спокойна до 5ч.  Wink
Явно е, че на глава с нея не се излиза. Оставих я пак да пореве малко, но не- не се отказва. Пак беше прескочила кревата и облегната права на спалнята заспиваше... Laughing

# 13
  • на североизток
  • Мнения: 285
И ние имаме такъв проблем.Докато беше по - малък спеше сам, а сега захитря ли, яслата ли му влияе - не знам? Не иска да спи самичък и събота и неделя следобед единият от нас двамата с мъжа ми остава на спалнята, докато заспи.А вечер - дори не иска да го слагаме в креватчето.Заспива при нас и после го местим.Иначе много плаче - то не се издържа, бе #CrazyТези малчугани Joy - опасна работа.Смятам като порасне още малко, че ще отмине този период и всичко ще си дойди на мястото Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 3 108
Ние сме се сблъсквали много пъти с този проблем през последните 8 години, откакто имаме деца, тъй като по различни поводи сме ги оставяли при свекърва ми- кога за по-дълго, кога за по-кратко. Simple Smile Последствията бяха най-разнообразни- разваляне на дисциплината, трудно заспиване, напишкване, тръшкане, регресиране към стари навици и пр. Всеки път отнемаше известно време, докато нещата се върнат в релси. Трябва да сте настоятелни и да не губите надежда. С времето "пораженията" намаляват Laughing . Сега синът ми е на почти на 8г., а дъщеря ми на 3г. и 8м., и вече нямаме проблеми след гостувания при свекърва ми. Неприятното е, че докато траят тези прояви, на човек му се струва, че ще продължи вечно, но в един момент нещата си идват на мястото. 

Общи условия

Активация на акаунт