без режим за хранене,а за друго?

  • 383
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте майчета,
искам да ви запитам,следвате ли някаква рутина в отглеждането на беб4етата?За къпане,приспиване,масаж...?
Защото при нас с малък Волен (на 6 седмици) е пълен хаос.
Къпим  го през ден,но по различно време,защото се старая да е поне час и половина след хранене.Освен това бях чела някъде,че шума бебо не го притеснява(бил свикнал с него от утробата) и редовно с татко му гледахме филми до късно през нощта в неговата стая,а след това спим до обяд.А то милото заспива,буди се,сучи с часове след това.Мисля че тук ми беше основната грешка Sad
Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 60
Ами ние се стараем да направим някакъв режим на бебо, но той много често си го нарушава. По принцип гледам да го къпем около 1 -2 ч. след хранене (или 1 час преди следващото съответно), така не е много "освирепял" и се наслаждава спокойно на банята. Понякога обаче, бебо спеше непробудно от 20 ч. до към 3 през нощта (всъщност това му беше нощния сън) и тогава пропускахме къпането. А иначе знам, че е добре за детето да му се изгради някакъв режим. Така то си знае, че къпането е около 20 ч. например, после следва масажче и след това папане и спане. Ние обаче не се поддаваме много много на тази схема.
Относно телевизора: не мисля, че е добра идея в стаята на детето да има телевизор нито компютър. И ние имахме в началото ТВ в спалнята, но  спряхме да го пускаме откакто бебо се роди, докато накрая го преместихме.

# 2
  • Мнения: 2 220
Ние нямаме режим. По принцип го къпем вечер, но без това да е правило, просто го правим когато е най-удобно за всички. В стаята където спим сега зимата бяха и компа, и телевизора. Просто не можем да си позволим да топлим повече от една стая. Сега като е топло, ще са в другата. Наистина шума и светлината не пречи на бебетата. Но ние започнахме да гасим лампата и да намаляваме децибелите, което се оказа грешка, защото сега трудно заспива на шум и светлина. За храненето едва сега имаме режим, когато си хапва твърди храни. Спи, когато си поиска, всеки ден различно. Не се притеснявай за нищо.  Peace

# 3
  • Мнения: 922
Ядат, когато искат и спят, когато искат - и баткото и бебата
Но вечер, около 21ч, първо къпим Деничка, после (докато я оправям) тати-то къпи и Вальо.
Кърмим се (е, само Деничка, де), през това време тати-то оправя бати-то и към 21,30-40ч благополучно ги оставяме да спят. Повечето пъти са заспали, но има и изключения. Но това не ни пречи, важното е да са си в леглата Wink
Поздрави Grinning

# 4
В първите два месеца и при нас беше малко хаотично, имах чувството че само ядем и спим и не остава време за нищо друго. И часовете и дните минаваха без да усетя...  За мен графика е ограничение и не съм се опитвала да налагам нищо, но малчото сам го отрегулира Sad. Дори и с кърмене на поискване към края на втория месец имахме някакъв график и нещата бяха под час. Почнахме да се къпем към 19:30 и до към 20:30 гледахме да сме приспали малкото за да има време я за филм я за нещо друго. През деня също почна да спи по едно и също време - то бебето си го направи, с малко помощ от наша страна. Има и дни в които излизаме от "графика" и тогава са му "киселите" дни Wink
Най-важното: гледай на теб да ти е удобно и не слушй никой, за да не се объркваш Grinningnewsm10

# 5
Цитат на: daniela makaui link=topic=
ami  moite dve detca gi otglegdam bez nikakav rejim,no mislja tce sam v greshka!  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 242
От самото начало режим имаме само в къпането, всяка вечер почти по едно и също време къпя, мажа, масажирам, правя и гимнастика и приспивам на гърда пред телевизора. Grinning Това свещенодействие не се променя вече година и половина.
После, може би около 6-7-я месец, започнах да следя кога спи и спазвах долу-горе някакви часове, в смисъл гледах да сложа Ива да спи в нейното си време.
 Едва от скоро опитвам да спазвам режим на твърдата храна и то пак +/- един час.
Радвай се на свободата си и не си усложнявай живота с часовници и режими! Peace

Общи условия

Активация на акаунт