Как се прави крем "Моцарт"?

  • 7 935
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Търсих, но нищо не намерих, а толкова го харесвам. Опитвала съм такъв, беше нареден в големи чаши. Който знае, ще се радвам да сподели.

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей  Льоши,

дай някакъв ориентир, какво представлява този крем, с какъв вкус е и къде си го опитвала, защото може да се окаже, че просто някой му е сложил ново име.  Hug

# 2
  • Мнения: 93
Все съм го яла на морето - единия път в Несебър, другия в Созопол. В него има шоколадова част, ама не само. Аз обичам кремчета, ама не мога да разбера какво друго има вътре. Май има и алкохолец. Прилича на мус, ама консистенцията е малко по-различна. Интересното е, че и на двете места го бяха кръстили крем "Моцарт" и вкусът беше един и същ (или айде 98 % един и същ).

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Предполагам тогава, че ще е някакъв шоколадов крем, полят с известният ликьор Моцарт(макар че, едва ли използват оригиналният ликьор, който е доста скъп) - плодов ликьор смесен с млечен, натурален или бял шоколад. Другото, ще трябва да си го домислиш сама.

Така изглежда оригиналният ликьор:

# 4
  • Мнения: 22 867
Не съм сигурна, че е точно този крем, но виж все пак:

400 гр. извара
100гр.захар
2 пресни яйца
2 с.л. мармалад от ябълки
2 с.л. какао на прах
2 ч.л. настъргана лимонова кора
1 ч.л. лимонов ликьор
щипка сол
ягоди или малини за украса

Изварата се претрива през сито, яйцата се разбиват със захарта и щипка сол. Смесва се изварата и яйчената смес, получената смес се разделя на три части. Първата се смесва с мармалада, втората – с какаото, третата – с лимоновата кора и ликьора. Всяка част от трите се разбърква хубаво, оставят се в хладилник за около 30 мин. и се насипват в стъклени чаши на слоеве. Отгоре се украсява с ягоди или други ярки плодове.


И снимката е от руския сайт с рецептата.

# 5
  • Мнения: 93
Супер. Ще се пробвам да го направя тия дни.   bouquet

# 6
Момичета, аз съм от Бургас и тук много се предлага от този крем .Преди години в кулинарен конкурс за женски вестник едно момиче от Бургас беше пратило рецепта за крем. Помня, че Беше възпитаничка на нашето у-ще по готварство и рецептата си беше професионална. Преписах сия и съм го правила.Винаги се получава и е много близък до този, който се предлага в заведенията в Бургас, дори е по-вкусен, защото те използват готови сухи кремове.

                              Крем "Обич за двама"
Продукти:
                3 яйца, 1л. прясно мляко, 500 гр. захар, 8 с.л. брашно, сироп от вишни, сладко от ягоди, смлени орехи, ванилия

Приготовление:
                          Слагаме млякото да ври със 150 гр. захар. През това време разбъркваме жълтъците с брашното и част от млякото. Добавяме млякото и бъркаме, докато се свари. Ароматизираме с ванилия. Оставяме да изстине, като разбъркваме отвреме на време. Разпределяме в стъклени чаши, като ги пълни до половината. Разтопяваме 50 гр. захар и изсипваме на струйка върху крема,поръсваме с орехите. Разбъркваме белтъците на сняг с останалата захар. Слагаме по 1 топка на всяка чаша. Украсяваме със сладко. Поднася се студен, полят със сироп от вишни.

А аз си го доукрасявам с бишкота, която оставям права вътре в чашата и тя се напоява с крем.
Повтарям-нямям претенции за автордтво,но е многократно пробвана рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт