Помощ: Цистит и бременност?

  • 2 536
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Здравейте,
Има ли някоя от вас, която да е страдала от цистит по време на бременността? Как се оправяхте?
А - тъй като това може да е свързано с гъбична вагинална инфекция, може ли да се лекуват вагинални гъбички, по време на берменност? Как?

# 1
  • Мнения: 4 978
виж тази тема, надявам се да ти помогне поне с инфо: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=59503.0;all

# 2
  • Мнения: 22 766
Здравейте,
Има ли някоя от вас, която да е страдала от цистит по време на бременността? Как се оправяхте?
А - тъй като това може да е свързано с гъбична вагинална инфекция, може ли да се лекуват вагинални гъбички, по време на берменност? Как?

Често явление по време на бременност.Аз имах няколко пъти,но слабо изразен/аз си имам проблем с цистити от много отдавна/Пиех мнохо вода и се оправях,но при мен цистита се развива на небактериална основа.Консултирай се с лекар на какво се дължи,има лекарства за бременни и кърмачки.

# 3
  • Мнения: 74
az pochti cialata bremennost biah s cistit i gybichki saotwetno mnogo e nepriatno dawaha mi niakakwi mn slabi antibiotici chak na tretia pyt pomognaha

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Непременно трябва да се консултираш с лекаря си по въпроса, циститът не трябва да се оставя нелекуван. Но има много не-антибиотични средства, които могат да се ползват с успех. Давам набързо няколко, които са подходящи за бременни и могат да се ползват продължително време, както за лечение, така и за профилактика - мечо грозде на таблетки, Уринал или Урисан (и двете са екстракт от червена боровинка, второто го има в магазините на Лечител), Неоренал (екстракт от брезова кора), Цистон (на Хималая - има го във всяка аптека и струва лев и нещо). Основното си остава - голямо количество течности, минимум 2л на ден.
Ако имаш добро отношение към хомеопатията, хомеопатичните лекарства (предписани от опитен хомеопат конкретно за твоя случай - не може без консултация да се каже кое от десетината, които се ползват за цистит, е точно за теб) се справят с проблем изключително бързо, буквално за часове и са безвредни за теб и бебето.

# 5
  • tardis
  • Мнения: 329
Здравей,
и аз имах, но беше лека форма и се оправих за ден-два с много течности и особено сокове от касис или боровинки/горски плодове. Можеш да пробваш, ако не друго поне малко витаминчета в повече не са излишни.
Естествено - непременно се консултирай с добър лекар преди да правиш каквото и да било и лека бременност  Heart Eyes

# 6
Здравей! Аз имах същия проблем и по същото време, в началото на бременността. Много неприятно .... Моята лекарка ми предписа Neorenal. Когато започнах да го пия бях в 4-ти месец. Все пак е хубаво да се консултираш с лекар. Хапчетата са на билкова основа, но според мен все пак е добре да започнеш да ги вземаш след края на 3-ти месец. Дотогава много вода, по-малко кафе и газирано и така. Желая ти успех!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Гадно нещо е цистита. Мен ме хвана в седмия месец -в деня след сватбата ми. Беше явно в резултат от многото танци и емоции.  Лекарствата е най-добре да са хомеопатични, а иначе -много много топла вода. Пиех по 2-3 литра на ден. Електрическата възглавничка също облекчава, но лекарите не препоръчват по време на бременнст да се затопля тялото. Използвай само в краен случай!
Желая ти бързо да се оправиш!

# 8
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз от малка изкарвам пясъци... до сега сигурно съм натоварила няколко самосвала. Консултирай се с лекар отвари от какви билки можеш да пиеш по време на бременност. Иначе - много течности.

Общи условия

Активация на акаунт