Ужасно повръщане!!!

  • 469
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 559
Здавейте мамчета, днес ми се случи нещо ужасно! На кратко, беба до 6 месеца беше само на кърма, след това се захранехме с оризова каша, след това зеленчукови и плодови  пюрета на Хип. Малко трудно се захранихме, но с времето беба започна да си хапва по мъничко и не сме имали проблеми. Сега сучи по 5-6 пъти на ден и 2 пъти яде по половин бурканче пюре и малко безмлечна каша. Преди две седмици реших да и дам суров банан пасиран /по настояване на свекито/, пробвах я с 2 лъжички, на беба и беше доста гадно, държеше се сякаш я е скомен и и се повдигна. След няколко дни я пробвах пак като и го смесих с оризова каша /нея я яде с удоволствие/, но пак същата работа. Оставих я на мира и днес реших пак да пробвам като смесих банана с каша елда /и нея я яде/. Изяде няколко лъжички като правеше физиуномии, че и е гадно и изведнъж започна да повръща, ама какво повръщане само, от носа и от устата едновременно като неможеше да си поеме въздух. Гледката беше потресаваща, кашата сякаш извираше от нея и не бяха няколко лъжици , а все едно бяха няколко купички. Аз я грабнах и започнах да и чистя лицето и тя успя милата да си поеме дъх, след това така се разтресе и разрева, че нямам думи. Чудя се дали това е алергична реакция или просто не обича банани. Ще съм ви много благодарна ако изразите мнение. Hug

Последна редакция: нд, 07 май 2006, 23:17 от Do4ka

# 1
  • Мнения: 4 027
По принцип има някаква вероятност да е алергична реакция. Дъщеря ми е с АБКМ, на диета сме, като бананът е от забранените храни, защото съдържа хистамин. Други симптоми имаше ли? Според мен не я насилвай повече, ако е алергична реакция - трябва да изчакаш задължително, а ако не й харесва - пак няма смисъл, защото детето така и така го отказва.

# 2
  • Мнения: 559
Благодаря ти за съвета, и аз мисля да я оставя на мира вече с този банан, че доста се поизплашехме и двете. Други реакции не съм забелязала, обриви или нещо друго.

# 3
  • Мнения: 922
Явно детето не обича банан и това е начина да ти го покаже Grinning
наблюдавай я, но не й предлагай повече от този плод (пък свекито да си "яде ушите" Wink, по-важно е мнението на детето Hug )
Успех Grinning

Общи условия

Активация на акаунт