Желанията, като подредим - към гнездото с надежда ще летим.

  • 105 683
  • 808
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 5 122
the motherman, аз идеално те разбрах, но ти мен изглежда не..  Wink
Grinning Grinning ей, тва учител по гръб не пада! Хахаха Добре! Исках да обърна внимание на тези, които имат достъп до интернет, оправят се с платформата и не се нуждаят от помощ, че може би призивите в училища и школи за подаване на заявленията в гнезда не бива съвсем безкритично да се следват, защото на един по-късен етап може да доведат до нежелани и нетърсени от никого последици. Като например забавяне, грешки и излишни нерви. Нямам намерение да влизам в лични нападки и спорове.
П.п. Моля, прояви чувство за хумор по отношение началото на поста ми.

Нещо си се объркала. Русалката не е учител Simple Smile

# 241
  • столицата
  • Мнения: 3 790
the motherman, аз идеално те разбрах, но ти мен изглежда не..  Wink
Grinning Grinning ей, тва учител по гръб не пада! Хахаха Добре! Исках да обърна внимание на тези, които имат достъп до интернет, оправят се с платформата и не се нуждаят от помощ, че може би призивите в училища и школи за подаване на заявленията в гнезда не бива съвсем безкритично да се следват, защото на един по-късен етап може да доведат до нежелани и нетърсени от никого последици. Като например забавяне, грешки и излишни нерви. Нямам намерение да влизам в лични нападки и спорове.
П.п. Моля, прояви чувство за хумор по отношение началото на поста ми.


Нещо си се объркала. Русалката не е учител Simple Smile

Карай, Ганис, Дидева-министър, Русалка-учител. Доста хора откриха нови поприща тук. Laughing

# 242
  • Мнения: 68
Тези, които подадоха по ел.път, излиза ли ви номер на свидетелството за основно образование. При печат на заявлението го няма, а също и адрес. Извинете, ако е вече коментирано.

# 243
  • Мнения: 68
Ок  Laughing Laughing посочвам си главата с пепел  Laughing много странна посока взе това. Теории на конспирацията се намесиха и т.н. и пак никой не сподели, защо ни навиват за гнездата. Ама явно няма значение  Laughing  и ми доскуча, да си призная. Нека бъде мир и любов в темата! Виртуално черпя бира за помирение всички, които са се почувствали засегнати. Наздраве!  Hug

# 244
  • София
  • Мнения: 21
 До magii  Не, никаква информация. Виждам оценките от свидетелството в менюто, след като съм записала Заявлението.

# 245
  • Мнения: 8 022
Понеже стана дума за здравно-профилактичните карти...
Ние мислихме, мислихме и ги изхвърлихме  Grinning
 ooooh! ooooh! ooooh! Mr. Green
Все пак ще ви искат имунизациите. Нашата лична лекарка стриктно описва издаването на тия карти и честно казано щях да си навлека гнева й ако ми се наложи да ходя пак за старите карти  Wink
При нас не са ги връщали от училище тези карти... стоят си ми вкъщи тези големите картони и само там се пишат всички имунизации поред... Сега личната ми издаде Лична здравно профилактична карта в която пише "Поставени всички имунизации спрямо имунизационния календар на РБ" (Каквото пише и в на големия картата, и на малката ... при различни лекари). Та си мисля, че ако някъде са записани имунизциите няма никакъв проблем да се покаже онзи големия картон и да се остави при записване картата. За гомемия даже не я погледнаха картата и имунизационния паспорт  Whistling (той си има чинно попълнен и такъв, освен цялата изписана страница в картона!)

# 246
  • София
  • Мнения: 3 480
За гомемия даже не я погледнаха картата и имунизационния паспорт  Whistling (той си има чинно попълнен и такъв, освен цялата изписана страница в картона!)
Това го искат за детска (деЦка) градина. А даже и за детските градини не искат целия имунизационен календар, а само имунизациите по ннам-си-кой член.

Миналата година местих наборчето за 7 клас и не са ми искали картон от старото училище.

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Да, но има разлика: за ДГ е задължително детето да има поставени всички задължителни ваксини, докато за училище искат имунизационен статус т.е. детето кои ваксини има поставени. Никой няма да ви върне или да не запише детето, ако му липсва някоя ваксина...Wink

# 248
  • София
  • Мнения: 17 987
the motherman, аз идеално те разбрах, но ти мен изглежда не..  Wink
Grinning Grinning ей, тва учител по гръб не пада! Хахаха Добре! Исках да обърна внимание на тези, които имат достъп до интернет, оправят се с платформата и не се нуждаят от помощ, че може би призивите в училища и школи за подаване на заявленията в гнезда не бива съвсем безкритично да се следват, защото на един по-късен етап може да доведат до нежелани и нетърсени от никого последици. Като например забавяне, грешки и излишни нерви. Нямам намерение да влизам в лични нападки и спорове.
П.п. Моля, прояви чувство за хумор по отношение началото на поста ми.

НЕ съм учител oбаче. Mr. Green И засегната не съм Simple Smile. Просто се чудя къде търсиш под вола теле.

# 249
  • София
  • Мнения: 13 204
Да, аз не оспорвам, че ваксините могат да се вадят когато трябва. Просто казвам какво ни казаха от училището и после ЛЛ независимо каза същото. От училището ги върнаха на детето и казаха да ги предаде в новото училище, а при ЛЛ ни казаха, че от училището е трябвало да ни върнат картите и заедно с новата да ги предадем. Напълно независимо..
Не мога да си представя какво ще стане, ако всяко дете предаде в новото училище на склад 3+1 картона  Mr. Green
Ее, слагат в досието и толкова. Или само тия с имунизациите. Не ги знам. В нашето училище така са казали на 4*26 деца  Wink
Моето дете например има БЖЦ поставено 3 пъти  Wink Това е вписано в картона. Някои са имали имунитет и не са им слагали, мойто пусто не изработва и сега на 17 г. пак ще видим Манту-то.

# 250
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Когато подавахме заявлението попитах в училището за характеристика и за документ за преместване и ми отговориха , че са отпаднали. За сега го приемам за отговор , но при поискване от новото училище ще ходя да си ги търся.

# 251
  • Мнения: 627
Ние подадохме заявлението в петък в училището гнездо. В нашия провинциален  Laughing град е само едно. Разгледах и онлайн подаването, но имах време и за мен и детето беше много вълнуващо и цяло преживяване да си го подадем по процедурата. Първо много ми хареса как ни посрещнаха и ни обясниха всичко  Laughing, след това два пъти провериха кодовете и ни ги въведоха в системата... Всичко беше в една много приповдигната атмосфера, много добре организирано, нито имаше чакане, опашки или недоспали служителки, изобщо без проблем... На всеки в моя град бих препоръчала да подаде на хартия. За нас двете беше много приятно, а и аз още помня как майка ми ме записа в средното - вълнението и очакването...
Също така понеже гледам вие тук имате някакви статистики за брой ученици и училища - пишете по 30 желания и чакате второ класиране, на нас в нашия провинциален  Mr. Green град ни казаха, че със сигурност ще влезем ако не по първо, то поне на второ желание... Не че искам да злорадствам, но сега прочетох, през какво проучване и изчисляване минавате в големите градове Hug
На живо двете успяхме да получим и клюкарска информация  Laughing Sunglasses - чувахме, кой къде ще кандидатства. Имаше деца, които писаха 3 или 4 паралелки.
Също друго предимство за мен е, че се вижда, че и дете и родител подават заедно.  Аз съм старомодна, обичам офлайн изживяванията  Crazy

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 15:32 от Лъчестлъч

# 252
  • София
  • Мнения: 5 952
Да се отчета и аз, че да не изневерявам на общия тон Laughing
Набързо с детето нащракахме 16 паралелки в 6 училища. Първите две училища са над възможностите по статистика, третото е на ръба, останалите напълно реални за прием. Готови сме. На мен ми се искаше повечко училища да сложим, а и наборът много бързо ги избра. После може да има хък-мък, но каквото такова. Но и той сега е 99 % за класическата, така че сега остава само да чакаме класиранията.

# 253
  • София
  • Мнения: 313
По обед отидохме в 118 СУ Младост 1 да подаваме заявлението. Още на входа реших да огледам залепените документи. Имаше списък с паралелките и кодовете. На него бяха маркирани паралелките, за които се изисква медицинско. Паралелките на НПМГ бяха маркирани. Попитах ги вярно ли е, че трябва медицинско за НПМГ? Да.
Отидох в гнездото 144 СУ Младост 3. Там имаха списък с училища, за които е нужно медицинско. НПМГ не беше в списъка. Обясних им как в 118 СУ са ме върнали заради това. Провериха още веднъж и подадохме заявлението без медицинско.
Трябваше да подам онлайн. Няма нищо по-сигурно в подаването на място. Напротив.

# 254
  • Мнения: 357
По обед отидохме в 118 СУ Младост 1 да подаваме заявлението. Още на входа реших да огледам залепените документи. Имаше списък с паралелките и кодовете. На него бяха маркирани паралелките, за които се изисква медицинско. Паралелките на НПМГ бяха маркирани. Попитах ги вярно ли е, че трябва медицинско за НПМГ? Да.
Отидох в гнездото 144 СУ Младост 3. Там имаха списък с училища, за които е нужно медицинско. НПМГ не беше в списъка. Обясних им как в 118 СУ са ме върнали заради това. Провериха още веднъж и подадохме заявлението без медицинско.
Трябваше да подам онлайн. Няма нищо по-сигурно в подаването на място. Напротив.
В онлайн системата всички паралелки на НПМГ  са профилирани, демек без медицинско.
Изглежда 118 не са се "актуализирали".

Общи условия

Активация на акаунт