Никнат зъбки и не иска да яде. Какво да правя???

  • 405
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Синът ми е на 4 месеца, но от 1 месец насам го мъчат зъбките, стана нервен и нощем се буди по няколко пъти. Преди това се хранеше на 3 часа и си хапваше доста добре. Изцяло е на кърма/изцеждам се и давам от шише/, никакви сокове и пюрета. Сега обаче режимът му изцяло се развали и ако преди на едно ядене изяждаше по 140 мл, то сега се задоволява с 60-70мл, после започва да се върти и да си играе с биберона. Притеснява ме това, че започна да не си конпенсира неизяденото и може би няма да наддаде достатъчно. Какво да правя? Знам, че посъветвам ли се с педито, тя ще ми каже да почвам с пюретата. А на мен много ми се искаше до 6-я месец да е само на кърма. лошото е че не се знае кога ще му избият и колко още време ще го мъчат.??? Какво ще ме посъветвате вие мами с повече опит? Много благодаря  и ще чакам с нетърпение мненията ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
...и моя все още не иска да яде/пусках скоро тема/
и аз ще чакам мнения:)

# 2
  • София
  • Мнения: 3 814
Моето мнение е,че бебчето най-добре знае колко му е нужно!Плюс това режима се променя,просто следи бебчо той ти подсказва. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 577
и според мен детето си определя колко му е необходимо и яде толкова колкото иска,но това не означава че непременно е гладно и не си дояжда.

# 4
  • Мнения: 1 878
Не настоявай, остави то да води парада  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт