На вас кога ви паднаха конците след епизотомия?

  • 1 186
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Родих преди около месец.Правиха ми епизотомия и ми казха,че конците сами ще паднат,след 10-тия ден.Незнам дали вече са паднали,но когато се къпя напипвам едно топче,там където трябва да са конците.Вие напипвали ли сте подобно нещо?Дали е нормално или трябва да се консултирам с гинеколог?

# 1
  • Мнения: 695
и аз не усетих кога ми паднаха конците,но ми казаха ,че най-късно до 10 ден падат.това което напипваш може да е надуто от самите шевове все пак е минало едва месец.ако обаче се притесняваш отиди на лекар за да се успокоиш Hug
Честото ти бебче да ти е живо и здраво и много,много да те радва smile3525

# 2
  • Мнения: 1 150
на 5-тия ден
честито бебче, много да те радва   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 171
И аз имах такова топче и то се разнесе само някъде след третия месец. Конците паднаха сами, но кога точно не си спомням. Те обаче са толкова малки, че може и да не се забележат ако падат по време на баня например.

# 4
  • Мнения: 3 760
на 5-тия ден
честито бебче, много да те радва   bouquet
Честито!
А топче напипвах първите месец-два, но след това се разнесе.

# 5
  • Мнения: 922
След първото раждане, конците паднаха до 2 седмици, а след второто - за 5-6 дена
Но и при двата пъти не съм имала топчета...
Пръскай смело с бивацин и прави промивки със смрадлика - ще ти помогне Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Изобщо не съм забелязала кога и как са паднали, а за топчето и аз го имах, но изчезва след време. Те конците всъщност не падат, а се разграждат постепенно и затова не се забелязва много-много.

# 7
  • Мнения: 5 299
КОнците ми паднаха към 5/6_я ден. Топче напипвах доста време след раждането, но после изчезна.

# 8
  • Мнения: 2 271
И на мен към 5 ден,а 7 ден разреза съвсем се успокои.

# 9
  • Мнения: 8 505
И моите опадаха постепенно за 7-10дни.Не съм наипвала нищо смед това.Най-добре отиди на лекар за собствено успокоение.

# 10
  • Мнения: 1 006
Благодаря ви за отговорите!  bouquetПоуспокоих се малко,защото видях,че и други са имали такова топче и е минало.

# 11
  • Мнения: 5 391
И моите конци паднаха доста бързо, до седмица след раждането.Мисля, че това топче, за което говориш е от самият шев, и аз напипвам подобни, неболезнени, които съм сигурна че ще изчезнат с времето.

# 12
  • Мнения: 296
Напипваш някое възелче на конеца според мен Laughing Падат по различно време една част от моите паднаха може би след десетия ден, друга част май след втория месец и то падат  там където са връзвали,защото предполагам, че щом не са ти ги вадили значи си с животински,които се разграждат. Изобщо не се притеснявай, такива топчета напипвам и аз, а съм родила преди три  месеца Laughing

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
След 1 седмица паднаха конците.

# 14
  • Мнения: 1 425
След около седмица. Не съм напипвала топчета.

Общи условия

Активация на акаунт