Как се взима най-прецизно и правилно стерилна урина за момче?

  • 1 121
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Това ме интересува. Някои доктори и лаборанти ми казват да сложа колектора от вечерта след много хубаво измиване на дупенцето и пишлето, а други ми казват пък сутринта да взема урината, отново след старателно измиване, разбира се. Малкия е още на памперс.
На нас ни се налага да даваме стерилна урина всеки месец, за да се види количеството на бактерията E. coli.

Моля, споделете какви инструкции по взимане на стерилна урина от момченца са ви давани.

# 1
  • Мнения: 107
      Съветваха ме да вземам серилна урина сутрин при първото уриниране.Трябва да е средна порция урина и детето да е измито преди това.Вижда ми се трудно,ако  малкия е на памперс.

# 2
  • Мнения: 382
Предстой ни същата процедура.Мисля да го събудя малко по-рано,точно с цел да не се е изпишкал в памперса.Моето педи каза,че задължително трябва де се измие на течаща вода със сапун.Той вечер пишка,в банята като го къпем ,ама сега newsm78
Дано се справим Praynig

# 3
  • Мнения: 2 910
Аз мисля, че стерилна урина е първата сутришна такава и то след направения тоалет.

# 4
  • Мнения: 418
Сутрин след тоалет !

# 5
  • Мнения: 521
A ако вече се е бил изпишкал? Или няма значение? Имам предвид следното: Ставам сутрин и го измивам, но той вече се е изпишкал по-рано или пък през ноща? Фатално ли е?

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Стерилна урина се взема сутрин,след измиване.Задължително се взема средна порция.Събуди го по-раничко,докато още не е пишкал в памперса.Ако не ще,пробвай да изливаш в коритцето от високо тънка струйка вода-гаранция,че скоро ще му се допишка!

# 7
  • Мнения: 521
Благодаря ви! Разбрах най-накрая!

Общи условия

Активация на акаунт