Да питам за конюнктивита

  • 1 026
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 113
Снощи преди да си легне забелязах, че на Лили под едното оченце (на долния клепач) има лека червенина. Днес е малко подуто. Не я боли, нито пък сърби, окото също не тече.  Опитах се да се обадя на личната, но засега не мога да се свържа, а се притеснявам дали не е конюнктивит (досега е нямала такова нещо и не знам как изглежда). Питането ми е как изглежда конюнктивита и дали е заразен, защото днес сме канени на рожден ден. Притеснявам се да не заразим някое дете.

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 12:34 от Safo

# 1
  • Мнения: 135
Здрасти,ние на няколко пъти сме имали конюктивит и освен,че са им били подути и зачервени очите имаха и доста гурели и се слепваха.За твое успокоение по-добре го заведи да го прегледат.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 786
При конюнктивита слепените очички от гурелки не са ли задължителни?

Поне при нас така беше една сутрин, аз предположих какво е, ходихме при педито, изписа ни капки Макситрол (цена ок. 8 лв), за 2 дни отмина.

# 3
  • Мнения: 1 113
Благодаря ви за бързите отговори! Самото око не е зачервено и няма никакви гурели. Все още не съм се свързала с докторката  Sad
Малей, как се изложих с това "конюнктОвит" Embarassed

# 4
  • Мнения: 344
Искам само да кажа, че конюктивита е заразен.

# 5
Сафо, Конюнктивита е възпаление на лигавичката която постила клепача отвътре и окото очната ябълка отвън. Това което описваш прилича на възпаление на клепача, ечемик или подобно. Не е заразно. Ако зачервеното е на кожата не е конюнктивит.  Опиши ми го подробно за да ти говоря по конкретно
 Белезите на инфекциозния конюнктивит са: Зачервяване на лигавицата (вътрешната повърхност) на клепача и очната ябълка изразено в различна степен. Секретът (гурелчетата) е с различен цвят и количество. Кожата на клепачите рядко е засегната. Заразен е. Има и неинфекциозен конюнктивит, който не е заразен. Ако нещо не е ясно, питай, на твоите услуги съм. При възможност е най-добре да се погледне от офталмолог. Успех.

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 20:44 от Жука

# 6
  • Мнения: 1 113
Жука, благодаря ти за отговора. Най -вероятно не е конюнктивит, защото окото й е напълно спокойно - няма секрети, не е зачервено, не тече и не я дразни. Зачервяването е на долния клепач, в противоположната страна на нослето, на края, не го пипа и казва, че не я боли, малко е подуто, но от сутринта до сега не е отекло повече. Започвам да си мисля, че е възможно да се е одраскала, въпреки че не се вижда драскотина. Утре личната е дежурна и ще я заведа да я види, а ако до понеделник няма подобрение, ще я заведа на офталмолог. И все пак да попитам - ако е ечемик или възпаление на клепача, не трябва ли да я боли или поне да я дразни възпаленото място?

# 7
  • Мнения: 7 640
Искам само да кажа, че конюктивита е заразен.
не и ако е алергичен

Общи условия

Активация на акаунт