Има ли бъдещи мами пушачки?

  • 9 885
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Малко ме е срам да си призная Embarassed но ми е адски трудно да не пуша и непрекъснато се изкушавам! Особено сутрин с кафето.... Чудя се-има ли и други като мен и как се справяте, момичета?

# 1
  • Мнения: 2 489
Спирай ги! Кое е по-важно за теб? Много е гадно, но нямаш избор!

# 2
  • Мнения: 2 006
Ами спри и кафето и няма да ти се пуши Confused

# 3
  • Мнения: 6 029
Цитат на: A.A.M.Belev
Ами спри и кафето и няма да ти се пуши Confused


ми да спре да диша, щот въздуха е мръсен освен.... 1,2 цигари на ден никого не са убили.

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Nanna
Малко ме е срам да си призная Embarassed но ми е адски трудно да не пуша


А дали ще ти е по-лесно да приемеш, че си навредила с нещо на детето си?!  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Трябва да ги спреш веднага.Знаеш ли колко ограничаваш достъпа на кислород до бебчето.И аз пушех по много,но когато разбрах,че съм бременна,веднага ги отказах.И сега не ми липсват изобщо.Бебо е много по-важно,а цигарите рано или късно трябва да се спрат.

# 6
  • Мнения: 6 029
ЕХ
Какви сте ми светици.... всичките! Laughing

# 7
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Julie
Цитат на: A.A.M.Belev
Ами спри и кафето и няма да ти се пуши Confused


ми да спре да диша, щот въздуха е мръсен освен.... 1,2 цигари на ден никого не са убили.
Абе не са,но по-добре без тях отколкото 9 месеца да пуши и постоянно да се притеснява дали бебо е добре Sign Exclamation

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Здравей,
И аз съм от тези мами които се изкушават сутрин с цигарата... Всъщност бях спряла до към 5ия месец и сега пак паля:( Започна ли да кърмя ще ги спра пак, защото никотина минава на 100% през кърмата...иначе лекарката при която ходя ми обясни, че през плацентата не минава.
Проблема доколкото разбрах е в това, че остарява по бързо плацентата и може да родиш по мъничко бебче, но аз имам доста прятелки, които пушиха и слава богу това не се отрази на теглото на бебчетата им.
С това си мнение в никакъв случай не искам да те окуража! Опитай да ги спреш - цигарите са си вредни! Просто се опитай да го направиш постепенно за да не се тормозиш.

# 9
  • Мнения: 1 734
Направи усилия. Все пак здравето на детето е по-важно, нали? Ако не можеш да ги спреш напълно, поне ги намали до минимум. Но най-добре ще е изцяло да ги спреш

# 10
  • Мнения: 397
Здравей,
Аз навремето пушех по кутия на ден. Но ги спрях година преди да забременея. Повярвай ми не е трудно, стига да стигнеш до извода, че всъщност и без цигари се чувстваш добре. Моето предложение е - когато ти се допуши да започнеш да си представяш какво хубаво бебче ще си имаш - можеш да се обкръжиш със снимки на бебчета вкъщи, създават много хубаво настроение. Ако искаш разгледай снимките от срещата в Пловдив, там има много симпатични бебченца, кое от кое по-хубаво:))) И в интернет има много хубави снимки на тази тема. Разглеждай си ги сутрин, когато си пиеш кафето. Спомням си навремето леля ми казваше, че е отказала цигарите, когато е стигнала до извода, че кафе без цигара е много по-хубаво, отколкото със, но на мен ми се струваше чудно това, оказа се обаче, че напълно е имала право. Можеш също така упорито да си повтаряш фразата АЗ СЕ ЧУВСТВАМ ПРЕКРАСНО КОГАТО ДИШАМ ЧИСТ ВЪЗДУХ -  също много добре действа. Пожелавам ти успех!

# 11
  • Мнения: 6 315
Спрях ги постепенно, като пушех по 2 на ден известно време и след това вече спрях цигарите окончателно. Сега пак ми се допушва от време на време, но се въздържам, защото кърмя, а и имам намерение да не ги започвам отново.

# 12
  • Мнения: 212
Цитат на: Julie
ЕХ
Какви сте ми светици.... всичките! Laughing
 202uu

# 13
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Julie
ЕХ
Какви сте ми светици.... всичките! Laughing


Julie, защо такъв сарказъм? Признавам, че никога не съм разбирала абстиненцията на пушачите, защото никога не съм я изпитвала. Може би наистина е ужасна, но от друга страна нали принципно пушенето по време на бременност доказано е доста по-опасно от дишането на замърсения градски въздух например. Мисля, че ще се съгласиш с мен?

# 14
  • Мнения: 2 274
Не мисля, че тук ще прочетеш мнение " да, аз продължавам да пуша, макар и по-малко (напр.)"
Истината е , че (според статистикта), че САМО 20% от пушачките спират напълно цигарите по време на бременността...Прави си изводите...
Прости ми мнителността, но ми се струва странно  първото ти мнение   да е точно тази тема...По-скоро ми се струва, че някой си прави проучване! Grinning Няма лошо де!

Общи условия

Активация на акаунт