Пак за прохождането

  • 996
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте, мами!
Разрових се с търсачката и не открих такава тема, но все пак ме извинете ако не съм видяла хубаво  newsm17. Та въпроса ми е колко време след като бебоците ви направиха първите си самостоятелни крачки проходиха наистина?
Благодаря предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 356
        Моя юнак направи първите си крачки по-малко от седмица след годинката. До 1-2 седмици се отпусна да ходи без да тичам подире му, но пък и той проходи зимата, а аз му бях разчистила терена ... Grinning

# 2
  • Мнения: 1 258
Мойта малка маймуна е на 1 г.и 1 м. и кусур и още не ходи сама.Движиме за ръчичка,а преди 1 седмица направи първи самостоятелни крачки в поза летящ самолет към обятията на мама.
Сега движи покрай диваните и прехвърля ръка да стигне до масичката.Иначе лази.

# 3
  • Мнения: 4 806
понеже времето за прохождане отне доста време, та след като се престраши с първите крачки почти веднага се пусна да ходи сама и да си пада сама, как си му е реда.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Моята дъщеря направи първите си самостоятелни крачки няколко дни преди да навърши 11 месеца. След това около 20- тина дни се водехме за ръчичка, вървеше по мебелите в къщи, а на вън почти не смееше да се пусне. И изведнъж си се отпусна. Да го кажем месец след първите стъпки. Сега вкъщи дори се опитва да бяга, а навън все се оглежда за мен  Grinning Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 6 249
Проходи на 11 м., сега мога да кажа, че вече ходи стабилно, но слагаме каишки, защото всъщност от самото прохождане все тичаше и съответно много падаше. Сега пада много по-малко, а и се научи да е на дупе или напред на ръчички. При всяко дете е различно вероятно, при нас около 4-5 седмици (които м/у другото са едни от най-трудните за майката  Laughing).

# 6
  • Мнения: 8 917
Гери напръви първите стъпчици преди 11 месеца. След това към годинката започна да си се отпуска, и към годинка и 2 месеца си проходи самостоятелно. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 177
От разговори с други майки и от разни спомени по темите си направих извода, че колкото по-рано направи детето първи стъпки, толкова за по-дълго време се стига до стабилното прохождане.
Но според мен си зависи и от детето и от странични фактори. В къщи е по-равно от асфалта и плочките навън, затова зимните бебета, които си стоят в къщи може би по-бързо стават устойчиви. Но пък многото дрехи и дебели също пречат.
Моята дъщеря направи първи стъпки около 8-ми декември и после цяла зима: космонавти, ботуши, лед и сняг...като се запролети и сложихме маратонките имах чувството, че изведнъж е почнала да "лети" Crazy

# 8
  • Мнения: 120
Сина ми проходи на 11 мес. Отне му около 2 седмици от по-плахите самостоятелни крачки до стабилното ходене. За всеки случай изчакахме до Коледа за прощъпулника. От тогава няма спирка /нито за него, нито за мен/, все тича, а не ходи.

# 9
  • Мнения: 922
Вальо проходи на годинка и месец - т.е. направи първите си самостоятелни крачки. Но не искаше да ходи. Предпочиташе да пълзи (че по-лесно)... Проходи истински, чак към годинка и 2-3 месеца Grinning

# 10
  • Мнения: 1 032
Петя проходи малко преди да навърши годинка и месец. Честно казано тръгна стабилно веднага. В момента аз съм тази, която се шашка и се върти около малката, просто защото не съм свиканала още да я гледам как щъпурка  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 040
Направи първите си крачки 4 дни след като навърши 11 месеца и до 1 седмица вече си тръгна стабилно  Grinning

# 12
  • Мнения: 623
От разговори с други майки и от разни спомени по темите си направих извода, че колкото по-рано направи детето първи стъпки, толкова за по-дълго време се стига до стабилното прохождане.
Но според мен си зависи и от детето и от странични фактори.
Peace
Ние много рано направихме първите си крачки, но тъй като вече перфектно пълзяхме се предвижвахме главно така + изправяне където му е кеф ....

# 13
  • Мнения: 22 822
Здравейте, мами!
Разрових се с търсачката и не открих такава тема, но все пак ме извинете ако не съм видяла хубаво  newsm17. Та въпроса ми е колко време след като бебоците ви направиха първите си самостоятелни крачки проходиха наистина?
Благодаря предварително! Hug
Проходи на годинка и след около 2 седмици стъпваше уверено.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
Точнона 11 месеца проходи, а на годинка вече си ходеше доста стабилно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт