Лепена глава!

  • 7 619
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Днес е един от най-отвратителните дни в живота ми!!! Бързам да споделя, защото от напрежението ще се пръсна направо...Следобяд излязохме с Калина /дъщеря ми на 1 и 9 м./ и отидохме на едни пързалки. Тя като види катерушки и пързалки е веднага там покетрена. Така стана и този път - изкачи се на една бая височка пързалка, а там едно пилешко аки и аз тръгнах да го чистя. Същевременно я гледам, че тръгва назад по стълбичката и докато сваря да я хвана, стъпи във въздуха и полетя назад...Успях да я прихвана и убих малко скоростта, но не успях да я задържа и падна. Като рукна една кръв от главата й /от горната дясна част на челцето, към косите/, не можем да я спрем с още две майки - направо започнах да се огъвам като кашкавал от ужас. Обадих се на мъжа ми да си дойде, оттам в Пирогов - лепиха я, правиха снимки - няма поражения. Още не знам на кой свят съм - чувствам се толкова виновна, че не можах да я опазя, като се има предвид, че е страшно палава и винаги съм завряна в нея и въпреки това...И въпреки, че хирургът-невролог каза, че няма проблеми като гледа снимката, много се притеснявам!!! Споменаха само да я наблюдавам тези дни. Моля, споделете ако имате опит какво точно може да е обезпокоително. Казаха, че е важно, че изплакала веднага и не е губила съзнание.   

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
добре дошла!
и ние сме лепили глава - виктория се метна с чело към гардероба при един среднощен бой с възглавници с баща й.
лошите неща вече си си ги помислила, да ти кажа за добрите:
- такава рана на главата обикновено изглежда по-страшно отколкото е, защото мястото се подува и раната съответно се разтваря и прави гледката ужасяваща
- след като падне коричката от раната започваш да мажеш с нещо за заличаване на белези и не след дълго няма да има и следа
- децата бързо забравят - това хем е успокояващо, хем те кара да си винаги нащрек, защото може отново да се случи
- стресът за родителите е многократно по-голям от стреса на детето, така че твоето съкровище най-вероятно ще спи спокойно. опитай се да не всяваш излишна паника.

радвам се, че сте се отървали само с това. Hug

# 2
  • Мнения: 188
Съчувствам ви!  ooooh!

Преди нова година моят син който беше на 2г и 6м /тогава/ както си играеше на дивана с кака си изведнъж го чух че изплака ама по жално от обикновено, аз дори не бях в хола, когато го видях беше се свил на топчица, когато го обърнах от дясната страна горе на главичката шуртеше кръв и после същата процедура като вашата. Не се притеснявай даже не помня как му мина като преспа и същият бандит Hug

# 3
  • Мнения: 3 740
И нашата кака е с лепена глава. И то на същото място като вас. А сега да знаеш каква хубавица и умница е! Laughing
Наблюдавай я само ден-два за замаяност, съненост или температура. Ако видиш нещо такова, потърси лекар, да провериш за мозъчно сътресение. Но по всяка вероятност се е разминало.
И не се шашкай! Без такива произшествия не се минава!

# 4
  • Мнения: 1 258
Да,много е гадно.И толкова ужасно много кръв изтича,а раничките обикновено,ако може да се види добре и няма коса,са по-безобидни,отколкото си представяме.

И на мен ми случи миналата година.На басейна "Спартак".Излиза голямото ми момиче във фоайето с плувната шапка на главата.Сваля я пред очите ми и оттам като потича една кръв по очите.А косата хем мокра,хем лепкава от кръвта.Тя започва да плаче,та съвсем да не може да се разбере какво става.
Накрая се оказа,че раничката е съвсем малка.Само я промиха и сипаха някакъв антибиотичен прах.
Аз не си спомням много от действията си по това време.Голям страх брах после.

А таткото вика,че толкова много пъти му се е случвало като малък,че хич и да не съм се притеснявала.Главата била много кръвоснабдена,та затова ставало така.Мъжка му работа.

Не се притеснявай.Ще си го спомняте с усмивка след време.

# 5
  • Мнения: 2 353
  И нашата Калина е с лепена тиква. Ставаше на 2, торти, тичане, пищене. Бягала към чипса и с бясна скорост се надънила в ръба на леглото. От "Бърза помощ" ни препратиха в Пирогов, щото нямали рентген Crazy Снимки, лепене...знаеш как е. После се мазахме с мехлемче против белези, сега има съвсем незабележима чертичка там (на челото) и отдавна е забравила.
  Щом са я снимали и са казали, че няма проблем, няма за какво да се притесняваш. Ако имаха съмнения нямаше да ви пуснат толкова лесно да си тръгнете.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, благодаря ви! По-леко е човек, като види, че не е сам в драмата!!! Аз по принцип съм голяма паника и ще го преживявам това...

# 7
  • Мнения: 843
добре дошла!
и ние сме лепили глава - виктория се метна с чело към гардероба при един среднощен бой с възглавници с баща й.
лошите неща вече си си ги помислила, да ти кажа за добрите:
- такава рана на главата обикновено изглежда по-страшно отколкото е, защото мястото се подува и раната съответно се разтваря и прави гледката ужасяваща
- след като падне коричката от раната започваш да мажеш с нещо за заличаване на белези и не след дълго няма да има и следа
- децата бързо забравят - това хем е успокояващо, хем те кара да си винаги нащрек, защото може отново да се случи
- стресът за родителите е многократно по-голям от стреса на детето, така че твоето съкровище най-вероятно ще спи спокойно. опитай се да не всяваш излишна паника.

радвам се, че сте се отървали само с това. Hug

синът ми вече е на 20 г.. Но, ти ми припомни и ме върна по хирургии и спешни центрове.Simple Smile)
  Да, сега се смея.,  тогава умирах. додето не  кажат , че чедето е добре,  после не ми пукаше.
 Той си беше бяс.

  Да не се повтарям - няма как да ги предпазим от всичко. но, по- страшното е да успеем .    bouquet
  споко.Simple Smile в къщи си е, при теб е.!!Цункой човечето от нас!

# 8
  • София
  • Мнения: 39 715
Нацелувай малкото момиченце Simple Smile
Дияна за сега само клепача си е цепила на две места, 1вия път я лепиха.
Аз съм с пукната глава... от детската градина. Но не помня к'о ма праиха, че тогава живеех при баба ми на село.

# 9
  • Мнения: X
Успокой се, не е твоя вината, такива неща се случват.

Аз самата съм с шита кратуна на 3г. Разбила съм я търчайки в един ръб. Лекарите казали на нашите, че малко да са били закъсняли и можело да е фатално.

Сега ми няма нищо, наред съм си и бях отличничка  bowuu  Mr. Green Така, че споко!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да, позната история! Наистина не се плаши толкова. Аз самата съм с лепена глава и сега даже белег няма!

# 11
  • Мнения: 249
Нали казват-"Така се расте".Ние сме лепили брада 2 пъти на едно и също място заради едно конче-люлка и пак искаше да се качва на него-бързо го забравят,на нас ни е по-трудно.

# 12
  • Мнения: 202
И нашата госпожица е с лепено чело, макар че няма голяма полза от лепенето, след като падна коричката започнахме да я мажем с Контрактубеск. И аз няма да забравя какъв ужас беше..но минава.

# 13
  • Мнения: 137
И ние да се отчетем Simple Smile в отбора на лепените глави.
Виктор си сцепи челото, падайки на асфалта в парка. Процедурата е гореописаната. Стана преди около месец и белега си ни е доста видим все още, но се надявам да поизчезне с времето.

# 14
  • Мнения: 3 405
Ники беше на 2 години, когато си разби главата в ръба на раклата. Имаше много кръв, очите му се събраха на носа, беше ужасно...
Снимаха го ,нямаше сътресение, но го зашиха чак на другия ден. Цялата случка стана около 10 вечерта. До сутринта имаше огромен оток в средата на лицето, точно между двете очи.  Shocked
Бях полудяла. Докторът каза, че е трябвало да го залепят веднага, но понеже не са го направили се налага да го шие.
Раната зарастна, остана белег, който беше набъбнал и червен, но го мазахме с някакво мазило и той почти се заличи.

Сега е едва забележима чертичка, спомен от буйната младост. Grinning

И на невролог ходихме след известно време, за съжаление не помня колко дни бяха минали от удара, и там му следиха координацията на движенията, очите и т.н.

И както се казва: така растат децата, да са ни живи и здрави Hug

Общи условия

Активация на акаунт