Фентъзи и фантастика - Тема11

  • 45 588
  • 745
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 581
Добре дошли в темата





Последна редакция: чт, 18 май 2017, 21:09 от NellyR

# 1
  • София
  • Мнения: 3 581
Гласуване за фантастика на 2016г. (вкл. Космос, военна, антиутопия, постапокалипсис и др.)
Може да изберете максимум 5 опции.

Селцето - Кир Буличов
11 (5%)
Поредицата Оракула - Майк Резник
1 (0%)
Метро 2033 - Д . Глуховски
7 (3%)
Марсианецът- Анди Уеър
17 (8%)
Поредицата Бараяр - Лоис Макмастър Бюджолд
10 (4%)
Джентълмен Джоул и Червената кралица - Лоис Макмастър Бюджолд
1 (0%)
Позитронни роботи - Айзък Азимов
6 (2%)
Смарагдово зелено - Керстин Гир
13 (6%)
Дивергенти - Вероника Рот
18 (8%)

Границата - Робърт МакКамън
4 (2%)
Водосрез - Паоло Бачигалупи
1 (0%)
Своенравното хлапе - Стивън Ериксън
2 (1%)
Междусвят - Нийл Геймън
5 (2%)
Чернова - Сергей Луканянко
5 (2%)
Спектър - Сергей Лукяненко
3 (1%)
Домът на слънцата - Алистър Рейнолдс
2 (1%)
Златен син - Пиърс Браун
3 (1%)
Магистрала на вечността - Клифърд Саймък
5 (2%)
Те вървяха като хора - Клифърд Саймък
2 (1%)
Резерватът на таласъмите - Клифърд Саймък
12 (5%)
Сагата за Ендър -  Орсън Скот Кард
17 (8%)
Многоръкият бог на Далайна - Святослав Логинов
1 (0%)
Пътят - Кормак Маккарти
10 (4%)
Бъдеще - Дмитрий Глуховски
4 (2%)
Лунните хроники - Мариса Мейер
3 (1%)
Други песни - Яцек Дукай
3 (1%)
Ключът към бездната - Хосе Карлос Сомоса
2 (1%)
Под купола - Стивън Кинг
6 (2%)
Щамът Андромеда - Майкъл Крайтън
9 (4%)
Луна - Иън Макдоналд
1 (0%)
Библиотеката на Въглен връх - Скот Хокинс
8 (3%)
Ужас - Дан Симънс
7 (3%)
Ние - Евгений Замятин
6 (2%)

# 2
  • София
  • Мнения: 44 017
 bouquet Hug bouquet
Благодарности за темата Нели Simple Smile

За анкетата съм - "чак пък победител", но каквото-такова Peace

# 3
  • Мнения: 35 949
гласувах за №5, защото ми харесва  hahaha

изпуснах предишната тема, май и тази преди нея  Blush

'дивергенти' четох, но ми скучнеят, като за моите тийнейджърки са

от няколко дни отново разнасям със себе си първата част от трилогията за Карканас, преговарям си я  Joy

не чета другата тема за поредицата на Мартин, за това питам тук - да се чува нещо за следващата книга? ветровете на зимата?  Thinking
някак си ми се ще у нас по-бързо да дойде лятото, а във вестерос - зимата  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 5 741
За темата bouquet. По анкетата не мога да взема отношение, понеже не съм чела Дивергенти, нямам и намерение да я чета.

# 5
  • Мнения: 47 956
За тая книга се чува какво ли не. От "написана е и се бави умишлено", през "ще излезе през 2017", до...сещаш се  Wink никога няма да видим друга книга  Tired от поредицата( в което вярвам)
Аз се напънах, та изгледах сериала. Заради последния сезон, дето е вече напред. Пълна боза и тъпня  Grinning Умрях от смях

# 6
  • Мнения: 35 949
За тая книга се чува какво ли не. От "написана е и се бави умишлено", през "ще излезе през 2017", до...сещаш се  Wink никога няма да видим друга книга  Tired от поредицата( в което вярвам)
Аз се напънах, та изгледах сериала. Заради последния сезон, дето е вече напред. Пълна боза и тъпня  Grinning Умрях от смях

сериалът го отказах след първия или втория сезон
ще чакаме  Grinning

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Не съм чела "Дивергенти" и за сега не ме привлича ... newsm78

# 8
  • Мнения: 47 956
И аз бях така, даже след първите епизоди го бях отказала Simple Smile Ама от скука  и на инат го изгледах
Като съм позабравила какво що точно беше по книгите, беше добре Simple Smile Не дразнеше толкоз.

# 9
  • Мнения: 295
Благодаря за темата  bouquet
За анкетата - първата книга ми хареса, втората стана прекалено тийн романтична направо  Sick , а третата съвсем ми закуца,  но като се вземе предвид възрастта на авторката смятам че е прилична.
Сега да питам някой чел ли е Беглец по равнините?

# 10
  • Мнения: 8 222
Дивергенти и на мен ми хареса. И трите книги си ги четох с удоволствие, но не бих я определила за победител. Но на мен всякакви класации от този род са ми странни. Книги са това, не е нещо дето да го измериш с хронометър и да определиш шампиона.

# 11
  • Мнения: 2 677
Благодаря за темата  bouquet
Много се радвам за сериала Вещерът, дано наистина изберат някой подходящ за ролята.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 017
Аз понеже харесвам чат-пат да чета YA нямам нищо против Дивергенти, общо взето са от по-хубавите книги... и четирите ми харесаха, но да победят в анкетата.... в повече ми е Simple Smile

И пак цепейки се от колектива - харесвам и сериала за Троновете. Може би защото не съм чела книгите и го възприемам съвсем самостоятелно. На фона на 90% от останалите сериали е повече от чудесен. А сравнявайки го с други сериали по фентъзи поредици от типа на Реликвите, Шанара, Мечът на истината и т.н. - направо е блестящ Wink

Вещерът бих тествала да го гледам с удоволствие, дано не омажат нещата.
Вярвам, че ще изберат подходящ на възраст главен герой... в Реликвите героите са  младички, защото в книгата са си тийнове, та не мисля, че може да се сравнява.

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Аз гледах сериала за "Шанара" преди да чета книгите и много ми хареса, нищо, че реално оттук-оттам е взето от поредицата в него. И втори сезон бих гледала с удоволствие.  Peace

Вещерът и на мен ще ми е много любопитен.  Peace

# 14
  • Мнения: 2 677
Сериозно се замислих кой актьор искам да видя като Вещера. Не мога да се спра на никой май. Дано поне да е над 40 години  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт