Задавяне...

  • 12 369
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Имах същия проблем,дори пусках тема.При нас се оказа,че има тих рефлукс,без повръщане,заради връщането на храната по хранопровода се получава задавяне.След консултация със специалист,започна да се храни с антирефлуксно мляко и задавянето спря моментално,остана проблема само докато пиеше вода,но след няколко дни и това премина.Не е нормално да се дави толкова често,и на мен разни некадърни доктори ми обясняваха,че детето ми прави така,защото усеща,че съм притиснена и куп други глупости Laughing
Потърси специалист,ако проблема ви продължава

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
дъщеря ми се давеше страшно много, първият път още в родилното дори. Бебешкия период го преминахме с няколко сериозни задавяния до посиняване и късмета винаги да сме наоколо, преди да се удуши (в леглото си). Обаче явно съм от тези, които не губят самообладание, или просто не съм била наясно какво е можело да стане и спокойно я въртях на ръце и я оправях. Със сухар като по-голяма беше най-страшно в един ресторант, всички бяха вцепенени, а аз реагирах бързо. Но мъжът ми е като авторката, по-скоро ще се панира.  Shocked

# 17
  • Мнения: 6 554
моето бебе се давеше, започна още в родилното. дори не кашляше, чуваше се нещо като тихичко хриптене и бебето посиняваше. страшна гледка беше, като го направи първия път ми спря сърцето. за акушерките обаче това не изглеждаше никакъв проблем, бяха супер спокойни. показаха ми как да седна, леко да наклоня коляно надолу и да поставя внимателно бебето с главата надолу, по корем върху бедрото ми и леко да потупвам (по-скоро да галя със съвсееем нежен натиск) гръбчето. работеше безотказно. престана да се дави на около 2 месеца.
не е имала рефлукс.

# 18
  • Мнения: 978
Ние също се давехме доста, не само по време на ядене, но и когато спеше с едно тихо хриптене в много случаи. Посетихме педиатър,който ни предписа дормикинд на мама натура. Дадохме го в продължение на една седмица и проблеми от тогава не съм имала, а минаха вече 6 месеца.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
интересно как дормикинд е помогнало за задавянето? детето ми го пиеше това "лекарство" 3 месеца, защото вечер се будеше и си играеше, имаше неспокоен сън. Нали "дорми" идва от френското дормир, което значи спя  Thinking
на нас не ни помогна да почне да спи и да е спокойна вечер  Confused

# 20
  • Мнения: 46 516
На кърма ли е или пише от шише?
Ако е второто - може дупката на шишето да е много голяма.
За водата - малка е за вода, очевидно е гладна и опъва много, затова и се дави.

# 21
  • Мнения: 978
интересно как дормикинд е помогнало за задавянето? детето ми го пиеше това "лекарство" 3 месеца, защото вечер се будеше и си играеше, имаше неспокоен сън. Нали "дорми" идва от френското дормир, което значи спя  Thinking
на нас не ни помогна да почне да спи и да е спокойна вечер  Confused
  Оказа се, че нашето дете сеедавело поради това, че беше нервно. Дормикинд освен за спокоен сън е и като цяло за успокояване на нервите. На нас ни помогна. Спи си спокойно и като цяло си е спокойна.

# 22
  • Мнения: 6 554
Аз съм  против всякакви намеси в развитието на нервната система на бебета - да си упоявам детето с препарати с неуточнен дългосрочен ефект,  че да ми е по-лесно... Има по-ефикасни и безобидни методи - подходящ режим, гушкане, масажчета, и т.н.

# 23
  • Мнения: 978
Когато е нервно, нищо не помага, затова в такива моменти давам дормикинд. Не го упоявам всеки ден, а единствено и само когато е прекалено нервна. А това не е вече толкова често.

# 24
  • Мнения: 6 554
Това, че не сте открили начин да успокоявате детето не означава, че нищо не помага.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 489
..... Не го упоявам всеки ден, а единствено и само когато е прекалено нервна. А това не е вече толкова често.

Това звучи потресаващо.

# 26
  • Мнения: 978
Нещом разбирам какво толкова се захванахте за моя начин. Не познавате детето, а съдници ставате - щом съм стигнала до педиатър, значи положението е било сериозно

Общи условия

Активация на акаунт