3 738 майки биха рекорда по кърмене

  • 1 710
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 999
Току що го прочетох и искам да го споделя с вас. Wink Надявам се, че не е било пускано, защото не го открих.

Цитат
3 738 майки биха рекорда по кърмене

Над 3 000 филипински майки се събраха на стадион във Филипините, за да се опитат да счупят рекорда на Гинес за едновременно кърмене на бебета. Това заявиха организаторите на мероприятието, които са представители на властите в Манила, УНИЦЕФ и местни здравни служители.Освен желанието да победят рекорда на Гинес, те искат и да привлекат общественото внимание към кърменето. "Сигурни сме, че сме счупили рекорда", заяви говорителката на УНИЦЕФ за Филипините Дейл Рътстейн. По информация на Елвира Есгера, лекар и един от организаторите, на стадиона са се събрали 3 738 майки, които са участвали в масовото кърмене. Все още обаче се очаква потвърждение от Книгата на рекордите на Гинес, за да стане ясно дали наистина е подобрен рекордът. Според Световната здравна организация за децата, които са хранени с така наречената бебешка формула, съществува 25 пъти по-голяма вероятност да починат от диария, отколкото за тези, които са кърмени.

http://bubu.to

 smile3503 newsm10 smile3501
 

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Grinning
Това със сигурност е било запомняща се гледка!

# 2
  • Мнения: 35 949
жалко, че няма снимки от масовото събитие
представам си поле пълно е кърмачета, които са зависнали на въпросната анатомия на приблизителен брой мами /да не изключваме близнаците и кърмещите в тандем/ и мляскат, ли мляскат  Mr. Green аууууу!  Hug

# 3
  • Мнения: 4 242
Страхотна инициатива, браво!
Само че ние ще ги бием по бройка през август, когато ще отбележим подобаващо ССК! Wink

# 4
  • Мнения: 435
 newsm09 newsm10
Страхотна инициатива, браво!
Само че ние ще ги бием по бройка през август, когато ще отбележим подобаващо ССК! Wink


Силно се съмнявам да ги бием , но искрено се надявам да ги догоним и всяка година да ставаме все повече  Praynig
 breastfeeding

# 5
  • Мнения: 3 760
Силно се съмнявам да ги бием , но искрено се надявам да ги догоним и всяка година да ставаме все повече  Praynig
...
Дано!
И аз забелязвам повишен интерес към кърменето. Информират се мамите!  Grinning

# 6
  • Мнения: 922
Няма да се дадем на едни филипинки, я Joy
Трябва да ги бием

Браво на момичетата, това тяхното си е доста добър начин да популяризират кърменето като най-естественото нещо Grinning

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Филипините ни водят и по население и по брой деца на глава от същото Grinning
Но можем да се пробваме с локални рекорди по масовки Laughing Пловдив поведе засега, следва София, очакваме Стара Загора да отвърне на удара с масово кърмачество...

# 8
  • Мнения: 1 503
Хехехе,
Браво Mr. Green.
Аз мисля,че ако се съберът всички кърмачки от форума може и да ги стигнем newsm78(то надеждата крепи човека де),но няма всички да разголят цици на стадиона Naughty Joy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Сега сме ние Joy

# 10
  • Мнения: 4 242
дават ги по новините по БТВ в момента

# 11
  • Варна
  • Мнения: 632
Материалът беше представен от тв водещата така:
 "3 738 майки биха рекорда по кърмене

Над 3 000 филипински майки се събраха на стадион във Филипините, за да се опитат да счупят рекорда на Гинес за едновременно кърмене на бебета.
................................................................................................................................................
Подобно събитие у нас беше отбелязано в Пловдив и София.............."  Wink
След Ст.Загора ще е Варна  Wink

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Най ми е интересно как и аз да се включа в рекорда...
Освен да бъда кърмен, друг начин не виждам...
smile3532

# 13
  • Мнения: 1 878
Ако и на живо си толкова....като на аватара можеш да участваш като рекламно лице - последствията от дългото кърмене - например  Wink

# 14
  • Мнения: 5 391
Гледах го по ТВ:)

Общи условия

Активация на акаунт