Смяна на гинеколога на бременна? Болнични- по колко, как?

  • 1 088
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 810
Моя приятелка е бременна и работи като продавачка в магазин.
Шефката й не давала да излизат в болничен. Но се наложило да остане в къщи за 3 дни и като се връща на работа- изненада- заплатата й орязана откъм "премии" и постоянен тормоз- носене на кашони, обвиняване за всичко нередно.
Ясно й е че нещата няма да се оправят към по- добро и е решила да си взима болнични- колкото се може повече.

1. Знаете ли варианти за въжможно най- много болнични? Изобщо как стоят нещата на тази тема? Сигурно има много препатили, та очаквам съвети!

Понеже гинеколожката й казала че не може да й даде повече от 7 дни, момичето обмисля вариант евентуално да се премести при друг гинеколог, за да може да ползва повече болнични.

2. Как става смяната на бременна при друг гинеколог? Талонът вече е написан и се водят месечните консултации. Някоя от вас правила ли го е? Какви са процедурите?

Благодаря ви много предварително!

# 1
  • Мнения: 2 332
Да, не я е излъгала гинеколожката, че тя има право да и даде само 7 дена без прекъсване болничен. За повече - отпуска се от ЛКК. Но за да и дадат от ЛКК тази същата гинеколожка трябва да седне и да напише една бланка - защо иска този болничен и т.н. - заедно с тази бланка (лист) и картона на момичето се носят в ЛКК и това е. ЛКК от своя страна минават консулта си, четат и решават да и отпуснат дните, които е поискала от тях гинеколожката (не съм чувала досега да не са отпускали). Но виж - за това доколко макс дни могат да отпуснат ЛКК - не съм сигурна.
За 2 - взима си нов талон за гинеколог от ДжиПи-то, трябва да си вземе обаче и всички изследвания и картона от предишната гинеколожка, и с тези неща отива при новата.

# 2
  • Мнения: 3 810
Понеже при мен не беше проблем newsm78, макарче аз си бях с мнооого здравословни проблеми.
А може и нещата да са се променили оттогава.
Но и  една нейна приятелка- бременна й казала, че гинеколожката при която ходи- раздава спокойно болнични...Та затова възникна и 2-ри въпрос.
Роси74, благодаря ти! Значи така стоят нещата... Леко бременеене!

# 3
  • Мнения: 2 332
Роси74, благодаря ти! Значи така стоят нещата... Леко бременеене!
Благодаря ти Simple Smile. Успех и леко бременеене и на твоята приятелка!

П.П. И сестра ми имаше такъв проблем с нейната гинеколожка, която не искаше да и пусне повече от 7 дена болничен - нямало защо - а сестра ми с високо кръвно, веднъж беше получила и ортикария от проблеми в службата... Та, да те успокоя, че не е единствената скъпяща се на болнични гинеколожка...

Общи условия

Активация на акаунт