Жена ми е с висока кръвна захар???? Благодаря Ви момичета)))

  • 4 543
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте. Бъдещ татко съм , но жена ми я приеха преди два дни в Шейново за високо кръвно налягане - 150/100. Стоя със системи с натриев хлорид два дни и снощи й свалиха системите след като свали кръвното на 110/70. Днес сутринта, след като и взеха кръв за биохимичен анализ и казаха, че й е висока кръвната захар. Някой може да ми обясни какво значи това и може ли да има последствия за нея и детето. Благодаря Ви за отзивчивостта.

Благодаря момичета за отговорите, които сте дали на нашия татко. Той се притесни за нас и малко се шашна след като ме приеха за едно, а не ме изписаха, заради друго. Оказа се, че високата ми кръвна захар е еднократно явление и се предполага, че се е появила от вливането на лекарствата.

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 16:34 от nadiaD

# 1
  • Мнения: 1 873
Най - добре попитайте лекарите.Повишената кръвна захар или кръвно налягане може да е от албумин или диабет.Поне така знам и дано не бъркам.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Еднократно измерена висока кръвна захар нищо не значи.Лекарите ще преценят дали е инцидентно или е трайно завишена,иначе да,има такова нещо като гестационен диабет,който изчезва след раждането.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 149
Цитат от книгата "Аз чакам дете":
"Един проблем, който тревожи много жени: при изследване на урината през бременноста откривате наличие на захар. Не се притеснявайте. Поне в девет от десет случая се отнася за най обикновено преминаване на захар в урината поради претоварване на бъбреците при бременността. Все пак споделете с лекаря, за да може да провери гликемията при вас - само ако тя е повишена, означава че имате диабет."

# 4
  • Мнения: 2 022
На мен при едно от изследванията ми беше леко завишена кръвната захар и ми препоръчваха да направя орален глюкозотолерантен тест. Взема се сутринта периферна кръв на гладно, след което се изпива определено от доктора количество глюкоза. Изследването се повтаря после 2 пъти през един час и се изследват нивата на захарта в кръвта след 60 минути и след 120 минути.  Най-добре е да се консултирате с ендокринолог и той да препоръча какво изследване да се направи и в зависимост от резултатите да се вземат мерки. През бременността понякога се получава гестационен диабет, който не е много желателен нито за бебето нито за майката. Казват, че е нормално да се получат такива резултати при бременност, но все пак се консултирайте с лекар. И е добре да ограничите сладкото.

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 12:26 от Cygnus

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Ами лекарите ще ви кажат, но не е много добре. Аз съм със същия проблем, но съм на диета и захарта е нормална, засега. Никаква захар, нищо сладко, шоколадово, вафлички и всичко от сорта. Ограничава се белия хляб, спагети, баници...... к'вото се сетиш от бяло брашно. Картофи и ориз също. Не се яде и тлъсто месо, т.е. махни свинското от менюто.
Какво се яде - повече зеленчуци; варива - боб, грах, леща, соя, елда; ръжен хляб; месо - пилешко, телешко, заешко, риба; мляко и млечни продукти.

# 6
  • Мнения: 8 917
Еднократно измерена висока кръвна захар нищо не значи.Лекарите ще преценят дали е инцидентно или е трайно завишена,иначе да,има такова нещо като гестационен диабет,който изчезва след раждането.
Peace
Преди всичко спокойствие Peace Лекарите ще преценят  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
За да се установи има ли наличие на диабет се прави глюкозо-толерантен тест.
За рисковете по-добре говори с лекар, но си мисля, че дори и да има нещо, ако тя спазва насоките които ще и дадат  и се следи често - проблем няма да има.
Късмет!И да пишеш какво е станало  Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Възможно е тази висока кръвна захар да е от системите. В тях има глюкоза. Аз като бях в болницата на една жена след като и вливаха системи за високо кръвно на следващия ден имаше захар в кръвта, но повториха изследването след 1 ден и всичко беше наред. И докторката и обясни, че е възможно да е от системата. Спокойно, щом е в болница лекарите знаят какво да правят.  bouquet

# 9
  • Мнения: 712
Цитат от книгата "Аз чакам дете":
"Един проблем, който тревожи много жени: при изследване на урината през бременноста откривате наличие на захар. Не се притеснявайте. Поне в девет от десет случая се отнася за най обикновено преминаване на захар в урината поради претоварване на бъбреците при бременността. Все пак споделете с лекаря, за да може да провери гликемията при вас - само ако тя е повишена, означава че имате диабет."

Точно щях да го пиша това.

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В София в Майчин дом е най-добрата клиника в страната за следене на майки с диабет и гестиционен диабет. До колкота знам шеф е д-д Мазнейкова.

# 11
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен...Много се притеснявате от тези неща...При вас е необходима само по-строга диета да около 9 месеца.Аз съм с диабет втори тип от 8 годишна възраст.Преди 10 години забременях и родих нормално живо и здраво момченце.Сега съм бременна в седми месец и постоянно ни следят с бебето.Да чукна на дърво, всичко за сега върви нормално.Но много следене се иска, изключително много.Случвало ми се е и по 20 пъти на ден да си взема кръвна проба,а понякога и да си сложа 10 пъти на ден бръз инсулин.Наистина това положение вече ме изнервя, защото както се казва съм постоянно на "педал" за себе си и за бебчо.

# 12
  • Мнения: 2 292
да. аз имах гестационен диабет. сега не съм се преглеждала, но трябва ... ще ти напиша каква информация ми дадоха по-въпроса (колкото помня)
- първо това не е болест. простопрез бременността  организма трябва да преработи повишено количество въглехидрати и понякога жлезата не може да се справи с повишеното производство на инсулин. тогава количеството което е в повече остава в организма и се предават на бебето. появяват се проблеми - бебето става много голямо (и то не може да ги преработи ) и може да се получат увреждания (на мозъка и др.) .
Прави се тест - ако се докаже проблем се прилага диета - никаъв бял хляб, ориз, спагети, макарони, никаква захар , тлъсто и прочие.
яде се малко пълнозърнест хляб (не черен а пълнозърнест! има разлика, зърната не са обработени и хляба не е чиста енергия въглехидрати, а има и разни баластни вещества и витамини ... ), обезмасленои ляко и сирене, малко плодове (фруктоза!) , салати и зеленчуци ... прилага се диета за диабетиц. ако и диетата не помогне се слага инсулин.
след раждането нивата на захарта трябва да се нормализират. в редки случа не се нормализират и остава заболяването.
жени с гестационен диабет имат повишен риск за развиване на диабет тип 2 - така, че да си внимават с храната.
ако искаш повече инфо ще изрова материалите от в къщи и ще ти пиша мога да ти напиша и диетата  Wink
успех и да сте здрави и бебео да е добре  Wink

Общи условия

Активация на акаунт