от кога супи???

  • 1 486
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Кога се дават супите от кухнята на бебетата??? Разпитах днес на една порция има 1/4 сварено яйце, вкл. и белтък, та се питам дали е подходящо да давам супата???

# 1
  • Мнения: 5 241
Започнах да давам супите от кухнята от 7ми месец  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 723
Аз започнах със супите, когато започнахме и кухнята, т.е. на 9 месеца и половина. Но ме учудва, че има белтък. По принцип той се дава след година и половина...Но няма да се учудя ако и в нашите е имало...Не съм разпитвала.

# 3
  • Мнения: 680
аз давам супи от 1 седмица,но само с 1/4 жълтък белтък не слагам и в нашта кухня не слагат.белтък се дава след годинката!!!! Peace

# 4
  • Мнения: 5 299
Започнах да давам супите от кухнята от 7ми месец  Simple Smile
И аз от 7_я, вечерно време със сухар.

# 5
  • Мнения: 61
аз не бих я дала заради яйцето .

винаги ли са застроени така?

# 6
  • Мнения: 3 042
Започнах да давам супата, когато записах децата на кухня - на 1г 1-2м щерката и на 11м синът. В нашата кухня супата не се застройва.
белтък се дава след годинката!!!! Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 5 241
Супите в нашата кухня не са застроени  Naughty
 

# 8
  • Мнения: 2 531
Е нашите са застрени, изрично попитах - и сега да ги давам ли???

# 9
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И аз започнах със супите на 7 мес.,но в нашата кухня не ги застройват.Май е по-добре да изчакаш с белтъка.Аз го въведох чак на 1,6 г.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
И при нас супите са застроени, но не с пресни яйца, а с яйчен меланж.
Записах Иво на кухня на 9 навършени месеца-значи от такава възраст давам супи.

Щом "на една порция има 1/4 сварено яйце, вкл. и белтък", това означава ли, че яйцето е настъргано.... как го дават? Виждаш ли парченца от белтъка? Знам, че в някои градове така го правят. Мисълта ми е-сигурно ли е, че наистина става дума за белтък, а не за меланж?

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Струва ми се невъзможно на кухнята да слагат и белтък. Сигурно ги застройват само с жълтък. При нас слагат само сварен жълтък в супите. Питай там , където ги приготвят, а не където ги раздават, може да са те подвели. Иначе аз започнах да давам супата от 7-мия месец - половината преди манджичката, а другата половина преди вечерното мляко или следобед.

# 12
  • Мнения: 623
На кухнята не записват ли след навършване на 9 месеца?
Иначе не би трябвало да застройват супите...
Ние се записахме на кухня на 10 месеца и половина

# 13
  • Мнения: 695
Започнах да давам супите от кухнята от 7ми месец  Simple Smile
smile3521 и аз така и не е имало проблем

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Супичката я давам от скоро,като натрошавам вътре един сухар.Не съм питала,но не ми се вярва да слагат белтък.Дори и в старите книги за бебета(по които все още се водят)пише че белтък до 1 год.не се дава.

Общи условия

Активация на акаунт