Питания разни за бои за руси коси (и не само)

  • 1 107
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Имам няколко въпроса към всички, които се боядисват. Омръзна ми да поддържам толкова светъл цвят, а и да дам почивка на косата си. Никога обаче не съм ползвала по-тъмен нюанс. Имам няколко питания - когато се нанесе боя върху толкова светла коса, цветът пада ли? И колко пъти трябва да се мажа, за да се задържи? Когато слагате боя, тя пада ли с времето? И на всяко боядисване ли после мажете цялата коса? (аз само корените досега).

Естествената ми коса е сиво-руса. Най-лесно би било да избера подобен нюанс, НО - сивото не състарява ли? Има ли някоя "сива" мама да каже? ( освен Хриси)  Grinning Жълто не харесвам, а неутралните се притеснявам, че ще седят доста безлично  Crazy Към кафявата гама не ми се ходи.

Приемам и препоръки за бои и номера, но на Лореал, Гарние и Шварцкопф, (без безамонячните) защото тук други нямам под ръка.

Много благодаря на всички отзовали се, за мен си е голям стрес  Joy  Hug

# 1
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
и аз като теб бях аманясала от това слънчево русо, блондинка, блондинка ама чак пък толкова, и бях решила да си правя тъмни кичури, за да поутрепя малко жълтото. Но на пътя ми се изпречи една продавачка в магазин за козметике и т.н.
Та тя ми показа една боя- на Лореал, Екселънсе, ако не се лъжа, номера е 01, но това не е тази дето я има навсякъде, т.е. по- различна е.
Не е жълто руса като другите, а лек сивкаво-пепеляв оттенък
И пак съм си блондинка  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 27 524
Да, знам я тази боя, обаче тя си пак доста светло русо, ползвала съм я. Изсветлява до 4 пъти косата, което си е доста. Иначе и аз съм фен на Екселанс  Peace

# 3
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
еее, още по -тъмно ли искаш??!? на мен много ми хареса цвета- не е светъл, не е тъмен, виж пак в някой магазин дали говорим за едно и също нещо, а може и  някой от по тъмните номера- ако не се лъжа в серията са 5-6 цвята русо

# 4
  • Мнения: 2 956
Незнам колко ще ти помогна обаче и аз от зор да се потъмня(а естествения ми цвят е тъмно русичък) още си ми избива русо ли русо..почти бяло...и аз не обичам жълтеникаквите отблясъци и ми беше доста трудничко...даже няколко пъти си правих кичури -тъмни,ама много тъмни-почти черни....е и те са изсветляли значително сега  Rolling Eyes
и в крайна сметка реших за момента,че няма да я пипам...ако мога ще я изтърпя да израсне,а ако не ще се намацотя пак с нещо  newsm78
А не съм отговорила на всичко( аз и не мога де  Laughing) ама все пак..да-пада ми новата боя много..като се има предвид,че не се боядисвам "на домашна обстановка" а само в салони и то добри  уж... и на всяко боядисване съм мазала цялата коса...с изключение на 2-3 случая докато още бях мноооого руса. Абе общо взето си е индивидуално като всичко друго...
Дано съм ти била малко полезна,въпреки,че незнам с какво  Joy

# 5
  • Мнения: 178
След хиляди опити открих идеалния цвят(поне за мен е такъв,точно това което исках),косата ми е като твоята,но аз исках малко по-тъмно и в сивата гама, боята е на Рилкен и незнам дали можеш да си я намериш.Ако те интерисува утре мога да ти напиша номера и,защото сега съм на работа.Сега,като постигнах желания цвят,ще боядисвам само корените.И не се притеснявай,изобщо не състарява стои много свежо. Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Рилкен ги ползвах в България, доволна бях от тях, но тук ги няма. Но се радвам на добри отзиви за сивия цвят, той май рядък се оказва  Thinking
Мерси, а и на Евридика също   bouquet

# 7
  • Мнения: 817
Блонди ,направи се на кичури различни нюанси на русото.Аз съм така и ми е изключително лесно за подръжка.Ходя за освежаване на 3-4 месеца.Мойта естествената също е сиворуса и затова като е на кичури като израстват корените не си личи толкова защото се сливат с останалите нюанси на русото.А и е много по -естествено.
Правят ме с някаква нова боя на Лореал - безамонячна ,но за професионална опутреба.Много лесно ми хвана първия път ,защото и аз бях с много светла основа.Запази си няколко кичура от към лицето в този нюанс с който си в момента ,за да не е толкова драстична промяната/ а и много ти отива/ Laughing
Аз в момента имам 4 нюанса на русото и е много добре Blush а и така на кичури в близки и преливащи се цветове косата изглежда по-гъста и плътна.

# 8
  • Мнения: 27 524
Оф, да ти кажа не съм фен на кичурите хич  Confused

Ти си от дира от септемврийките,нали?

# 9
  • Мнения: 817
Оф, да ти кажа не съм фен на кичурите хич  Confused

Ти си от дира от септемврийките,нали?

Да аз съм Hug

А защо не искаш безамонячна боя newsm78

# 10
  • Мнения: 27 524
Ми те нямат светли тонове, опитах веднъж с най-русата (уж) и станах кафява. Добре, че се изми бързо. А и пада, освен това ужасно ми щипеше и пареше. Знам, че е без амоняк, но явно има нещо друго. А и не искам да пада така бързо и да се клепам на всеки 3-4 седмици. Тя е хубава за цветни коси да си подсилят цвета, но за моята светла коса... май няма да стане. Иначе би било по-щадящо, ама  Tired

# 11
  • Мнения: 2 100
ами моя идеален цвят го открих в боите Лакме-професионални и съм доволна и от качеството на боята по-принцип. Ако ги има при теб пробвай ги.
 За съжаление От изброените от теб съм ползвала само Лореал,но когато бях в червения си период Laughing сега в русия само Швацкопф, Лонда и Лакме съм ползвала.
Иначе като се боядисвам си мажа цялата коса, не само корените
п.с. не видях ти и за Шварцкопф си  писала -аз не бях най-доволна от тях-много бързо започваше да ми жълтее косата след боядисване в пепелно-сиво русо

# 12
  • Мнения: 109
Мен също ме боядисва фризьор с Лакме, но първо ме обезцветява в корените и после боядисва цялата коса!Цвета става страхотен!
 като се има предвид, че съм пробвала какво ли не- от жълтото отърване няма, колкото и да е хубав цвета в началото, после се отмива и става гаден...
но така ползвам това сивкаво на Лакме от доста време и съм много доволна Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Много ме заинтригувахте с тези Лакме. Какви са по народност? Сега ще се разтърся за линк  Party

# 14
  • Мнения: 2 100
испанска е боята
ползвам и шампоан и маска-доволна съм определено, но при всеки е различно все пак
http://www.lakme.com/

Общи условия

Активация на акаунт