На море в Гърция 2017 - I

  • 121 313
  • 758
  •   1
Отговори
# 495
  • Sofia
  • Мнения: 310
Здравейте! Първо искам да благодаря за систематизираната информация на първа страница. Организирам нашата първа гръцка почивка и благодарение на първия пост от темата реших, че искам да отседнем в Сарти или околностите, да обикаляме плажовете и да търсим вкусна храна в таверните.
В момента съм на етап изпращане на и-мейли към местата, които си харесвам. Бюджета ми е до 80 Евро на нощувка за двама възрастни и две деца  (на 13 и 7 години), като предпочитам да има закуска, за период 6 - 11.09.2017 г, общо 5 нощувки. Въпросът ми е: реалистична ли е тази цена, която търся? До момента получих два отговора, но над тази сума. Посъветвайте ме как да се ориентирам в многото хотели и вили, които се предлагат. До момента само в сайтове от типа на Booking откривам филтър по цена. А ако имате готово предложение, ще съм ви много благодарна  Heart Eyes

# 496
  • Мнения: 4 292
Yandex, до Халкидики нищо няма да разбереш от стачки. Пак да се повторя нагоре е спокойно.
Nevdi, аз от Сарти се отказах още февруари-март, когато търсих за други хора и отвсякъде отговаряха, че е заето или пък не си вдигаха изобщо телефоните. Не ви е лош бюджета, но закуската ще вдигне. Тя върви около 5-10 евро на човек, зависи мястото, трудно ще се включи в такава цена. Да не те подведа, обаче, малко общи ги казвам. Нямам опит за Сарти със закуска.

# 497
  • Sofia
  • Мнения: 310
Zoι, можем и без закуски, ако има откъде да си купим, а и мога да намажа по една филия. Бюджета мога и да го кача до 100 Евро, ако мястото ме грабне. За сега разглеждам тук http://www.sarti.gr/en/hotels-sithonia-halkidiki.html?sort=by_hotel , но като видя колко много хотели са и ентусиазма ми секва.

# 498
  • Мнения: 10 964
Nevdi,
цената е напълно реалистична. Ние сме с едно голямо дете и успяваме да се придържаме към ценовата група <60 при пътуванията си из цяла Гърция, като предпочитаме апартаменти/студиа пред малки стаи. Закуска ползваме рядко, ако "изпадне" в офертите.
На Халкидики малко са се олели, цените там не са непременно показателни за другите места, но и там има по-евтини райони. Ти къде точно търсиш и "със закуска" означава ли, че търсиш по-скоро из хотелите, отколкото из семейните хотелчета-къщи?

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 310
Параход, със сигурност предпочитам малките хотелчета-къщи. Ако има дворче и закуска, приготвена от домакинята, добре дошло. Не държа на лукс (както е видно от цената), но искам да е чисто (то едва ли някой търси да му е мръсно  Simple Smile)
Насочих се към Ситония, защото след 11.09 ще се присъединим към приятели, които са отседнали в Blue Dolphin, в Метаморфоси. И понеже не търся точно такъв тип почивка - голям хотел, изхранване на блок-маса, анимация, дните преди това искам да отседнем в малко хотелче и да обикаляме околностите. А избрах Сарти, защото харесах плажа Портокали. Ако някой има идея за друго местоположение, но не много далеч от Никити, моля да сподели. Заглеждам и къщи в къмпинги.
Имам отговор от тук housepetrino@yahoo.gr . Цена 45 Евро, без закуска. В една стара тема има положителен отзив. Дали все още е така?

# 500
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Привет! В края на юни мислим да отидем до Гърция с децата за 5-6 дни. Насочили сме се към Неа Перамос, а втори вариант е Александруполис. Търсим студио или апартамент до плажа /за предпочитане на самата крайбрежна улица/. Поради здравословни проблеми имаме по-специални изисквания към мястото /но не и неизпълними/. Бихме ли могли да се вместим в до 50 евро/нощ за този период? Някой може ли да ми препоръча конкретно място или връзка с такова, където да се разберем на български и малко английски?
Наясно съм, че не всички квартири са обявени в интернет и за това ми хрумва варианта да потърсим на място, за да си огледаме хубаво. Как смятате, това добра идея ли е или има опасност да спим в колата Simple Smile

# 501
  • Мнения: 314
Параход, със сигурност предпочитам малките хотелчета-къщи. Ако има дворче и закуска, приготвена от домакинята, добре дошло. Не държа на лукс (както е видно от цената), но искам да е чисто (то едва ли някой търси да му е мръсно  Simple Smile)
Насочих се към Ситония, защото след 11.09 ще се присъединим към приятели, които са отседнали в Blue Dolphin, в Метаморфоси. И понеже не търся точно такъв тип почивка - голям хотел, изхранване на блок-маса, анимация, дните преди това искам да отседнем в малко хотелче и да обикаляме околностите. А избрах Сарти, защото харесах плажа Портокали. Ако някой има идея за друго местоположение, но не много далеч от Никити, моля да сподели. Заглеждам и къщи в къмпинги.
Имам отговор от тук housepetrino@yahoo.gr . Цена 45 Евро, без закуска. В една стара тема има положителен отзив. Дали все още е така?

на метаморфози плажа е отвратителен с много едри камъни

# 502
  • Мнения: 1 586
Здравейте, някой да е отсядал тук https://www.booking.com/hotel/gr/karaoulanis-beach.bg.html?aid=8 … 8000999%3B;srhp=1
Мнения за морето и плажа не мога да наеря. Изглежда много тихо и спокойно място.

# 503
  • Мнения: 4 292
N_A_N, напълно е възможно, ако се въоръжите с търпение и не сте много придирчиви. Вчера бях в Перамос и мога да кажа, че има голямо движение, много българи, по плажа много хора, доста се е оживило в сравнение с преди месец.

# 504
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте, някой да е отсядал тук https://www.booking.com/hotel/gr/karaoulanis-beach.bg.html?aid=8 … 8000999%3B;srhp=1
Мнения за морето и плажа не мога да наеря. Изглежда много тихо и спокойно място.

Хотелът не ми е известен, намира се обаче точно до къмпинга и плажа Папа Неро. Плажът е хубав /едър пясък/, понякога има доста вълни. Мястото е доста модерно сред младежите, не знам за вашето време как ще бъде, но ние бяхме в края на август /само за плаж/ и имаше доста движение. Дано се включи някой, който е отсядал там.

# 505
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
N_A_N, напълно е възможно, ако се въоръжите с търпение и не сте много придирчиви. Вчера бях в Перамос и мога да кажа, че има голямо движение, много българи, по плажа много хора, доста се е оживило в сравнение с преди месец.

Не сме много придирчиви от гледна точка на лукс. Важното е да има чисти и удобни баня и легла. Simple Smile Но има и друг проблем - ще трябва да мъкнем и двете деца с нас при избора, защото не са достатъчно големи да седят сами на плажа или в заведение. Та май ще си търсим предварително.

Как е сега температурата на водата в морето?

# 506
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Магнолия, ние шяхме да ходим в Медитераниан вилидж в Паралия Катерини. Чувала съм много добри отзиви за него, подходящо е за бебета, защото къщичките са на плажа, а и не е далеч от София. Нямаше свободни места за нашите дати, обаче.
Благодаря на всички, които се вклщчиха с мнения за водата!
во.

+1 Много е хубаво.

# 507
  • Мнения: 943
Магнолия, ние шяхме да ходим в Медитераниан вилидж в Паралия Катерини. Чувала съм много добри отзиви за него, подходящо е за бебета, защото къщичките са на плажа, а и не е далеч от София. Нямаше свободни места за нашите дати, обаче.
Благодаря на всички, които се вклщчиха с мнения за водата!
во.

+1 Много е хубаво.
Хубаво в хотела,а около него?

# 508
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Магнолия, ние шяхме да ходим в Медитераниан вилидж в Паралия Катерини. Чувала съм много добри отзиви за него, подходящо е за бебета, защото къщичките са на плажа, а и не е далеч от София. Нямаше свободни места за нашите дати, обаче.
Благодаря на всички, които се вклщчиха с мнения за водата!
во.

+1 Много е хубаво.
Хубаво в хотела,а около него?


Хотела е извън градчето, но ние всяка вечер се разхождахме до там. Не е далече. Зависи какво търсите. За мен е спокойно и приятно място. На няколко вили има басейн.

# 509
  • Мнения: 5 060
Ние ще бъдем в Медитераниан принцес, няма да е хубаво времето обаче. Дали има място, в което може да се ползва закрит басейн от външни лица?

Общи условия

Активация на акаунт