Няма особен интерес към кърменето вече...

  • 383
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 980
Никога не сме били от силно привързаните към гърдата бебета. След като проходи дава да я кърмя само в полусънно състояние - вечер, преди да заспи и сутрин към 5 ч. Това са ни кърменията. Ако през деня е гладна и предложа, се ядосва. Дърпа се. Понякога й давам играчки, да отваря и затваря бурканче докато я кърмя.  Embarassed Друг път решава, че може и да хапне малко. Имам моменти, когато иска повече, но в повечето случаи е пасивна. Спря да се събужда през нощта, явно е прекалено изморена и хърка като новородено. Кърмата намаля, ясно е. На две кърмения, при мен, се поддържа трудно.

Искам да я кърмя до около втората година... Не че тепърва ще се привързваме...не целя това.  Не искам да я насилвам, но понякога лекичко я мамя да суче. Дали греша? Дали това я кара да иска все по-малко?

Адаптирано - пробвах 2 вида (Несле и Хип) - не иска, кисело с лъжичка - не всеки ден. Кърма в чашка - ужас, какво е това? Като изпие една глътна и повече не можеш да я накараш.

Колко мляко трябва да пие дете на нейната възраст. В момента суче не повече от 300мл. на ден, предполагам....

Грешките, които допуснах в желанието си да не става гЪрДова лепенка бе, че заместих бързо кърменията с твърда храна (до годинката - закуска, обяд и след. закуска); че не я кърмих за успокоение; че смучем биберон...

Който има опит и идеи как да откараме още една година между другото, да хелпва.

Другите да се поучат от грешките ми.  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 901
А аз след нощните изпълнения, копнея за момента, в коййто моята ще се откаже от кърменето. От година не съм се наспивала, а последните месеци са направо кошмарни! Снощи в 3 през нощта направо й отказах n-тото кърмене и тя като се разпищя (не, тя не е гладна нощем - аз съм й биберонката), цял час, тръшка се, хвърля всичко, което й подавах - вода, биберон, чак се тръшна по гръб си си вдигна краката в шпиц. А това пищене сигурно се е чувало в целия вход! Накрая пак аз се предадох и пак на нейното стана! При нас спи, по-голямо легло си купихме преди месец! По цял ден не ме вижда и само като ме зърне, си засмуква палеца (дето цял ден си е при нея и не се сеща да го прави) - трябва да суче веднага и няма компромиси!

След снощи вече тотално съм съсипана и наистина се моля от някъде да науча нетравмиращ, бърз и ефикасен начин да я откажа от кърменето. Плаче ми се! Мислех си че правя най-доброто за своето дете, а защо сега съм така ядосана на нея!

А иначе е така сладка като посуче и се поуспокои - то са едни приказки, едни игри със сукането...

# 2
  • Мнения: 980
А иначе е така сладка като посуче и се поуспокои - то са едни приказки, едни игри със сукането...

Значи, спиш и кърмиш и това е!  Grinning
Незнам, Валя, аз съм от хората, които не ги трявмира толкова нощното събуждане (за разлика от половинката ми)
Взимах я от леглото й, кърмех я, после пак я оставях. Сега също ставам по 10 пъти да я завивам.  Simple Smile

Ако си само биберон е лошо, но може би има начин постепенно да го промениш. Зъхи се справи с това, Belinda също. При мен, Габи просто спря да се буди. Може би и при вас ще стане естествено. Не мога да ти дам конкретен съвет. Извинявай... Rolling Eyes


Последна редакция: ср, 03 май 2006, 16:49 от mama monik

Общи условия

Активация на акаунт