Пай от картофи с пилешко месо.

  • 5 896
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Необходими продукти:
1 кг картофи
2 бр. пилешки бутчета
шепа гъби
40 г масло
1 глава лук
3-4 скилидки чесън
2 с.л. (20 мл) олио
сол
магданоз
черен пипер
 Картофите се нарязват на  филийки и се покриват с част от тях дъното  на тава.Запържва се в маслото нарязаният на ситно лук и чесъна, добавя се свареното и нарязано пилешко месо, гъбите и се поръсва със сол и черен пипер. Сместа се разтила върху леко посолените картофи, отгоре се покрива с останалите картофени филийки, полива се с малко олио, поръсва се с магданоз(сипвам и малко вода или от пилешкия бульон) и се слага в предварително загрята фурна. Когато са готови картофите накрая се поръсва с настърган кашкавал и се запича леко самия кашкавал.
Става много вкусно и понеже днес го готвих това ястие,реших да напиша рецептата тук.

# 1
  • Сливен
  • Мнения: 382
Звучи вкусно!

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Хм, вкуснинко звучи! Ще го спретна и аз тези дни. Много полезни идейки има тук, това е истината. Иначе имам моменти когато зациклям и не знам какво да спретна на домашните, но в тоя форум ми е акълчето, винаги има нови идейки!

Само въпросче, картофите са сурови, а не полусварени, нали?

# 3
  • Мнения: 22 867
Хм, вкуснинко звучи! Ще го спретна и аз тези дни. Много полезни идейки има тук, това е истината. Иначе имам моменти когато зациклям и не знам какво да спретна на домашните, но в тоя форум ми е акълчето, винаги има нови идейки!

Само въпросче, картофите са сурови, а не полусварени, нали?


И аз това се чудех, дали, след като другото е готово, не е по-добре и картофите да са сварени и само да се запече всичкото? newsm78

# 4
  • Мнения: 5 299
Тъкмо на време Mr. Green Бях влязла да търся рецепти с пилеШки бут4ета, 4е имам 2 бр сварени Flutter Flutter Следобед Ще изпробвам непременно манджата. Само бих добавила, 4е риган(или босилек) много отива на пилеШко, и понеже мойто мъж не яде магданоз, смятам да го заменя с ригана.

# 5
  • Мнения: 120
Хм, вкуснинко звучи! Ще го спретна и аз тези дни. Много полезни идейки има тук, това е истината. Иначе имам моменти когато зациклям и не знам какво да спретна на домашните, но в тоя форум ми е акълчето, винаги има нови идейки!

Само въпросче, картофите са сурови, а не полусварени, нали?

Картофите са сурови.Нарязвам ги на не много дебели филийки.

# 6
  • Мнения: 8 917
Утре ще съм на тази вълна Mr. Green Само че и за ще бланширам картофките преди това newsm78 Благодаря за рецептата Mr. Green  bouquet

# 7
  • Мнения: 5 299
Аз да се отчета, сготвих пай_чето, и стана страхотно Mr. Green МНого благодаря на авторката за рецептата. Малко импровизирах, и добавих малко доматено пюре като ззапържвах пилИту, и како казах замених магданоза с риган.

МНооого хубава и лесна рецепта, Тенкю Дида  bouquet

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 382
Така си и знаех... Не само звучи вскусно. БЕШЕ много вкусно и красиво:  Sunglasses

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Хихихи и нашто меню за вечеря беше същото и си заслужава, много вкусно.
Аз го направих с манатарки и няма да ви казвам какъв аромат придадоха на ястието, доста сполучлива рецепта.

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 15:25 от marulka_s

# 10
  • Мнения: 732
Тъкмо се чудех какво да спретна за вечеря Grinning Мисля си обаче да сваря (не напълно) картофите. След като всички други продукти са готови за консумация... Вие какво мислите? Дали ще се промени вкуса на манджичката? Накой да е пробвал със сварени картофи? #Crazy newsm78

# 11
  • Мнения: 2 550
Така си и знаех... Не само звучи вскусно. БЕШЕ много вкусно и красиво:  Sunglasses



Жалко, че няма емотиконка с течащи лиги  Mr. Green

Ще направя и аз пайчето, няма как  Hug
Изглежда вкусно и лесно!

# 12
  • Мнения: 732
Направих го Mr. Green Стана страхотно. Аз обаче сварих картофите в бульона от пилето. След това печенето ми отне 20-25 минути, колкото да се запече кашкавала.
Благодаря за рецептата   bouquet Вече е в любимите ни smile3521 

# 13
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Така си и знаех... Не само звучи вскусно. БЕШЕ много вкусно и красиво:  Sunglasses



Жалко, че няма емотиконка с течащи лиги  Mr. Green

Ще направя и аз пайчето, няма как  Hug
Изглежда вкусно и лесно!

аууууууууууууууууууууууууууу добре че в момента не съм бреми.
утре ще го правя това чудо

# 14
  • Мнения: 5 577
Аз сега го почвам, ама пусто - като съм начинаеща готвачка, и незнам на колко градуса се готви?

Питах по лични и по Кю момичетата, които да го готвили вече.

Общи условия

Активация на акаунт