Кифлички с мед и масло

  • 3 085
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 708

Изрових една стара рецепта и веднага ги спретнах.Станаха много вкусни и затова ви пускам рецептата.
600 гр.брашно
1 п.суха мая
2 яйца
100 гр.масло
50 гр.захар
50 гр.мед
80 гр.мляко
ванилия

Брашното се пресява и към него се добавя щипка сол и маята.Отделно разбиовате останалите продукти и прибавяте към брашното.Замесвате меко тесто.Оставяте да почине 10-15 минути.Разточвате кора и режете правоъгълните опт които оформяте кифлички.
Оставяте да втасат 30-40 минути и печете при предварително загрята фурна на 180 градуса.

Ето резултата:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=21776&photo=90

# 1
  • София
  • Мнения: 378
Страхотно изглеждат  Simple Smile.Само да кажеш дали ще станат ако заменя маслото с маргарин  Thinking
Мнооого вкусни рецептички пускаш ,за което благодаря   bouquet

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Надин, моят съвет е да не заместваш маслото с маргарин. Всъщност най-добре изхвърли маргарина, но това е една друга тема. От маргарина ще станат твърди, по-добре замени със свинска мас, там провали няма Wink
Снежи, жестоко изглеждат тези кифлички, а и с мед и масло...мммм, звучи като от приказка...

# 3
  • Мнения: 1 708
Надин, моят съвет е да не заместваш маслото с маргарин. Всъщност най-добре изхвърли маргарина, но това е една друга тема. От маргарина ще станат твърди, по-добре замени със свинска мас, там провали няма Wink
Снежи, жестоко изглеждат тези кифлички, а и с мед и масло...мммм, звучи като от приказка...


Абсолютно съм съгласна! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 378
Благодаря ви- тогава ще сложа мас (не се бях сетила, а имам няколко буркана).
А за маргарина знам,но съм го купувала заради една рецепта за тесто, но много остана и за това питах,за да го оползотворя!

Общи условия

Активация на акаунт