Не искам детето ми да стане дебело...

  • 2 037
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Преди няколко месеца ядеше нормално. После отказа всичко - нито от кухнята, нито моите манджи  Stop само солети, плодови пюрета и кисело мляко.
Сега обаче /от седмица насам/ яде като разпран  ooooh! - яденето от кухнята, после цял банан, ако някое дете навън яде нещо - айде и той - солети, вафли /особено шоколадови/....на обяд - бурканче храна, половин кофичка кисело мляко, десерт, ако не дам - застава под купата с плодове и вика дай към бананите....
Вечер се храни сам eat, а щом свърши се мята на нашето Thinking - сирене, кашкавал, месце...каквото има по масата, непрекъснто нещо трябва да дъвче иначе пищи и се тръшка Close.
Ако чуе нещо да се шумка в кухнята - веднага се храща за решетката и крещи  cry- дай, дай, ам, ам...
Гони кучетата в парка и пак вика ам, ам, ам... Яде пръст, камъни /само ги облизва и после ги плюе/....
За сега не е качил теглото, ама е бучка - прелича на малък кечист.
Има много енергия и е нон стоп в движение   261uu    jumpuu
smile3540 football
Дали да го ограничавам? Ако имате подобни проблеми - дайте съвет  bouquet

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 18:03 от руса мацка

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
хахаха Simple Smile

Не знам дали имам подобен проблем, защото Дариа е слаба /11 кг. 92 см./, но и тя е така - яде на 'подскоци'. Даже бях пускала тема преди месеци, но никой не ми отговори.  Sad

Тя се храни така - 2-3 седмици само сокове, маслини и някое парче филе или банан, после 2-3 седмици се тъпче нон-стоп от сутрин до вечер. Непрекъснато дъвче нещо или отваря хладилника и сочи какво иска... В периодите като не яде се безпокоя, като започне да яде пак се безпокоя дали да не я ограничавам. Педиатърката ми каза да оставя детето на мира.  Naughty Сега сме в период на ядене  Laughing

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Давай му между основните хранения ябълки, моркови, краствици..
Така хем ще си дъвче постоянно, хем няма да дебелее!
Щом е само от седмица може да е временно, ако преди това не се е хранил добре, сега да наваксва, после ще спре.

# 3
  • Мнения: 7 831
Предполагам, че говориш за малкия. Аз не бих го ограничавала, сама казваш че доскоро е бил в неящен период ами време му е било за ящния  Wink. В краен случай бих следяла да яде повече плодове и зеленчуци, сирене, мляко и месо, а бих ограничила хляба и кифлите.
Моя малкия е такъв - като цяло лаком, но си има периоди на не ядене и аз не го насилвам. Скоро след период на здраво хапване се оказа че е пораснал с 4 см  Simple Smile.
Успех в избора

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И Мая има такива периоди, вече е на 2 г. Пробутвам краставици и домати със сирене, яде си ги сама продължително и мирясва.  Blush У дома рядко внасям захарни изделия, понеже незнайно от къде познава шоколад и фафли и иска да ги яде незаконно, а така се провалят основните хранения. За жалост, плодове яде крайно рядко, но се надявам като започне сезонът на костилковите да си пълни търбуха с такива неща.
Контролирам храната да не е висококалорична,тежка и вредна в такива периоди, но няма начин да спра хапетита на детето. 
А какви бузи и гуша има - срам!!  Crazy

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И моята Мая е на подскоци. Особено след болест (когато яде по-малко) е направо като дупка без дъно...набива по цял ден. По-скоро обаче яде нормално - т.е. яде си, като е болна - по-малко, след болест - много, ама много... И въпреки това е стройна мацка. 13,500 кг на ръст 93 (или такова нещо, в яслата мерят и не е много сигурно), по-височка, и съответно по-слаба на вид от връстниците си.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята е доста по-голяма и не е от най-ящните, но когато прекалява я ограничавам /особено по отношение на сладкото/. Тя си има и нагледен пример в къщи какво става при системна "злоупотреба" с шоколад и др. подобни. Свекърва ми дори веднъж ме обвини, че си избивам комплексите върху детето Grinning. Определено предпочитам да не яде, отколкото да яде нещо неподходящо. В обкръжението ни, не съм срещала разболяло се от недохранване дете, но пък от прехранване... У дома сладкото се вкарва "нелегално" и се яде по нощите, когато малката спи. Иначе зеленчуци и плодове може да яде на корем, ама не иска.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
А детето ти има ли склонност към дебелеене - колко тежи и какъв му е ръста? Аз не ограничавам мойте - ядат каквото им се яде и по колкото им се яде.

# 8
  • Мнения: 522
Аз не ограничама децата, те растът - трябва да се хранят.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
...трябва да се хранят.
Зависи с какво Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз не ограничавам мойте - ядат каквото им се яде и по колкото им се яде.
Добре де, не ви ли е съвестно, ако децата ви основно се прехранват с чипс, царевични пръчици, вафли и бонбони? Аз съм против консумирането на тези храни, макар и да не мога да ги избегна напълно. Имам чувството, че давайки ги, откровенно си тровя детето. Иначе съм съгласна, че децата растата и не бих ограничавала детето си, ако сава въпрос само за нормални храни - готвено, мляко, сирене, плодове зеленчуци... Не знам как са вашите деца, но давайки примерно вафла на моето, знам, че този ден то няма да поиска плод - просто плодът няма да му е сладък. Ако два дни обаче не е консумирала "концентрирано" сладко, яде плодове всякакви. Но разбира се къде по лесно е да дадеш вафлата. И детето доволно и молби и кандърми няма...

# 11
  • Мнения: 522
Не говоря за чипс, хамбургер, пържени картофи, кола, вафли и кифли...

# 12
  • Мнения: 415
А детето ти има ли склонност към дебелеене - колко тежи и какъв му е ръста? Аз не ограничавам мойте - ядат каквото им се яде и по колкото им се яде.

На 1г.4м. е - 11,550кг. и 83см. Нормални данни. Доста е набит. След като обядва, страшен корем сдобива  ooooh!
Обаче не му пречи след като е изял цяла вафла, после да врънка за ябълка или банан и похапва и от тях. Кифли, баници и хляб почти не яде - козунак за закуска два - три пъти по празниците и толкова. Преди му трошах хляба и сам си взимаше, но сега не ще. Само в попарата му слагам два сухара - обича си я.
Много му харесва омлет с кренвирш /предимно кренвирша, но не ми се ще да му давам/, кроасани с "коуааад" /шоколад/ и бисквитки...
Проблема е и в това, че баткото е супер злояд и трябва да уговарям единия да яде, а да ограничавам другия  newsm12

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Божкееее, мислех, че само на мен ми минават мисли за диети на малката. Преди беше най-злоядото дете на света, а сега ни изяжда ушите. Лошото е, че понапълня, а не ми се ще да стане малка бъчвичка, все пак е момиче, а и ние с баща й сме предразположени, та има от къде. А не мога да я огранича, все пак си изяжда всичко като гладна, а не само да "зоби". Даже онзи ден исках да й облека една пола, която не е обличала още, ама нъц. Танти е 104см, а полата е за 110см. и на "пупата" не става. Плодове категорично отказва.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
А, аз се рева, че моята не яде - 105см, 17.5кг
М/у основните яденета наблягай на плодове.

Общи условия

Активация на акаунт