Става ли да смеся кашата с плодово пюре?

  • 8 621
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Струва ми се че започна доста да качва, може би от кашата newsm78.Сега ще захранвам с плодово пюре, и си мисля че ако го смеся с каша манджата ще стане по нискокалорична Mr. GreenИ как да ги смесвам?Сега яде по около 200 мл каша. - колко да е пл.пюре,колко кашата?
И още нещо - колко плодово пюре трябва да му давам през деня?
Чудила съм се като чета че се дава като десерт....при положение че яде по 180-200 мл мляко/зел.пюре, ако след това дам и десерта, май ще му дойде множко количеството Shocked

# 1
  • Мнения: 1 881
Моето момиченце ядеше по 30-40 грама, но рядко съм я правила чиста. Правех я или с пресен плод, или с най - различни плодови пюрета. Не вярвам да пълнее от кашата, моето дете е яло почти само мляко и такива смесени каши.

Аз правех 1-2 суп. лъжици каша и 1/4 плодово, и пак рядко го изяждаше Embarassed

......като слушам как децата ядат по 200 грама и все не ми се вярва  newsm78

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз така правя понякога, смесвам каша:пюре да е 2:1(разбра ли нещо, 2части каша и една част плодово пюре). А в последно време слагам и направо само плод: намачкани банани, праскови, сврени ябълки, ктуши(каквото имам под ръка). Не знам колко ти е голямо бебето, аз след като захраних давам по цяло бурканче, 1/2сутринта и 1/2 следобед. Все още не го давам като десерт. Знам от разделното хранене, че за стомаха е по-добре плодовете да се дават отделно, поне 1час преди ядене.

# 3
  • Мнения: 5 140
Може разбира се.
Моята Ния каша не ядеше, но затова я правих с пюре и така ставаше като кисел (то и кисел не съм правила, пак поради тази причина).

Кашата и харесваше повече с пюрето и така си похапваше доста време.
В самото пюре сипваш 3-4 ч.л. от кашата (може и повече, зависи колко искаш да е гъсто) и го разбъркваш хубаво,докато се разствори кашата.
Това го правех с пюретата на Хаме.

# 4
  • Мнения: 77
Кашата е любима храна на бебка. На мен ми се струваше еднообразно да давам само каша и за това от началото я смесвам с плодово пюре. Това ни е следобедното хранене.
Правя я така: едно бурканче пюре (150 мл.) го изсипвам в купичка, към него добавям 3-4 с.л. каша на прах (оризова, бананова) и 3 мерителни лъжички АМ. Разбърквам докато стане хомогенно и добавям 90 мл. вода. Така става около 200 мл. каша и никога не остава в купичката. Тази храна явно я засища много добре, защото издържа повече от 4 часа.
Иначе и аз знам, че от кашите се пълнее, но за сега нямаме този проблем.

# 5
  • Мнения: 1 555
Аз също смесвам каша с плодово пюре - слагам половината пропорция на кашата и добавям половин бурканче плодово пюре или например пасирам банан

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
 Ако не добавя банан в кашата мога да си я изям аз.И понеже сме много  злояди днес наобяд я смесих със зеленчуково пюре.А плодовото давам между храненията, а не като десерт.Тя моята бебка не си изяжда порцията,пък какво остава за десерт,но даже и да я изяжда и аз съм привърженик на плодове между храненията.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никога не съм мешела кашите с пюрета, но ако смяташ, че така трябва ги смесвай, няма проблем  Grinning
Иван никога не ми е пълнеел от каши, а ги ядеше всеки ден, отварях 3бр. различни и ги редувах, така ядеше всеки ден различна каша  Grinning

# 8
  • Мнения: 27 524
Може, без проблем. Единият вариянт е да намачкаш банан или да ползваш готово плодово пюре и да сложиш после каша до желаната от теб консистенция. Гледай общото количество на готовата смес да ти отговаря на готовото количество каша, което е ял досега. Може и да изцедиш някой по-течен плод и със сока да направиш. Може да пасираш сливи, кашите са сладки и убиват киселото в такива плодове. Има много варианти, експериментирай смело и не се притеснявай.

# 9
  • Мнения: 6 472
До сега каша съм давала само смесена с пюре Grinning

# 10
  • Мнения: 2 936
не мисля че качва от кашите,незнам защо повечето си мислят така.Алекс само каши е яла за следобедна закуска и изобщо не напълня-за разлика от едно друго нейно връстниче което ядеше само плодови пюрета(каша и досега не е вкусвало) и беше с над 2кг над нея.
може да я смесиш и с пюре,или пък дай пл.пюре с плазмонки.с банан...

# 11
  • Мнения: 649
бъркай смело с каквото искаш- и с плодово пюре става и с пасирани пресни плодове става! аз така му разнообразявам менюто, защото иначе щеще до сега само грис да яде (любимата му каша- на Милупа). аз правя първо 2-3 лъжици от къшата, разбъркани с АМ или вода и после добавям плод на око докато стане порцията колкото изяжда.
 
и аз не мисля, че от кашите се дебелее повече отколкото от другите храни... ние ядем всеки ден, даже и по 2-ва пъти на ден каша и сме много финни ( аз не толкоз  Mr. Green)

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Не ми стана много ясно колко голямо е детето  Grinning
Инак и аз смесвам с пюре или настърган (намачкан) плод  Hug
Влади е на годинка и не изяжда 200 грама каша  newsm78

# 13
  • Мнения: 3 042
Никога не съм мешела кашите с пюрета, но ако смяташ, че така трябва ги смесвай, няма проблем  Grinning
Иван никога не ми е пълнеел от каши, а ги ядеше всеки ден, отварях 3бр. различни и ги редувах, така ядеше всеки ден различна каша  Grinning


 Peace

Моят син ядеше и по два пъти каша на ден и пак не е наддавал много. И сега яде всеки ден по веднъж и пак си е с нормално тегло.

# 14
  • Мнения: 27 524
Влади е на годинка и не изяжда 200 грама каша  newsm78

Моето диване е на 8 месеца и от 2 месеца яде по 250 гр каша  Shocked Много често по два пъти на ден и даже се води малко под нормата за височината и възрастта си, така че и аз мисля, че от кашите не се дебелее, индивидуално си е, давай каши смело, много са полезни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт