Моля за помощ АДВОКАТ.

  • 804
  • 2
  •   1
Отговори
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
не знам на тези въпроси дали им е мястото тук, но ще попитам и ще се надявам адвокат да ми отговори, така, имам много добра приятелка на която съпруга преди месец почина в автомобилна катастрофа и тя остана сама на 25год с момченце на 1.3мес.преди дни беше изгонена брутално от свекърва си, от къщата в която живееше с чупене на телевизора който си бяха купили със съпруга си( бог да го прости)с парите от свадбата и хвърляне на багаж и т.н.свекърва и сега се е разровила да оспорва къщата която мисля, че по право сега се пада на детето, въпроса ми е, значи на починалото момче бащата който също е починал му е преписал единия етаж чрез покупко-продажба а другия чрез гледане, моля да ми кажете може ли тази долна твар(свекървата извинявам се че я наричам така но за мен тя е такава даже не е поискала да види внучето си)да направи нещо за да промени и вземе това което се полага на малкия????благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 677
Въпросната особа е наследник на починалият си съпруг заедно с покойният съпруг на твоята позната.
Например къщата се дели на две части, като едната половина е на въпросната, а в другата половина която остава за синът й тя също има дял, като той е по-голям от този на синът й.
Детето е наследник на частта на баща си, но не й на дядо си, защото той има жив наследник (въпросната особа).
Не съм наясно как стоят нещата с тези покупко-продажби, договор за доглеждане ...
Могат да се оспорват обаче (в БГ всичко може)!

Моят съвет е твоята приятелка да поразпита за адвокат ползващ се с доверие в такива дела, и да се консултира с него, а не с интернет форуми!
Тук може да намери много безплатни съвети, дори и адвокат който да й загуби делото!
Похвално е желанието за помощ, но от адвокат занимаващ се с фирмено право, не можеш да получиш адекватна консултация за сложен наследствен, или бракоразводен процес (примерно).

Защо приятелката ти не се е обадила в полицията, а е излязла?

# 2
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
каквото и да се отговори на тези въпроси тук, няма да бъде абсолютно точно. Най- добре е приятелката ти да вземе документите, с които разполага и да отиде да  се консултира с адвокат.

Общи условия

Активация на акаунт