има ли проблеми с бременноста след направен аборт?

  • 4 220
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте!
От скоро попаднах на форума и предимно чета в него, защото намирам много интересна и полезна информация. Аз все още не съм в категорията на бъдещите или настоящи майки, но страшно много ми се иска да имам дете. Затова искам да ви попитам нещо, за да споделите вашия опит по въпроса /ако разбира се сте попадали в ситуация като моята/. Преди около 4 години направих аборт по желание, защото мъжът от който забременях ме заряза и не искаше да поеме отговорност и да се ангажира с дете. Бях млада, неосигурена, изплашена и объркана и взех едно от най - трудните решения - да махна детето. Всичко мина нормално, нямах никакви проблеми, възстанових се много бързо физически, но психически това беше най - трудният период в живота ми. Сега след като минаха няколко години желанието ми да имам дете е много силно и мисля само за това. Независимо дали ще има мъж до мен или не, аз го искам повече от всичко. Притеснявам се само дали абортът, който направих няма да ми попречи по някакъв начин или да доведе до усложнения. Има ли някоя от вас която да е минала по този път и да ми помогне със съвет или мнение?

# 1
  • Мнения: 7 186
Никакъв проблем няма. Опасно е, когато абортът е довел до усложнения. Щом при теб всичко е минало добре и не е имало инфекция след това няма от какво да се притесняваш. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Е, не го мисли това.
Правете бебоче, пък ако не стане 1-1.5години, тогава вече се притеснявай. Не вярвам да има проблем...аз съм правила аборт преди 6г, а сега си имам бебче почти на годинка. Много са тези, като мен Peace
Ако си спазвала лекарските предписания, пазила си се от настинки, няма да имаш проблеми.

# 3
  • Мнения: 495
Ако с предишния сте били различни кръвни групи и най-вече резус фактори, то при забременяването твоят организъм е произвел антитела. Те ще се проявят при следваща бременност. Нищо фатално, ако при следващото забременяване не скриеш предишното от гинеколога  Naughty. Той ще ти назначи изследване за антитела и ще ти изпишат нещо при нужда. Препоръчително е преди да забременееш пак да си направиш профилактичен гинекологичен преглед.  Stop

# 4
  • Мнения: 2 936
и аз мисля че нямаш основание за притеснение,преди 6г.правих аборт (откъснат плод),имах леки усложнения-но ето че сега си имам едно слънчево бебче.успех  Peace

# 5
  • Мнения: 5 468
Абортът е бил отдавна. Не би трябвало да имаш проблеми.

# 6
  • Мнения: 2 381
Имам 2 приятелки с по 2 аборта.Сега и двете са бременни Grinning и се радват на коремчетата си preggo

# 7
  • Мнения: 1 503
Аз мисля ,че нама да има проблем Peace.Две мои приятелки -едната с 1 спонтанен сега е в 6ти месец, а другата с 1 спонтанен и един пожелание има бебенце на 5дни Heart Eyes.
Смело на пред и янма да го мислиш много

# 8
  • Мнения: 3 042
Никакъв проблем няма. Опасно е, когато абортът е довел до усложнения. Щом при теб всичко е минало добре и не е имало инфекция след това няма от какво да се притесняваш. Peace

Подкрепям!

Аз имам 1 спонтанен аборт и след това си забременях без проблем още от първият път, когато пожелах.

# 9
  • Мнения: 554
имам един аборт преди 10 години .... сега се радвам на огромния си корем , който направихме от втория опит. Не се притеснявай ... колкото повече го мислиш толкова по- трудно се прави бебе Simple Smile освободи ума си от всички притеснения и се наслади на приятното бебеправене и ще видиш колко бързо зе получава:)

# 10
  • Мнения: 8 769
Щом не е имало усложнения и всичко е минало добре-няма страшно. Grinning

# 11
  • Мнения: 7 186
Ако с предишния сте били различни кръвни групи и най-вече резус фактори, то при забременяването твоят организъм е произвел антитела. Те ще се проявят при следваща бременност. Нищо фатално, ако при следващото забременяване не скриеш предишното от гинеколога  Naughty. Той ще ти назначи изследване за антитела и ще ти изпишат нещо при нужда. Препоръчително е преди да забременееш пак да си направиш профилактичен гинекологичен преглед.  Stop

Проблем може да има само ако майката е с отрицателен резус, а бащата- с положителен. Ако майката е с положителен няма никаква опасност, независимо бащата с какъв е. По принцип на тези жени, които са отрицателни и са правили аборт трябва да се направи профилактично след това Анти- Д имуноглобулин.
Иначе на майките, които са с отрицателен резус и са бременни задължително им правят тест на Кумбс трикратно- в 3, 6 и 9 месец..
Но съм съгласна, че абортът не бива да се скрива от гинеколога. Peace

# 12
  • Мнения: 3 089
давай смело.
не мисли за евентуални проблеми.
аз съм с 2 неуспешни бременности преди петра да се роди.
много се бях спекла и искрено се молих да добутам до 7-я месец, за да има добри шансове за бебето.
сега вече не помня лошото и планирам следващото Laughing
мисли позитивно
  bouquet

# 13
  • Мнения: 138
Щом не е имало усложнения и всичко е минало добре-няма страшно. Grinning

# 14
  • Мнения: 3 537
Родих едно дете,после направих аборт по желание и преди 2г. си родих още едно дете.Стана от раз. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт