Какво ядат на 1.7г?

  • 683
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
КАжете ми какво ядат децата на 1.7г.Моята пикла е само на млечни продукти.Яде кисело мляко, прясно мляко, адапте за над годинка, сирене и кашкавал.Успявам един път дневно да и дам ябълка и банан , но основното ядене на обяд е винаги или насила или със залъгване.Колко пъти трябва да ядат?Моята грешка е ,че тъй като тя беше злояда и преди годинка ( даже много повече) ,  аз я насилвах и сега тя е ужасно отегчена от процеса на ядене.Само като седне на масата и казва "не". Бях решила да и давам лъжицата и след 20 мин да вдигам храната , но след като изкара 3 дни на 180мл. мляко сутрин и половин кофичка кисело мляко вечер , не издържах и започнах пак да я храня като и разказвам разни неща.
Четох в доктор Спок ,че трябва да я оставям сама, както бях почнала ,но първите няколко месеца да и давам само любимите и храни. А, обожава и кус-кус. Но се чудя , ако я оставя само на млечна диета (защото това и е любимото) няма ли да направи някоя алергия?Какво и по колко ядат вашите деца на тази възраст?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Здравей!
Аз не съм имала проблеми с децата ми във връзка с храненето,и -има неща ,които обичат и които не обичат.Малката ми дъщеря е на 1,7 и мога да ти кажа тя какво яде/а същото го яде и каката/:сутрин-попара с чай,попара с прясно мляко,рядко сандвичи,може макарони и подобни храни,на обяд-манджата,която е за цялото семейство и плод,следобяд.кисело мляко с бисквити,с овесени ядки,всякакви кремчета-с нишесте,с яйце и други,вечер-супа и плод.Аз лично харесвам книгата на ЛVТрифонова,втората част,там има много рецепти за храни,примерни менюта и всякакви идеи за храненето.
Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 1 320
Незнам какво да те посъветвам ... малкия яде всичко което му се предложи .
 Попара, сандвичи , макарони, кус кус
В 10 пие мляко
на обед храната от кухнята + плод или кисело мляко
кремчета, сандвичи - печени / с яйце и сирене, кашкавал , кайма /или непечени с масло и някакъв колбас
супа  + плод или кисело мляко / със сухар/ 

Моя проблем е с големия , който яде ако се сети или ако го карам насила . Да не говорм , че вече за 3 година подред сутрин яде прясно мляко с корнфлейкс или с бисквити "Закуска" / по собствено желание/. Много рядко успявам да сменя закуската с нещо просто за разнообразие.

Опитай да слагаш разни неща на масата / така , че тя да има достъп до тях / без да й ги предлагаш . Ти си хапвай , може и да реши да опита Wink

# 3
  • Мнения: 8 917
Почти всичко без пържено и ястия с подправки опитва Peace

# 4
  • Мнения: 723
Ние сме със същия проблем. Кисело мляко сутрин, кисело мляко вечер, сирене и кашкавал...банани и ябълки, много сокове, но никакви манджи, никакви смислени закуски. Едва ли ще развие алергия, но определено това еднообразие не е полезно...Вече и цирковете, които правя, за да яде, нямат ефект. Отрича се от храненето, със сядането си върти главата...Засега единствената схема, която не винаги работи е аз да седна да ям уж нейната манджа (но да не е в буркан), тя да ме храни (но да не си седи в стола, а да се разхожда) и докато ми подава лъжицата, й давам. Мисля, и се надявам да е някакъв период, защото и преди е имала такива. Успокоявам се само с това, че поне мляко яде, някои и това отказват...

# 5
  • Мнения: 46 438
Сутрин и вечер пие Нестле за след годинка, през останалото време е на обща храна, но не сме имали такива проблеми, нищо не отказва.
Успех в борбата със злоядството  Peace

# 6
  • Мнения: 1 370
Никога не съм имала проблем с храненето. До преди 3 месеца, когато избиваше предпоследния кътник и съвпадна с боледуване. От тогава, синът ми не иска да помисли за ядене. За готвено изобщо не може и да става въпрос. Сутрин яде най-често попара или корнфлекс с мляко, на обяд някаква сухоежбина, следобяд крем или плод и вечер мляко. Няма никакво разнообразие в менюто му Sad

# 7
  • Мнения: X
Яде всичко. За съжаление не е трябвало да я насилваш още от малка, вече е изградила неприязън към храненето.

Единствения начин е да и покажеш, че не тве притеснява дали е яла или не, че бързате да приключите с яденето и да играете, да и вдигаш яденето, бързо и когато ти каже не да не и даваш. Знам, че е много трудно, но това е решението. Не трябва да знае, че се притесняваш колко е яла Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 489
Ох и ние сме същите.Само че ние предпочитаме сухата храна пред манджите.По едно време беше започнала да яде доста и се зарадвах,но сега ако хапне по някоя и друга лъжичка манджа трябва да се радвам.Сега смятам една седмица да не ходя на кухня,за да може да се затъжи за манджичка.наче и ние обожаваме кус-кус и някой път съм принудена да й правя и вечер.Днес бяхме да ядем пица на обяд и много й хареса и вечерта пак иска "пици" и й направих.Но не може само на суха храна,защото и без това е доста запекана и незнам.

# 9
  • Мнения: 3 042
И моят син е малко капризен, още яде някой бебешки храни, но поне яде.
 Sad Сурови плодове изобщо не иска и за това му давам все още плодови пюрета.
Менюто през деня му е следното:
Закуска: млечна каша /бебешка ooooh!/, по-късно 1/2 бурканче плодово пюре
Обяд: второто от детската кухня + кашкавал, сирене, понякога извара /+ 1 сухар, когато е в дни с по-голям апетит, иначе не си изяжда храната/; Десерт 1/2 бурканче плодово пюре;
След обяд: нишесте, макарони, грис, мляко с ориз, кус-кус....../от кухнята/; Понякога малко по-късно давам и 1/2 бурканче плодово пюре;
Вечеря: супа /от кухнята/ + АМ.
Понякога между храненията хапва бисквити, царевични пръчици и др. подобни неща.
Може да дъвче, но не винаги е на кеф да го прави, за това все още му давам храната намачкана на по ситно / Grinning но поне прояде непасирано/.

# 10
  • Мнения: 603
Имахме един период, в който ядеше само мляко /кисело, плодово, прясно/, хляб и плодове от време на време.
После започна да яде само супи,  мляко и хляб.
Сега вече включваме и по някоя манджа.
От много отдавна се храни сам. Рядко ми позволява да му дам нещо в устата. Гледам да не го насилвам, за да не стане храненето кошмар и за двама ни.
Предлагам супа. Ако не му хареса - ядене. Ако пак неще, хапва хляб, бисквити, мляко и "нани"
Първо и второ яде много, много рядко.

# 11
  • Мнения: 228
Ние яден сутрин попара или сандвия със сирене и маслина,но много рядко яде ,обяд манджа (но аз яготвя) и я изяжда само ако не е закусвала.Слетобяд крем ,пица или само плод и най много един кроасан ,вечер яде домат ,краставица ,маслина и сирене и преди да заспи 1 шише кисело мляко.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
И без насилване - все тая...Калина е на 1 и 9 м. и си е злояда от малка без да съм я насилвала. Сутрин яде попара или бисквити с кисело мляко. На обяд започва драмата, защото манджите не ги признава. Мога да я прилъжа само със сандвич със сирене, кашкавал или омлет. Много рядко хапва картофи или ориз. След обяд й давам каши все още, защото ги яде. А вечер пак като на обяд. От време на време й давам месни пюрета за деца над 1 год. - все пак е един вид манджа. От детската кухня ядеше само десертите. А, и корнфлекс яде, но без млякото - не го ще, слагам й ги в купичка и хрупа като чипс.
Забелязала съм, че се разяжда като има повече хора на масата, яде ли сама работата е много зле. Моят съвет е същият като на писалите преди мен - прави се пред нея, че не ти пука. Аз, като почне да играе с храната и да се назландисва се правя, че й ям от яденето или, че ще го дам на тати и тя да я видиш - не може да насмогне...

# 13
  • Мнения: 2 255
Калоян слава богу няма проблем с храненето  Rolling Eyes
Яде
сутрин :
кус-кус; юфка; сандвич (с кашкавал или филе, или друго - може и печен); филия с пастет или топено сирене; кифла; баничка; корнфлекс с прясно мляко; рядко попара или шоколадова каша
обяд :
манджа - каквото съм готвила за нас; вече много рядко готвя специално за него, ако ние сме на нещо по-пикантно
след обяд :
крем; грис; кекс; кифла; понякога торта/паста; мляко с бисквити
вечер :
супа - надробена; понякога яде сандвич или филия
общо взето това е ... от известно време отказва кис. мляко и засега не му предлагам, за да не го намрази .... като мине малко време пак  Wink, а дотогава повече сирене, кашкавал и мляко в храните (без да го вижда  hahaha
Помежду храненията хапва .... бисквити, плод, солети, зрънчо ... и др. глупости, но рядко се случва да си "развали" следващото хранене  Joy

Общи условия

Активация на акаунт