Любители на Котки - Тема 112

  • 39 640
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 623
Здтавейте, имаме коте на 2 годинки, което не обича да го пипат и галят( освен ако то не дойде само), хапе и драска понякога. С тези неща сме свикнали и си обичаме котаната, НО искаме куче. Онзи ден дойде непозната котка на прозореца, която мяукаше и се галеше, а нашата съскаше и  ръмжеше. Не понася никакви животни и малки котенца не харесва, и ни е страх да  не напада кученцето (особено очите). Да имате някакви идеи? За съжаление училище за котки не съм виждала и не знам какво да направя, за да свикне с него.
Когато котката е първа има шанс да се спогодят. Важното е, кучето да е бебе, защото, ако е вече порастнало може да я сдави. Това, което можете да направите превантивно е да ѝ изрежете ноктите, за да не го нарани.

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Радвам се, че бебетата са добре.
Аз на моята й записах час за кастриране за другия вторник. Притеснено ми е, но няма за кога да отлагам. Тъкмо и другата седмица нямам стаж, ще се гледаме с Бубата вкъщи.

# 647
  • Мнения: 9 991
Една малко по-добра снимка и оставям мама да почива Simple Smile
Скрит текст:

 newsm76 2 девойки и 1 мъж? Девойките от двата края, младежа в средата?
Последният, в дясно, е мъж, хихи. Другите две - девойки. Поне така ги виждам за сега, но не смея да ги обръщам, че ми е жал като се размяукат.

Минавам да се отчета и похваля, че бебетата наддават с по 12-14гр. на ден. Логично първото е най-тежко, а последното най-леко, но важното е, че никое не изостава с храненето, макар да имахме подобни опасения за двете по-трудно и късно родени.
И мама е със страшен апетит, но малко капризничи с храната. Не, че и преди не го правеше, но сега сякаш усеща, че правя всичко възможно за да е доволна и все 'плаче', че е гладна ... нищо, че до кашончето има постоянно три купи с различна по вид и вкус храна за да си избира, какво да яде, хихи.
С малки грешки, поне са улучила бройката. Живи здрави да са и мама да си ги гледа😻

# 648
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
При Пури съм забелязала, че след няколко минути интензивно игране започва да диша тежко и да се задъхва. Според приятеля ми е нормално за котка, но аз се притеснявам. Иначе напоследък е станал по-възпитан сякаш - преди не можех спокойно да правя нещо на кухненската маса, без да се опита да се покачи върху нея. И докато ядем, се изправяше на две лапи и се опитваше да пипне нещата на масата. Сега не обръща особено внимание нито какво ядем, нито какво режа или бъркам на масата - дреме си, търкаля си топчето, ходи на терасата и т.н. И да прояви лек интерес към нещата на масата, веднага се спира, когато му изшътка някой. Преди нямаше сила, която да го спре.
Заведете го на доктор. Аз все се вторачвах за Рафаела за лесното запъхтяване и все ми се присмиваха, но рентгенът  показа чуждо тяло в стомаха и я оперираха по спешност. И поведението си промени, като Пури. Да не те стряскам, но отидете на доктор.

# 649
  • София
  • Мнения: 13 045
Котьо, съжалявам, че сте минали през това.  Sad

Като малки Гълъбинка и Наско също се задъхваха и дишаха с отворена уста и изплезен език. Тигър също го направи 1-2 пъти, но той няма много поле за изява. Наско се "грижи" за здравето му и не му позволява много да се показва и да играе. Аз си го обяснявам с многото енергия, която имат да изразходват и малкото наличен ум.  Grinning Като пораснат могат повече да се контролират и спират гонката преди да изплезят език.  Laughing

Зизу, малките са много милички! Радвам се, че имат апетит и наддават!  Heart Eyes

Какво ли стана с изгубеното котенце в Хаджи Димитър? Дали го намериха?  Praynig

# 650
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
О, Таня, Рафица беше 2 в 1 - чуждо тяло в стомаха и препълнени тънки черва с космени топки. Като видяха снимката грабнаха клетката и по спешност. Добре, че беше д-р Донкова на смяна. Показателите на черния дроб и бъбреците бяха много завишени. Днес свалихме конеца и гоним мухите  Grinning.

# 651
  • Мнения: 18 689
Скрит текст:
При Пури съм забелязала, че след няколко минути интензивно игране започва да диша тежко и да се задъхва. Според приятеля ми е нормално за котка, но аз се притеснявам. Иначе напоследък е станал по-възпитан сякаш - преди не можех спокойно да правя нещо на кухненската маса, без да се опита да се покачи върху нея. И докато ядем, се изправяше на две лапи и се опитваше да пипне нещата на масата. Сега не обръща особено внимание нито какво ядем, нито какво режа или бъркам на масата - дреме си, търкаля си топчето, ходи на терасата и т.н. И да прояви лек интерес към нещата на масата, веднага се спира, когато му изшътка някой. Преди нямаше сила, която да го спре.
Заведете го на доктор. Аз все се вторачвах за Рафаела за лесното запъхтяване и все ми се присмиваха, но рентгенът  показа чуждо тяло в стомаха и я оперираха по спешност. И поведението си промени, като Пури. Да не те стряскам, но отидете на доктор.

Той от съвсем малък се задъхва - ляга на пода и диша тежко, след няколко минути (около 5) игра. Почива си малко и пак продължава да гони играчката или светлинката от фенерчето.

Поведението отскоро му е променено, едва ли има нещо общо със задъхването, но във връзка с кастрацията и упойката се притеснявам да няма някакъв сърдечен или дихателен проблем.

# 652
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Коте, какви работи разказваш! Милата Рафа!  Hug
Женя и Мила понякога играят до задъхване, особено детето като ги разиграва. Но според мен това става наистина като се уморят. А нашата Мага, също като Тигър не стига чак до такава игра, че да се задъха. Мила я усеща и веднага се нарежда пред нейната врата и мяука, дебне или се пробва да отвори. И Магито спира да си играе. Обаче скоро я очаква квартирното царство и господарство-там ще се наиграе.

# 653
  • Мнения: 4 275
Момичета, имам чувството, че на Пухчо му е запушен носа. Споменах два пъти като ходихме първо за ваксина, след това за обезпаразитяване, но сякаш не му обърнаха голямо внимание, защото на място си дишаше нормално. Диша така като спи и като мърка. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

# 654
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Той от съвсем малък се задъхва - ляга на пода и диша тежко, след няколко минути (около 5) игра. Почива си малко и пак продължава да гони играчката или светлинката от фенерчето.

Поведението отскоро му е променено, едва ли има нещо общо със задъхването, но във връзка с кастрацията и упойката се притеснявам да няма някакъв сърдечен или дихателен проблем.

Рафаела лягаше след минута-две да почива, видно беше, че нещо не е както трябва.
За лазерните фенерчета казват, че повреждат зранието. Не че и ние нямаме, де.

Стискам палци за кастрацията, сигурна съм, че ще кажеш за притесненията си на доктора.

Мишелин, мисля, че запушеният нос трябва да има изтечения, не знам  newsm78. Когато Рафаела спи в скута ми издава един съвсем тихичък звук, като че ли се пукат малки мехурчета.

п.п. Радост вкъщи - котката ме ухапа  Crazy

Стейси,  bouquet

# 655
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Котьо, щом се хвалиш с ухапване, значи е било гальовно захапване.  Joy
Женя никога не хапе, Мила и Магито някой път се отпускат.  Crazy  Уж леко, ама аз винаги се карам.
И ние имаме лазерче. Никога не им светим в очите, гонят си там точката и се раздвижват така.

Момичета, имам чувството, че на Пухчо му е запушен носа. Споменах два пъти като ходихме първо за ваксина, след това за обезпаразитяване, но сякаш не му обърнаха голямо внимание, защото на място си дишаше нормално. Диша така като спи и като мърка. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
И аз си помислих, че от болен нос би трябвало да има секрети, да киха котето.
Но го има и момента с познаването на котката и необичайните неща, които ни правят впечатление.  Hug

Днес пак ходих да видя чернобялото коте. Веднага се яви и ми се отърка. Е, след него се явиха още 5 котки.

С Женето играем на "поразяващата ръчичка". Правя си едната ръка на паяк и тя побеснява от игра и дебнене. Голяма игра пада.  Laughing  Мила е по кашоните и тениските.  Laughing

# 656
  • Мнения: 5 508
Малко бебешки данък. Не са перфектни снимките, но бебоците много шават, а и Сиси ми се кара като ги снимам  Mr. Green
Скрит текст:



И мама Simple Smile

# 657
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Прекрасни малки пухени топчовци Simple Smile

# 658
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Оле, уникални са, не мога да им се нагледам. Heart Eyes

# 659
  • София
  • Мнения: 13 045
Сладурчета! Останаха ми очите в розовата муцунка!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт