KOLKO ВРЕМЕ СУ4Е НОВОРОДЕНО?

  • 881
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
ЗДРАВЕИТЕ,ИСКАМ ДА ВИ ПИТАМ ЗА КОЛКО ВРЕМЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ НАХРАНИ 10 ДНЕВНО БЕБЕ,ЗА6ТОТО ЗАСЕГА СУ4ЕМ ПО 1 4АС,ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ЗАСПИВА НА ГЪРДАТА МИ,СЪБУЖДА СЕ СЛЕД 10 МИН.МНОГО ГЛАДНА ПАК...НЕ МОГА ДА ПРЕЦЕНЯ ДАЛИ СЕ ХРАНИ ДОСТАТЪ4НО...ОТ В4ЕРА ВЗЕ И ДА ПОВРЪЩА ПО МАЛКО,НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ,ИМАМ КЪРМА  ИЛИ ПОНЕ ТАКА СМЯТАМ,ВЕ4Е МИСЛЯ 4Е НЕ МОЖЕ ДОБРЕ ДА ЗАСМУ4Е ГЪРДАТА МИ.СПОДЕЛЕТЕ ВА6ЕТО МНЕНИЕ,ЩЕ МИ Е ОТ ПОЛЗА.  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 663
Честота рожбичка!!!  bouquetДа ти е жива и здрава !!!!
При мен беше по същия начин в началото.Не му давай на детенцето да заспива.Щипкай го леко по ръчичката ,по ушенцето,краченцата-това ми показваха акушерките в болницата и действаше до едно време.Ако си пълни памперсите както трябва значи се храни добре.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И Павел сучеше от 40 мин до час.Държах го докато сам пусне цицата.Щом повръща по малко не се притеснявай,значи се е наяло че чак е прияло Grinning.Лошото е да не повръща по много на фонтан.Може да плачка от колики.
Честито бебче  bouquet

# 3
  • Мнения: 599
Това е тема за кърмаческия форум Simple Smile
Всяко бебе са насуква за разлочно време, при нас беше с часове. Не вярвай на съветите да не го държиш повече от 20 мин. Пусни темата в кърмаческия, има много по-опитни кърмачки от мен   Blush, има и много полезни статии в Библиотеката.
Най-важното е да си спокойна, да кърмиш бебето на поискване и да не се изнервяш ( аз бях така в началото - побърквах се, че суче вяло и не става като по книга...)
Успех ви желая и ще видиш колко бързо ще свикнете  Peace

# 4
  • Мнения: 4 242
Колкото има нужда и до колкото му стигат силичките на мъничкото. Скоро ще укрепне и ще суче по-дълго, съответно и ще спи повечко. Слушай си бебчето то ще те води най правилно!
Честита рожба!

# 5
  • Мнения: 3 926
Първо ЧЕСТИТО Hug
Моята буба също ядеше по 40 минути-1 час, през час и половина - два Crazy Като цяло "режимът" й беше през около 2.5 часа като броим от началото на кърменето, но като сметнеш колко време прекарваше на гърда.... струваше ми се, че нон-стоп кърмя. Но пък така си почивах, защото я хранех легнала и ми беше голямо удоволствие Heart Eyes На около 3 месеца ядеше за не повече от 5-10 минути. Спокойно, нещата се оправят с времето и бебето се научава много по-бързо и ефективно да изсуква кърмата Grinning
Иначе правилно са ти казали - видиш ли, че се унася стискаш петичката или раменцето, все едно го разтриваш и то пак засуква.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И моето сучеше почти по 1 час в началото. После когато се насукваше за 5 мин, чак ми беше странно

# 7
  • Мнения: 790
Когато е по-малко бебето се уморява по-бързо и заспива на гърдата. Като се разбуди - още му се яде  Laughing Кърми го колкото поиска. Нещата постепенно ще се нормализират.

# 8
  • Мнения: 282
Когато е по-малко бебето се уморява по-бързо и заспива на гърдата. Като се разбуди - още му се яде  Laughing Кърми го колкото поиска. Нещата постепенно ще се нормализират.
Честито бебче!
Не се притеснявай, то бебето си знае работата. Дари ядеше по един час повече от 3 месеца...Всичките ми близки се изумяваха и ме караха да я ограничавам, но аз не се поддадох на атаката. И слава Богу. Един ден бебчо сукна 5 мин и се развика, после почна да се оглежда любопитно. Явно кърмата ми се беше регулирала вече. Сега като засуче и до 30 сек. усещам силно напрежение в гърдите и кърмата руква, а бебка не може въздух да си поеме. И се наяжда за нула време. А преди такива "течове" имаше поняколко пъти на хранене, но бяха много слаби. Въоръжи се с търпение и гледай да си почиваш - аз изчетох цялата библиотека на свекито, докато кърмех по час. Сега един вестник не мога да прегледам, докато бебчо е буден!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162
Честито бебенце и от мен!
При нас е на периоди- в началото сучеше по 10 минути и спеше по 3 часа; после започна да се буди на час и половина; сега пък ядем по 30-40 минути и след 2 и половина часа пак иска да яде. Това, което правя вече е да не гледам часовника и да давам, когато поиска. Ако заспи я оставям да спи и давам като ревне пак- след 10, 15, 30 минути. Спазвам обаче правилото на 3-те часа- давам от една и съща гърда в интервал на 3 часа, за да съм сигурна, че бебето ще получи и от задното мляко.

# 10
  • Мнения: 462
Колкото си иска и има нужда толкова суче Simple Smile.

И при мен беше подобно. Уж заспи - тамън я оставя и пак ревне. Пак на цицата и така цял ден. Явно си е нещо нормално. Не се притеснявай  - добре си е бебето!

Общи условия

Активация на акаунт