Добрата количка - критерии???

  • 1 330
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Здрвейте майчета с опит!
Харесах си количка /макар че още е рано за мен 5ти месец съм/ и се питам какво е важно!?!
Да е стабилна - да ама какво значи това- голяма? с големи колела?? Материя???
Колко тежка да бъде? 
Кой вид се плъзга по-леко за да не си като тежкоатлет?
Споделете за нас без опит изводите си моля.
Хубава неделя и благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 917
Здрвейте майчета с опит!
Харесах си количка /макар че още е рано за мен 5ти месец съм/ и се питам какво е важно!?!
Да е стабилна - да ама какво значи това- голяма? с големи колела?? Материя???
Колко тежка да бъде? 
Кой вид се плъзга по-леко за да не си като тежкоатлет?
Споделете за нас без опит изводите си моля.
Хубава неделя и благодаря Simple Smile

Здравей!
Тук ще има 2 мнения - застъпници за скъпият клас - над 600 лв  и такива за средностатистически - 200-300 лв Thinking Първо ще трябва да си решиш ти от кои си- колко ще ползваш количката и дали има смисъл да се дават толкова пари. За Гери исках всичко да си е новичко и имах триколка Круизър - страшно маневрена и удобна, но тежка. Доколкото знам триколкоте по принцип са тежки. За второто живот и здраве ще си взема 2-ра употреба запазена скъпа количка - като знам на нашата какво й беше "втората употреба" - беше като нова, не виждам защо да не взема такава. Колкото до коя се кара леко - сама ще трябва да поровериш и да решиш коя е твоята количка Peace Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 919
Значи според мен количката трябва да е лека преди всичко. Аз като си избирах беше много важно и да е малка, защото асансьорът ни е много малък. Хубаво е да има сменяща посоката си дръжка или самия кош да се върти.На моята се обръща целия кош, което е по-неудобния вариант. За седналия вариант е добре да има пред детето предпазната дръжка (незнам дали се изразих правилно - там, където детенце си слага ръчичките). Става още по-лесно, ако на шасито можеш да монтираш и кошницата за кола. Материите общо взето са еднакви на повечето колички. За гумите съм твърдо на мнение, че големите са по-удобни. Но пък това автоматично прави количката доста по-тежка и голяма и по-трудна за сгъване, но пък на повечето гумите се махат лесно.
Успех с намирането на ТВОЯ модел колика      bouquet

# 3
  • видин
  • Мнения: 358
този въпрос отдавна искам да повдигна - за мен вече е време да помищля и да реша каква количка да купим. важно е да се отчете сезона, в който ще се ражда  с оглед възрастта на бебчето и температурите навън. затова еспоред мен най-добре е да се консултирам с някоя мама, която е родила през същия сезон. така поне мисля да направя аз. иначе всички модели ми харесват.

# 4
  • Мнения: 7 186
Да е лека, компактна и да има амортисьори. Peace

# 5
  • Мнения: 4 978
Да е лека, компактна и да има амортисьори. Peace

 Peace и да може дръжката да се обръща, количката да се сгъва и да не заема много място

# 6
  • Мнения: 2 047
   Да не ти се налага да ползваш помощта на крака си за да преодолееш някой бордюр. Много неудачен и разпространен модел е венеция на чиполино - единственото й предимство е, че е много лека и се сгъва лесно, но това не оправдава мъката при бутането й. Значи първо на всеки ръб трябва да натискаш с крак, вместо просто да оставиш на амортисьорите тази работа. После - препятствията по пътя са предизвикателство, дори и малките - по-голям камък, преспи, повдигнат тротоар и става трудно. Една количка с големи гуми и амортисьори няма да ти прави тези проблеми.
  Кошът отдолу е малък, от мека материя и провисва и се влачи по земята грозно.
  Като цяло материята е плат  непромазан - значи попива всяка влага и с времето става отпуснат и провиснал.
  Имам наблюдения от този тип колички, защото в квартала ми са масово разпространени.
 
  Избирай количката да е от дебела и промазана, гумирана материя ( която ще се чисти и с гъба и няма да поема дъждовни капки напр.), дръжката да се обръща (за да маневрираш в асансьор напр.), амортисьори задължително; повечето с въртящи гуми ги виждам застопорени, та това е екстра, която ти ще си прецениш; облегалката да се вдига в 2-3 позиции;
като избираш виж каква е седналата позиция и въпроса с коланите и подпорите за краката, за да не се изсулва седналото бебе.
Килограмите и компактност на количката - гледай да са по-малко, но не за сметка на гореизброените.

 

 

# 7
  • Мнения: 3 447
Общо взето, количката е или стабилна, или маневрена Simple Smile Нашата е Бевърли ВИП на Чиполино и не ти я препоръчвам - наистина е стабилна и с големи гуми, но трудно се кара и е тежка (към 18 кг). Ако имаш голям асансьор или някой да ти помага с разходките, е ок, иначе по-добре избери нещо по-леко и компактно.

# 8
  • Мнения: 9 903
доста изчерпателни са мненията преди мен, затова само ще си похваля моята количка - Симона на "Мони"/140 лв/. Въртяща се дръжка, големи непомпащи се гуми единични, въпреки това маневрена, ходи навсякъде, влиза в релсите на подлезите без проблем, 11 кг, колелата се махат с едно копче/не че ми се е налагало/, широка, влиза в багажник, през зимата я ползвах с бейбипорт, в който разнасях бебето. Всъщност още не съм открила недостатъци Simple Smile

# 9
  • Мнения: 702
Аз ползвам Чиполино Бевърли и съм доволна. Към нея има чанта, дъждобран,  подложка за повиване, голям кош отдалу, прозорче на сеника . Дръжката не се обръща и до скоро ме беше яд защото слънцето печеше в очите на бебка, но си купих чадърче и реших проблема. Стабилна е и маневрена и много лесно се згъва. Предните гуми се въртят и за мен така е по удобно да я управлявам.

# 10
  • Мнения: 1 427
Когато търсих количка, гледах няколко неща:да е лека, с въртяща дръжка, големи единични непомпащи гуми.всичко това открих в "Пепино".Освен изброените неща има дъждобран,голям багажник, чанта.Вътре е доста широка, Йоана и сега се върти съвсем свободно в нея.Комбинирана е, коланите минават през кръста и гърдите.Струваше 260 лв, но си заслужава Peace

# 11
  • Мнения: 175
Здравей , Алфира  Simple Smile  Това ми е втора бременност и вече знам на 100% какво точно искам от една количка .
1. Да е лека - много усилия се изисква да буташтежка количка , особено когато бебо натежи ;
2. Да е с големи гуми - те определено са по-маневрени ;
3. Да се премества дръжката - това особено много ми липсваше на предната количка , защото предстви си когато вятърът духа право в лицето на бебо ... просто обръщаш дръжката и вече бебчо е на завет ;
4. Да е широка и добре изолирана от вятър и дъжд ( материята да е водонепромокаема , те имат и друго предимство - не избеляват)
5. Хубаво е да има и прозорче на сенника , през което да наблюдаваш бебо когато спи ;
6. Искам количката ми или да е с два коша (зимен и летен) или да е комбинирана - излиза ти по-икономично
7. Препоръчвам ти тъмен цвят , защото по-малко се замърсяват ( физически няма да можеш всеки ден да я переш , а бебо като поотрасне и започне да яде солетки и разни такива  #Crazy , нямаш идея какво мазане става )
8. Да е с 4 гуми - по-стабилни са , малката се катереше по количката и нито веднъж не я обърна ;
Аз лично не обвързвам всичките тези неща с  цената . Моя приятелка си купи на chicco - е какво да ти кажа - освен амортесьор , друга екстра няма , а ти няма да си возиш бебето през поляните . Освен това е адски тясна . Малкият е на 10 месеца е едва се събира , особено когато е по-дебело облечен .
Наскоро огледах магазините и окото ми попадна на една марка , която не бях чувала до скоро - MAG , е вече знам 100 % това е моята количка . Цената й е около 300 лв. , но не ми пука скъпа ли е или не . Зимния кош е с двойна вата и покривалото толкова добре обгръща количката , че съм убедена , че и в сняг на бебо ще му е топло . Освен това цветовете са много приятни - има за всеки вкус Simple Smile . Успех .

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Лека /9-12кг/
Маневрена /въртящи гуми/
Компактна /въртяща/обръщаща се/ дръжка/

Бих заложила на Маг Ингланд с въртящите куми  Grinning
Тя покрива критериите по горе  Grinning

# 13
  • Мнения: 5 103
Аз си купих куини, модел бъз, пък ще видим дали ще е удобна, спазвах мой си критерии .

# 14
  • Мнения: 280
Стра-хот-ни сте!!!!
Благодаря ви  bouquet
С вас ще взема успешно този изпит Simple Smile Де така да бе и за раждането  Winkмай при всяка мама има и импровизиране - малко като на прима-виста.
Благодаря ви още веднъж и поздрави на добре гледаните /вече съм сигурна за това/ви малчугани.

Общи условия

Активация на акаунт