Загряването при настинка???

  • 4 220
  • 7
  •   1
Отговори
  • в баира
  • Мнения: 861
Искам да попитам дали трябва да се загрява детето при настинка с ракия, мас, мед и сода или каквото и да било? Много майки го правят, както и аз, но често съм чувала и обратното мнение, т.е. загряването засилва инфекцията. Когато дъщеря ми настива, загряването не й помага, но при сина ми е обратно. Къде е истината?

# 1
  • Мнения: 7 831
За мен истината е в това, че до 3 години децата много лесно вдигат висока температура и риска от гърч е огромен. Не бих рискувала с бабини номера за бързо оздравяване.
Успех в избора.

# 2
  • Мнения: 5 228
За мен мазането с мас, ракия, мед и т.н. на малко дете е абсолютно недопустимо. Маста и медът могат да предизвикат алергична реакция, за ракията няма какво да говорим. Всякакви подобни неща, с които мажем децата си, се абсорбират през кожата и са вредни и дори опасни за бебето. Да не говорим, че има риск и от внезапно повишаване на температурата. Има хубави и безвредни препарати като Хустагил и Пулмекс, които могат да се плозват  при настинка.

# 3
  • Мнения: 1 237
Много е опасно,особено ,ако детето вдига Т,от загряването се покачва още.По лекарски съвет съм използвала Пулмекс.Резервирана съм за маста и ракията.

# 4
  • Мнения: 46 437
Нещата, които си изброила не бих доближила до кожата на дете, както и nia2004 съм резервирана към тях.

За загряването не знам, когато съм болна, топлото ме кара да се чувствам по-зле, затова избягвам, но като се сетя като малка колко пъти са ми топили краката в гореща вода, да не говорим, че никога не са се сещали да ми измерят Т преди това  #Crazy чист късмет съм извадила ... Също съм лекувана с всякакви бабини щуротии, тамян, вълна, нишадър, някакви вестници, на които не си и спомням какво слагаха, но никога не ми е помагало, затова съм доста недоверчива на тези изтезания, точно като такива ги чувстах като дете ...

# 5
  • Мнения: 176
Аз също не използвам бабини рецепти, защото моето слънце е алергично към мед, но знам че дори и да мажеш трябва да се пази мястото около сърцето, понеже се получава загряване а от там и сърцебиене. Надявам се да съм ти била полезна Hug

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз по принцип става ли въпрос за бебето, винаги се консултирам с лекаря. Но понякога и той ми препоръчва бабини методи. Но при Т знам, че дори не трябва да се къпе, за да не се загрее допълнително. И че бебетата понасят болестите по по-различен от възрастните начин.

# 7
  • Мнения: 3 663
нали знаете, че когато човек е с Т (до към 38) това затруднява размножаването на вируси
създава неблагоприятна среда
може би в този ред на мисли загряването има някакъв положителен ефект  Rolling Eyes
а и нали така се разширяват кръвоносните съдове и се подобрява кръвообращението...
обаче е много деликатен въпросът с това кога да се загрява детото с какво
според мен зависи от болестта, защото е възможно да има и точно обратен ефект  Confused
аз лично съм мазала гръбчето на таня с мед (на годинка и нещо беше обаче), защото имаше кошмарна кашлица и хрема
без никакви лекарства за две нощи нямаше и помен от кашлица и сополи
топла вана също бих направила (даже съм го правила веднъж-два пъти)
ракия и мас обаче някак си не ми харесва  Confused
макар че като малка са ми правили компреси на гърлото с ракия и мас - еми имаше ефект
няма да си кривя душата

Общи условия

Активация на акаунт