Стомашни проблеми

  • 26 328
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
От около година (след раждането)започнах да получавам някаква абсолютна непоносимост към по тежките храни,напр.майонеза,яйца,лук.След приемането им повръщам?Случва ми се само вечер като си легна,спя на висока възглавница,защото иначе е още по зле.Болка имам сравнително рядко.След повръщането всичко отминава.По принцип имам иСРЧ със запек и болки.Последния път като повърнах два дни след това имах ужасни спазми в дясното подребрие,които отминаха сами.Съмнявах се за жлъчка,но без болки възможно ли е?
Естествено ходих и на лекар,каза че имам рефлукс и изписа лекарства.Жлъчката ми била двойно прргъната,но няма камъни.
Вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 6 320
Прилича на рефлукс. Със сигурност обаче това може да се потвърди чрез образно изследване - гастроскопия. При мен се оказа точно това. Първите предписани медикаменти нямаха пълен ефект, но след смяна на лекарствата вече всичко е наред и оплакванията изчезнаха.
Добре е да посетите добър гастроентеролог, който да направи необходимите изследвания.
Силно препоръчвам д-р Марио Марков от болница Доверие в София.

# 2
  • Мнения: 636
Благодаря за отговора,от Варна съм.А оплакванията при теб какви бяха ?

# 3
  • Мнения: 70
И аз имам рефлукс и на мен и аз съм имала сходни оплаквания. Но може и да имаш непоносимост към определени храни. Аз когато ям риба и винаги, задължително започва да ми се гади (от около 2 години, преди си ядях без проблем). Моя колежка има същия проблем с яйцата и при нея е от скоро ходи по какви ли не лекари и нищо не откриха.

# 4
  • Мнения: 636
А повръщате ли от това или само гадене.При мен става най зле от яйца,майонеза,лук,чесън,доматени сосове,цитруси.Забелязала съм,че ако пия повече вино също.(не пия друг алкохол)

# 5
  • Мнения: 70
Само веднъж ми се случи да повърна, но след това хапвах риба по много малко, а вече хич и не ям, защото не виждам смисъл да ям нещо от което се чувствам зле

# 6
  • Мнения: 6 320
Симптомите при мен бяха почти същите. Силна тежест и гадене след хранене, особено силно след храни като яйца, майонеза, други сосове, лук, чесън, пържени. От кафе също ми ставаше зле. Повръщането не беше всеки път, но преди да се подложа на изследвания зачести много, а гаденето беше вече почти непрекъснато и ежедневно.
Сега вече си ям всичко. Е, внимавам, разбира се, но не може въобще да се сравни с това, което беше.

# 7
  • Мнения: 636
А как всъщност се оправи?Какви лекарства ти изписаха?

# 8
  • Мнения: 70
изписват лекарства, които се пият пролет и есен за по 10 дни. хелидес, хелицид, нексиум и други. По принцип те са производни и са езомепразол, омепразол и т.н. и е малко като с хапчета за кръвно- трябва да нацелиш правилното за теб самата. На мен първоначално ми изписаха хелицид и не ми повлияваше особено и го смених. Да добавя, че при мен рефлукса се появи заедно с многото, ама много нерви които хвърлях в предишната ми работа, сега пия хапчета само при нужда, но и нямам толкова нерви

# 9
  • Мнения: 636
Ами то и при мен е свързано със стреса.Поне така го усещам.На мен ми изписа Нолплаза,но явно трябва да съм по сериозна с приема му.

# 10
  • Мнения: 70
Пантопразол му е активната съставка на твоето лекарство, което пак е сходно с останалите, които изброих. Аз съм имала дни в които пия хапче и пак имам киселини, не мога да заспя и т.н. Това беше една от причините да си сменя работата и не съжалявам, два три месеца след като минимизирах стреса и се оправих, а преди това близо една година си пиех хапче и сутрин и вечер (иначе не издържах)

# 11
  • Мнения: 3 723
и аз имам подобен проблем, в леката форма е газове , ще ми гръмне корема просто, а когато съм в лудост е  киселини и повръщане, направо ме втриса, и скоро се усетих ,че е от нерви, когато ми е притеснено имам бунт в корема , тези омепразид и другите леки форми без лекар може ли да се приемат, и лекуват , или са само за заглушаване на симптомите
 Sad

# 12
  • Мнения: 70
Без рецепта са. Те не лекуват киселините, те само намаляват киселинността.  Някога хората са пиели сода. Гастроентеролога, при който аз ходих ми каза да ги пия пролет и есен по 10 дни, но аз бях зле и ги пих почти една година, за което лекаря каза, че няма проблем. Иначе относно газовете, хапчетъата за киселини не помагат.

# 13
  • Мнения: 3 723
блгодаря

# 14
  • Мнения: 636
Аз също имам проблем с газове и подуване,дори и болки.Вземи си Комфортекс,много съм доволна Peace

Общи условия

Активация на акаунт