Подова настилка за дневна с кухня

  • 9 893
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Здравейте,
Не мога да избера подходяща настилка. Стаята е почти квадратна, 24.5 кв.м.
Подходящо ли е изцяло ламинат (какъв)? Трябва ли много пазене от мокрене?
Предвид, че стаята е почти квадратна, не ми изглежда удобно да има 2 настилки - с теракота в кухнята..
В същото време само теракота ми е грозно (освен и студено), но пък видях такъв тип http://dekoraty.com/index.php?go=view_product&ID=1219&category=T теракота - имитация на дърво. Добре ли стои, не съм виждала на живо такава стая?
Та това е моето чудене - дали така,  само ламинат или нещо комбинирано...
Благодаря за мненията

# 1
  • Мнения: 206
Здравей, Lisa,
Моята кухня е изцяло с качествен ламинат, НО често се случваше да се протече мивката и сега са леко изкривени дъските. Ако мислиш, че можеш да го опазиш от такова наводняване е идеален вариант.  Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Може само ламинат. Ако водата е само капки нищо му няма. Вече ако го залееш може и да се повреди. Аз лично не харесвам ламината, дрънчи ми на пластмаса, много се пързаля (децата се трепят като тичат) и за няколко години заминава, какъвто ще да е. За това в хола (който е хол, трапезария, кухня в едно) съм точно с такива плочки, имитиращи дърво. Само че друг цвят. Страхотни са. Откакто сме ги сложили няма човек да е влязъл и да не се е прехласнал по тях. Стоят чудесно.
Ей такива някакви са нашите:
http://www.praktiker.bg/bg/Floor-tiles/%D0%A2%D0%95%D0%A0%D0%90% … NY-SERRA/p/472959

# 3
  • MUC
  • Мнения: 297
Ние имаме комбинирано помещение хол, трапезария и кухня. Сложихме комбинирана настилка – паркет и гранитогрес, като гранитогресът е само в кухненската част. Избрахме подходящ цвят за гранитогреса – едноцветен, в един от тоновете на паркета. Вижда се, разбира се, че е друга настилка, но не дразни.
Зависи и как ви е разположена кухнята, дали се вижда изцяло от дневната. При нас се вижда много малка част от прехода.

Аз ламинат не харесвам по принцип, но доколкото знам, е по-устойчив на мокрене от паркета, само по-голямо наливане не издържа, надува се.
Изцяло плочки не ми се искаше да слагам – обичам уюта на дървото, не само като външен вид, а и като усещане. Но това си е до индивидуални предпочитания.

# 4
  • Мнения: 46 492
Ние се спряхме на гранитогрес, а за дневната част - килим, който да осигурява уюта. За съжаление преди 13 г. нямаше днешното разнообразие, тези, които имитират дърво бих сложила днес, но в по-светъл цвят.

Естествен паркет пак е вариант, но да е добре изсъхнал. Наводнявала съм такъв и не мръдна. Като наводнението беше сериозно, вода до глезените.

Ламинат е най-лошият избор.

# 5
  • Мнения: 6 320
Ние сме с гранитогрес - имитация на дърво. От този тип.
В кухненската част плочите ни са квадратни, а в трапезарната и холната част имитират дълги дъски като дюшеме в три ширини, но са с една и съща шарка.
Стоят много добре, при нас и идеално се съчетават с кухнята, дървените дограми и дървените тавани. Няма усещането за студенина на стандартния теракот. Изключително доволна съм - изглежда красиво и уютно, поддържа се лесно.
Не харесвам ламината като настилка. Най-много ми харесва дървото, но от друга страна искам и много лесна поддръжка, а и сме с водно подово отопление, така че гранитогрес, имитиращ дърво, бе най-подходящият избор за нас.

Скрит текст:
Ето тук се виждат трите вида ширини



Тук вече почти завършено, но на снимката заради светлината не си личат много добре шарките на плочите

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 15:14 от Mamma

# 6
  • София
  • Мнения: 1 742
Най добре плочки.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 977
Скрит текст:

Така е вкъщи - гранитогрес и ламинат. Не ми стигаха парите за паркет, иначе не бих избрала ламинат.

Аз готвя много, при готвенето винаги има цапане на пода. Плочките, каквито и да са, са по-лесни за почистване от паркет/ламинат.

# 8
  • Мнения: 11 747
У нас помещенията са отделни, но в кухнята е ламинат, както и в коридора и антрето е ламинат. Нищо му няма, вече 5 години и половина. Изливали сме води, не само пръски, баш локви, нищо му няма. Не е било вода до глезен и не е стояла с часове, забърсваме. В свекърва ми също е така, като там ламината е по- нисък клас, за същия период от време, никакъв проблем. Иначе бих препоръчала естествен паркет, навсякъде сме с такъв, освен кухнята и коридора. Ами и там изливаме води, нищо му няма. Той е лакиран. Ако не е лакиран като нищо ще се надуе, но ако е лакиран не е проблем. Паак не е било вода до глезен, но пък това са извънредни обстоятелства, без каквито може да ти мине целия живот. Не е ежедневие. Сега съжалявам, че не сложихме естествен паркет и в кухнята и коридора.

# 9
  • Мнения: 31 572
Може само ламинат. Ако водата е само капки нищо му няма. Вече ако го залееш може и да се повреди. Аз лично не харесвам ламината, дрънчи ми на пластмаса, много се пързаля (децата се трепят като тичат) и за няколко години заминава, какъвто ще да е. За това в хола (който е хол, трапезария, кухня в едно) съм точно с такива плочки, имитиращи дърво. Само че друг цвят. Страхотни са. Откакто сме ги сложили няма човек да е влязъл и да не се е прехласнал по тях. Стоят чудесно.
Ей такива някакви са нашите:
http://www.praktiker.bg/bg/Floor-tiles/%D0%A2%D0%95%D0%A0%D0%90% … NY-SERRA/p/472959

А държат ли студено?

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 4 763
Ние в кухнята, коридора и хола сме с ламинат. Както и в мокрото, където всъщност ми е мивката, пералнята и миялната. Аз не се съобразявам ще капне ли вода или не, колко и т.н. Ламинатът ни е много нисък клас. Когато го слагахме преди 12-13 години нямахме пари за по-хубав. Даже си го слагахме ние с ММ. Нямам никакви килими/постелки и нищо му няма вече толкова време.  Peace

# 11
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
В момента правим такъв ремонт. Махаме стария ламинат от всекидневната, там е и кухненския бокс. Искаме да го заменим с гранитогрес, а холът, който свързахме с всекидневната, да бъде с паркет. Понеже са на различни нива, няма проблем за настилките. Единствените ми притеснения са за гранитогреса - дали много ще се пързаля. У дома клонят да бъде с големи плочки, полиран. Вярно, че при всяка настилка може да се подхлъзне човек, но като че ли при него ще е най-голяма възможността.

Допълвам се с още един въпрос: Какво означават индексите на хлъзгавост, които обозначават върху плочките? Примерно гранитогрес, който съм харесала, има дадено "Хлъзгавост Р5". Рових доста из нета, но точно за това не мога нищо да намеря.

Последна редакция: нд, 19 фев 2017, 16:05 от YanaDG

# 12
  • София
  • Мнения: 2 497
Ние сме с гранитогрес, който на цвят го докарва на естествен паркет. Много съм доволна.

Mamma, домът ви е уникален!

# 13
  • Мнения: 54
Аз съм се спряла на този ламиниран паркет - опушен орех http://www.ftparket.com/product/677/opushen-oreh-6-mm . Мисля да го сложа в дневната, а в малка част от кухнята ще сложа плочки. Мислите ли, че ще се получи добре?

# 14
  • Мнения: 1
Ние сме с гранитогрес - имитация на дърво. От този тип.
В кухненската част плочите ни са квадратни, а в трапезарната и холната част имитират дълги дъски като дюшеме в три ширини, но са с една и съща шарка.
Стоят много добре, при нас и идеално се съчетават с кухнята, дървените дограми и дървените тавани. Няма усещането за студенина на стандартния теракот. Изключително доволна съм - изглежда красиво и уютно, поддържа се лесно.
Не харесвам ламината като настилка. Най-много ми харесва дървото, но от друга страна искам и много лесна поддръжка, а и сме с водно подово отопление, така че гранитогрес, имитиращ дърво, бе най-подходящият избор за нас.

Скрит текст:
Ето тук се виждат трите вида ширини



Тук вече почти завършено, но на снимката заради светлината не си личат много добре шарките на плочите


Здравейте,

Правя основен ремонт на жилището си и представата ми е всички помещения : коридор, хол и кухня, която е отделно от хола с един отвор широк 180см без врата, да бъдат поркити с гранитогрес в бяло сивкава тоналност. Днес набързо преди работа се спряхме на гранитогрес КАЙ, серия КАНЕЛА, харесах цвета и цената, но не го поръчах оставих си време за размисъл и ... сега ме притеснява леката релефна структура дали няма да е проблем за почистване.
Честно казано искам плочките да изглеждатко дърво, ако заложа на гланцирани ще изгубя този ефект.
Моля споделете какъв е Вашият гранитогрес и опис с почистването.

Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт