Парламентарни избори 2017

  • 124 359
  • 2 650
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 143
Предсрочните парламентрани избори са насрочени с Указ на Президента на Република България за 26 март 2017

Прогнози, очаквания, политически коментари и всичко което е свързано с изборния процес

Вие сте на ход!

# 1
  • Мнения: 2 718
благодаря за темата Simple Smile дано бъде полезна и информативна
Тази сутрин гледах социологическите проучвания- беше нещо като по 18-19 % за ГЕРБ и БСП и другите се мотаеха около 5. При задаването на "одобрение като премиер" ББ събра доста повече от КН. При всички положения ще има широка коалиция, защото двуполюсния модел се възражда, но още не е придобил значението си от времето БСП-СДС. Дали е добър за нас? Мисля, че моделът две широко представени партии + балансьор не е лош /ако балансьора не е ДПС или не дай си Боже-ДОСТ/- по-добре от широките коалиции орел, рак и щука, които наблюдавахме напоследък.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разглеждах листите на партиите в моя град. Нещо не ми допада никой от тях и се очертава, че засега няма да гласувам.

# 3
  • Мнения: 31 556
Мисля си, че този път няма да има за кой да гласувам. Та сигурно ще пусна невалидна бюлетина.
Или ще пиша Чък Норис или Батман или тоз от аватара ми  Joy
Иначе мерси за темата. Ще следя за всеки случай.

А къде да ги търся листите с пустите му партийки?

# 4
  • Мнения: 14 478
благодаря за темата Simple Smile дано бъде полезна и информативна
Тази сутрин гледах социологическите проучвания- беше нещо като по 18-19 % за ГЕРБ и БСП и другите се мотаеха около 5. При задаването на "одобрение като премиер" ББ събра доста повече от КН. При всички положения ще има широка коалиция, защото двуполюсния модел се възражда, но още не е придобил значението си от времето БСП-СДС. Дали е добър за нас? Мисля, че моделът две широко представени партии + балансьор не е лош /ако балансьора не е ДПС или не дай си Боже-ДОСТ/- по-добре от широките коалиции орел, рак и щука, които наблюдавахме напоследък.
Не вярвам да има коалиция Герб-БСП. Това е абсурд.
Очаквам коалиция Герб+патриоти или БСП +патриоти...
Тоест патриотите ще решат кой ще управлява.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 235
Ще следя темата, въпреки че не очаквам някакви изненади в резултата - двете големи, ДПС, периодично сменящи се екзотики + десни формирования.
Как точно изглеждат листите струва ми се, че не е от кой знае какво значение при пропорционален вот.
ЗА - машинно/електронно гласуване.

# 6
  • Мнения: 8 518
благодаря за темата Simple Smile дано бъде полезна и информативна
Тази сутрин гледах социологическите проучвания- беше нещо като по 18-19 % за ГЕРБ и БСП и другите се мотаеха около 5. При задаването на "одобрение като премиер" ББ събра доста повече от КН. При всички положения ще има широка коалиция, защото двуполюсния модел се възражда, но още не е придобил значението си от времето БСП-СДС. Дали е добър за нас? Мисля, че моделът две широко представени партии + балансьор не е лош /ако балансьора не е ДПС или не дай си Боже-ДОСТ/- по-добре от широките коалиции орел, рак и щука, които наблюдавахме напоследък.
Аз мисля ,че ДОСТ нямат шанс за парламента.

# 7
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 719
ГЕРБ засега си имат една патерица, която може би ще влезе - Марешки.

# 8
  • Мнения: 2 462
Новината на деня е, че обединените патриоти се изпокараха.

# 9
  • Мнения: 5 490
Предсрочните парламентрани избори са насрочени с Указ на Президента на Република България за 26 март 2017

Прогнози, очаквания, политически коментари и всичко което е свързано с изборния процес

Вие сте на ход!

За мен определено ГЕРБ остава единствена алтернатива за добро управление.
Естествено, при гласуването напоследък, отново се очертава шарен парламент. Ако Борисов не се отметне от казаното, решил е да прави правителство на малцинството.

Знам само, че България вече се движи в правилната посока и това, от което се нужае най-много, е стабилност и сигурност. Важните акценти за мен: борба с битовата престъпност, недопускане да се превърнем в зона за мигранти,  образование и здравеопазване.

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 20:06 от DeltaAzimut

# 10
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
При нас листите все още не са излезли изцяло, но е твърде вероятно отново да използвам опцията с преференция. Предният път ни се получи!

# 11
  • Мнения: 8 518
ГЕРБ засега си имат една патерица, която може би ще влезе - Марешки.
Мисля ,че влиза ,според последни проучвания

# 12
  • Мнения: 2 143
Очаквам коалиция Герб+патриоти или БСП +патриоти...
Само едни "патриоти" не стигат. Поне засега.
и се очертава, че засега няма да гласувам.
Гласувай, няма значение за кого. Избирателната активност също е от значение.
ГЕРБ засега си имат една патерица, която може би ще влезе - Марешки.
По-скоро бастун  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 462
Не вярвам особено на стъкмените социологически проучвания. Видни социолози тотално са се издънвали през годините.

Надявам се ДОСТ да изтегли достатъчно гласове от ДПС, така че нито един от тях да не влезе.
Мисля, че за парламента могат да си мечтаят и АБВ+Татяна Дончева. Не виждам и реален шанс да влезе някоя от новите десни партии. РБ започна предните парламентарни избори с вътрешни раздори и несъгласия и сега натам върви. Мислят ли си, че ще прескочат бариерата? Обединените патриоти са като орел, рак и щука. Вече се изпокараха.

Съмнителна ми е и минималната разлика между ГЕРБ и БСП.

# 14
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 719

За мен определено ГЕРБ остава единствена алтернатива за добро управление.
Естествено, при гласуването напоследък, отново се очертава шарен парламент. Ако Борисов не се отметне от казаното, решил е да прави правителство на малцинството.

Знам само, че България вече се движи в правилната посока и това, от което се нужае най-много, е стабилност и сигурност. Важните акценти за мен: борба с битовата престъпност, недопускане да се превърнем в зона за мигранти,  образование и здравеопазване.

Борисов е цар на отметнатите думи. Голямото его на Борисов е проблема. Той иска да е начело и ще вкарва държавата от избори в избори. Тези не бяха необходими. Нищо в Конституцията не свързва президенски избори с парламентарни. Остава партия като загуби местни пак да си подаде оставката. Това, което искаха РБ, ОПФ и т.н. бяха отрязани от Борисов за ново правителство в стария парламент. През ноември пенсия от 300 лв не може, обаче сега може. Изведнъж хазната става доста дашна. Говорят за някакви промени сякаш са партия в опозиция от години, а те управляват над две години и ми е смешно с изявленията им.

Не знам какво толкова се разсърди на Герджиков. Ами прав е човека. За пет дни денонощна работа на не знам колко смени осветлението в тунела е подменено, а преди това години наред не се е обръщало внимание. Даже по телевизията ми се струва и по-светло.

И още от класика Борисов - казал на Дончев да не е остър с Кунева, да пишел писма и по-кротко, че от това зависело управлението. Браво, Борисов!

Интересно ми е дали някой някъде ще се жертва да сложи в табличка какво обещават партиите. Минимална заплата, средна, пенсии, заплати и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт