Щъркелите долетяха и МАРТенчета заваляха! - тема 12

  • 49 381
  • 700
  •   2
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема?

Опции:

# 315
  • Мнения: 638
Mia1, честито! bouquet Да ви е жив и здрав!
Елисавета, аз по нова година имах зацапване и така й не се разбра от къде е! Нямах отлепване и аз. Полежах си и ме пуснаха. Важното е, че те наблюдават и при нужда ще действат, а и щом си вече в 9-я няма страшно.
Ох, как се вълнувам с всяко ново бебче в групата. И аз от време на време имам болка като при МЦ, но контракции и да имам, не ги усещам.

# 316
  • София
  • Мнения: 855
mia честито  бебче!  bouquet Да ти е здраво и  щастливо и да се възстановяваш бързо!
Елисавета и на мен ми се струва странно да не видят от къде идва кървенето, правиха ли ехограф/доплер? Няма как при такова кървене да не се види от къде е, сигурна съм, че скоро ще се знае. Стискам палци всичко да е наред! Най-важното е сега да те наблюдават а ти да си почиваш.

# 317
  • Мнения: 18 503
Момичета, вече съм мама! Сега съм в интензивното, моето бебе е 3250.Моето малко чудо съм го видяла за кратко.Утре ако съм добре и той , ще го видя.

честито бебче мия  bouquet

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 6 404
Честита ти радост, Миа! Бързо възстановяване!

# 319
  • София
  • Мнения: 1 508
Благодаря, момичета!

# 320
  • Мнения: 1 825
честито мия!

# 321
  • Мнения: 1 762
Благодаря, момичета!
Честито и от мен bouquet

# 322
  • София
  • Мнения: 326
Mia, pingvin4e честито и от мен!  bouquet

Magi, свери си размерите на главичка, коремче и бедро и отиди пак на преглед след една седмица. На мен ми бяха премерили еднакво тегло две поредни седмици и видях че при второто мерене, само коремчето не беше пораснало, даже беше по малко и затова теглото така се изчисли - то беше седалищно разположено тогава. След 1 седмица всичко си дойде на мястото  Peace

# 323
  • Мнения: 366
Браво,  Миа, честито!  Simple Smile

# 324
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Миа, честито бебе!
И аз съм от рано сутринта в болницата, писах във февруарската тема, не искам да се повтарям.
За сега нещата се развиват добре, макар и бавно. Ей това епидуралната упойка е супер, нямах си и представа какво облекчение е. Но поставянето й беше трудно и изнервящо за всички присъстващи..

# 325
  • София
  • Мнения: 855
Тео стискам палци, скоро да гушнеш бебче!  Hug

# 326
  • Мнения: 6 514
Миа, честита радост bouquet
Тео, писах ти там, радвам се, че бебка е решила да тръгне сама Simple Smile Леко раждане и скоро да се гушкате  Hug

# 327
  • Мнения: 18 503
Цитат
Ей това епидуралната упойка е супер, нямах си и представа какво облекчение е. Но поставянето й беше трудно и изнервящо за всички присъстващи..

Тео, ако не те притеснявам можеш ли да разкажеш по-подробно за епидуралната.

# 328
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Цитат
Ей това епидуралната упойка е супер, нямах си и представа какво облекчение е. Но поставянето й беше трудно и изнервящо за всички присъстващи..

Тео, ако не те притеснявам можеш ли да разкажеш по-подробно за епидуралната.

Ще се опитам, и без това в момента сме в режим на изчакване. А в съседната зала току ще се роди бебенце, ама бяха едни неистови писъци все едно я дерат горката жена, аз се изплаших!

Значи след близо 10 часа контракции имах само 2 см разкритие, болезнени контракции на всеки 3-5 мин и явно много съм се стягала, ако не мога да се отпусна няма да стигнем до никъде. Акушерката предложи като най-добър вариант епидуралната, и евентуално окситоцин. За сега се справяме без окси. Дойдоха 3-4 лекари анестезисти, обясниха какво ще правят и се започна. Не само че не трябва да се мърда, но дори и не трябва да се напрягаш ако усетиш каквото и да било - то не боли, но не е и много приятно. Май чак на третия път стана. 3 души ме държаха, аз след втория опит се разревах от нерви. Сложиха ми и нещо с което спряха контракциите за няколко минути. След 20 мин хвана упойката, изтръпнало ми е от хълбоците до към коленете, но мога да си движа краката. Не мога да ставам, до раждането ще лежа. Не усещам нищо, супер е. Малко по-късно имах вече 6 см разкритие, сега чакам пак да ме прегледат. До колкото разбрах като ще трябва да напъвам ще намалят дозата. Не са ми слагали катерър още, само при нужда ще слагат еднократен. Ама аз като нищо ще се напишкам и няма да разбера

Това е май, не се сещам за друго, но питай ако не е станало ясно, ще се опитам да отговоря.

Благодаря на всички, и аз вече нямам търпение да си гушна бебчо!

# 329
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Мия, честито! Бързо възстановяване и скорошна нова среща.

Тео, успех и леко да мине всичко!

Общи условия

Активация на акаунт