Новородено октазва да се храни? Разреждат му кръвта?

  • 8 827
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте,

Питането ми е за бебче родено на 26.04 - момиченце, 2.400 кг, 48 см. Вики се е родила секцио, но до момента не я дават на майката. В интензивното е със следните оскъдни обяснения: отказва да се храни, има "някакво" вещество в корема и затова опитват да я захранват с вода !!!?????, на системи е, освен това й разреждат кръвта!

Майката е ужасно разтревожена (особено след като, когато отишла да види малката, бебчето върнало вода? през носа и устата и едва не се удавило без да му обърнат внимание), не знае точна диагноза, а и дежурния неонатолог "бил само един и не можел да се разправя с всяка една (разбирайте - майка) по отделно"!

Въпроса ми е - знаете ли нещо повече? Случвало ли ви се е нещо подобно? Аз бях особено изумена за захранването с вода!?

# 1
  • Мнения: 1 942
Най-вероятно детето и майката имат кръвна несъвместимост /да речем тя е 0-ва, а бебечето А, както в моя случай/ След раждането бебчето трябва да се пребори с тази несъвместимост карайки по-силна жълтеница и кръвта му е по гъста /както при мен и Никол/. Прави се преливане чрез система, която на Никол бяха поставили на главичката /бях ужасена като я видях/. За да улеснят преминаването на жълтеницата се дава сладка вода /глюкоза/. Най-вероятно това имат предвид под захранване. И няма начин "да отказва да яде". Просто трябва да почне да досажда и да настоява да и обяснят какво става с детето и.

# 2
  • Мнения: 4 978
Най-вероятно детето и майката имат кръвна несъвместимост /да речем тя е 0-ва, а бебечето А, както в моя случай/ След раждането бебчето трябва да се пребори с тази несъвместимост карайки по-силна жълтеница и кръвта му е по гъста /както при мен и Никол/. Прави се преливане чрез система, която на Никол бяха поставили на главичката /бях ужасена като я видях/.

При мен положението беше същото. Дъщеря ми беще в кувьоз 7-8 дни. Захранването с вода се прави, за да се провери реакцията на организма на бебчето и ако с водата всичко е ок, се започва с мляко.

# 3
  • Мнения: 47
Sillve, Ine благодаря за отговорите. До колкото знам майката е А2+ кръвна група. Доста вероятно е бебето да е с различна. Тя се притесняваше също, че може да е станало нещо при самото раждане, тъй като са я наблъскали със системи и е качила доста кръвното  Confused

# 4
  • Мнения: 1 320
За разреждането на кръвта ...  днес говориха по БТВ в "Това е живота" .... прави се на недоносени / разбирай нормата за момиче е 3100 и за недоносено е всяко бебе скоето е по-малко от тази стойност/ .

Незнам кога  повтарят предаването, но ако имате възможност го гледайте , докторката го обясняваше подробно .

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
За разреждането на кръвта ...  днес говориха по БТВ в "Това е живота" .... прави се на недоносени / разбирай нормата за момиче е 3100 и за недоносено е всяко бебе скоето е по-малко от тази стойност/ .

Незнам кога  повтарят предаването, но ако имате възможност го гледайте , докторката го обясняваше подробно .

Това е пълна глупост!
Недоносеността се определя от момента на раждане, теглото е свързано с възрастта на плода и развитието му.
Недоносени са бебета, родени преди 36 г.с. Има 4 степени на недоносеност.
Бебе над 2,500 кг се води с нормално тегло, а под това с ниско тегло при раждане.
Има доносени бебета с ниско тегло.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
За разреждането на кръвта ...  днес говориха по БТВ в "Това е живота" .... прави се на недоносени / разбирай нормата за момиче е 3100 и за недоносено е всяко бебе скоето е по-малко от тази стойност/ .

Незнам кога  повтарят предаването, но ако имате възможност го гледайте , докторката го обясняваше подробно .

Това е пълна глупост!
Недоносени са бебета, родени преди 36 г.с. Има 4 степени на недоносеност.
Бебе над 2,500 кг се води с нормално тегло, а под това с ниско тегло при раждане.
Има доносени бебета с ниско тегло.

Абсолютно!

# 7
  • Мнения: 1 320
Момичета не ме изяждайте  Stop ... ТОВА казаха в предаването ...просто се опитах да цитирам !  bouquet

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Момичета не ме изяждайте  Stop ... ТОВА казаха в предаването ...просто се опитах да цитирам !  bouquet

Едва ли ще си ми таман на вкус  Grinning, ама ако не можеш, по- добре не се опитвай да преразказваш, защото хвърляш лошо в джаза  Naughty А и цитиране и преразказ са две отделни величини.

# 9
  • Мнения: 1 942
Това е пълна глупост!

Хайде да го даваме по-кротко  Peace!

В деня в който родих Никол роди и едно друго момиче. Бебенцето беше 2400 кг. и въпреки, че беше минала дата на термина я водеха недоносена. Да, имат предвид с ниско тегло, но в документацията и обясненията използваха "недоносена".

# 10
  • София
  • Мнения: 39 711
Дияна се роди 20 дена по рано, 2670. Беше на с-ма, обясниха, че е с по-гъста кръв. 1вия ден и даваха само вода. След това нормално започнах да я кърмя.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Това е пълна глупост!

Хайде да го даваме по-кротко  Peace!

В деня в който родих Никол роди и едно друго момиче. Бебенцето беше 2400 кг. и въпреки, че беше минала дата на термина я водеха недоносена. Да, имат предвид с ниско тегло, но в документацията и обясненията използваха "недоносена".

Ти си чула нещо в отделението , а аз съм родила 2 недоносени деца, изчела съм какво ли не и съм болезнено наясно по-въпроса! Peace

Твърдението, че щом бебе 3,100 кг. е недоносено не е вярно!
Така по-добре ли ти звучи?

# 12
  • Мнения: 1 942
Това е пълна глупост!

Хайде да го даваме по-кротко  Peace!

В деня в който родих Никол роди и едно друго момиче. Бебенцето беше 2400 кг. и въпреки, че беше минала дата на термина я водеха недоносена. Да, имат предвид с ниско тегло, но в документацията и обясненията използваха "недоносена".

Ти си чула нещо в отделението , а аз съм родила 2 недоносени деца, изчела съм какво ли не и съм болезнено наясно по-въпроса! Peace

Твърдението, че щом бебе 3,100 кг. е недоносено не е вярно!
Така по-добре ли ти звучи?

Определено!

Надявам се, че всичко е ОК с децата ти.

# 13
  • Мнения: 47
Момичета благодаря много на всички за отговорите!

Гледах повторението на предаването и там наистина лекарката не се изрази правилно!

Имам добри новини - дали са повечко обяснения на майката и тя вече е по-спокойна. Проблемът наисина е точно такъв - различни кръвни групи, бебчето не се е хранело достатъчно от плацентата и т.н. Вчера вечерта са започнали да го захранват с мляко - само дето не разбирам защо с АМ, при положение, че майката има кърма!! Shocked но какво да се прави - още едно потвърждение, че в България (и по-точно в Шейново) кърменето не се насърчава особено...

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Не мисля, че е възможно дете на системи и някаква поддържаща терапия да бъде кърмено от майката. Това означава всеки път да му се махат системите, нали?! А изцедена кърма не предлагат от хигиенна гледна точка предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт