МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!Малката връща новата храна.

  • 409
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте!Ако на някой му се е случвало нещо подобно моля да каже как се е справил с проблема.Имам бебенце на 1 месец от начало започнах да го храня с Фризолак ,но от него получи запек доктора каза да го комбинирам с Фризовом , но ефект никакъв след това каза да преминем изцяло на Фризовом ,но пак нищо изаквах я с термометър последно преди 3 дена ми каза да сменя храната с Аптамил, НО 1во-неможе да изяде приготвената и дажба от 120мл,2ро гълта много бързо ,понеже това мляко е много,много по рядко от Фризовома и естествено в бързината си гълта много въздух при което коремчето и се пълни с този излишен въздух и по време на ядене тя се уригва по 4 пъти #Crazy  а по принцип само по веднъж след хранене,и 3то след като се нахрани ,уригне и легне да спинка след около 10 мин тя връща видимо голямо количество храна (поне на мен ми се вижда множко ) на 2 пъти. Предположенията ми са следните
- млякото  е по рядко и тя го гълта бързо плюс много въздух след което като си легне излишния въздух продължава да излиза и затова връща и храната
-но пък Фризолака също беше толкова рядък ,но нямахме проблем с повръщане
-след като изяде 2 кутии от Фризовома забелязох че като и давам водичка я повръща ,но не обърнах толкова внимание на това мислейки че просто и давам по множко и това  е ,НО СЕГА  като прави същото и с това рядко мляко си мислех възможно ли е този Фризовом да и е направил нещо на коремчето (понеже е доста гъст) и сега да не може да приема по рядкото мляко newsm78
КАЖЕТЕ МИ КАКВО ДА ПРАВЯ , на какво може да се дължи това връщане на храна иначе я изяжда с апетит НО..... PraynigМОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!   

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Давам Ви съвет да повдигнете креватчето с няколко книги така, че да е под наклон. Като преживяла мяйка детето ми също се запичаше от Фризолак, обаче не го смених, а си го изаквах
с термометъра. Мисля, че и коликите са Ви започнали и коремчето малко или много бушува. В такива периоди бебетата повече се уригват. Наклона на креватчето помага. Успех.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Няма какво да е направил Фризовома на коремчето на малката. Той е по-гъст, защото е против повръщане. И ми е доста чудно, защо ти е казал педиатъра да минеш на него щом не сте повръщали.  newsm78 Може би защото е на същата марка - Фризо.
Това за повдигането на матрачето е идея. И ние сме го повдигали. Върши работа.
Аз ще те посъветвам да смениш млякото, въпреки, че тук някои мами ще кажат, че не е пила достатъчно от Аптамила, че да съдиш, че от него повръща. Не е добре да се сменят марките АМ, но аз го направих навремето и нищо не му стана на Борко.

# 3
  • Мнения: 79
Вече опитах с наклона ,но няма ефект пак я връща Cry Дали нещо не и понася тази храна ,и странно ,че не изяжда цялото количество ,от Фризовома и правех по 120мл и си го изяждаше всичко а от Аптамила само по 90-100 изяжда ,немога да си го обясня??!!  

# 4
  • Мнения: 2 936
Давам Ви съвет да повдигнете креватчето с няколко книги така, че да е под наклон.
 
аз също бях повдигнала леглото откъм главичката на беба.опитай с по-малка дупка на биберона,за да пие по-бавно.и не сменяй вече млякото,бебчо е малък ще свикне с храната...успех и не се притеснявай

# 5
  • Мнения: 3 042
Няма какво да е направил Фризовома на коремчето на малката. Той е по-гъст, защото е против повръщане.

 Peace Подкрепям. Синът ми го пи доста дълго време заради повръщане, но нямаше никакво отрицателно влияние, а само положително.

И ми е доста чудно, защо ти е казал педиатъра да минеш на него щом не сте повръщали.  newsm78 Може би защото е на същата марка - Фризо.

На първо място зъщото:" В своей основе Фрисовом имеет точно такую же адаптированную молочную смесь как Фрисолак, поэтому все питательные компоненты у них одинаковые. Смесь Фрисовом специально разработана для детей, страдающих привычными срыгиваниями, запорами и частыми кишечными коликами. Опыт показывает, что смесь Фрисовом очень хорошо переносится детьми. Фрисовом содержит натуральные диетические волокна, которые сгущают смесь."/Накратко състава на  Фризовома и Фризолака е абсолютно еднакъв, но първото съдържа и клей от рожков, който го сгъстява/. (копирам цитата от една друга тема , в която съм го публикувала).
И второ Фризовом освен при повръщане се използва и при деца, който изобщо не повръщат, а имат запек и колики. Познавам майки, който са  давали  Фризовам в чист вариянт или разреден 1:1 с Фризолак именно при запек /по препоръка на педиатъра/.
При моят син, който освен, че имаше запек и повръщаше Фризовом /пиеше само него/ не оказваше  никакво разхлабващо действие.
Надявам се с тази информация да съм полезна по някакъв начин.

Ако действително детенцето повръща от Аптамила, а и не си изяжда всичкото мляко /при положение, че преди е изпивал всичко/ е добре да се консултираш с педиатъра и да го смениш.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За да има ефект, Фризовома се пие дълго време/с месеци/ дори и да спре да повръща, няма нищо вредно в съставките му, а напротив.

# 7
  • Мнения: 4 978
обърни внимание на количеството, което бебчето връща.
на нас, понеже се притесняваме, може да ни се трува много, а да не е така.
много бебчета връщат по малко от млякото след хранене по различни причини.

Общи условия

Активация на акаунт