след раждане -бучка на гърдата

  • 1 793
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, пак се реших да пиша ,защото една мисъл ми тежи и искам със вас да го споделя и да разбера дали и на други се е случвало. След като ме оперираха секцио и  след като бебето ми почина,трябваше изкуствено да си спра кърмата, пиех хапчета бромокриптин,но тя така и не спираше .Мислех си ,че от притеснение ще спре , но уви 10 дена имаше много.Три месеца след това ,една вечер като си лягах реших да си опипам гърдите  и я напипах. Много се изплаших и след това ,което ми се случи си помислих най- лошото.На другия ден отидох в онко диспансера и ми казаха ,че спешно трябва да се оперирам. Изплаших се още повече.Дойде денят на операцията , мина и замина и се оказа киста на гърдата. Получила се е от кърмата Сега се притеснявам при  следваща бременност, дали ще повлияе това и дали ще мога да кърмя без притеснение

# 1
  • Мнения: 7 107
steliyna, и аз като теб спирах кърма с бромокриптин. След като започнах приема, някъде около 10-тия ден спря. Така ми беше казал и един темерут-доцент в МД.
(offtopic: Там помня имената само на ценни за мен лекари  + идиотката, която ме изписа с температура при първия ми престой там.) Няколко дни след това гърдите ми щяха да се разцепят от напрежение и болка. Оказа се, че поне 1 месец трябва да ги приемам по схема, за да има ефект. Аз също много се боях да не направя някоя маститна "инфекция"(липсва ми точната думичка и затова ползвам инфектиция). Слава богу за сега се размина, но ми остана като рефлеск да си проверявам гърдите и да се гледам при най-малката проява на напрежение.
За това, което конкретно питаш нямам информация но мога да те успокоя с това, което знам от една моя позната. След като е била с много тежка диагноза и съответно оперирана от рак на гърдата преди няколко години тя си роди детенце. Предполагам, че не е кърмила. Но самия факт, че има бебенце е много по-съществен.
Но за твое успокоение при следващия контролен преглед ги помили да ти разяснят достъпно и ясно какви последствия може да има тази интервенция в бъдеще. Дано се възстановиш бързо, Стели.
  bouquet 

Можеш да пуснеш една търсачка в здравословните проблеми. Сега и аз ще го направя. Там вероятно има мами, които са претърпели такава оперативна намеса.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2
Това извади търсачката на зададена "киста на гърдата". Можеш да обмениш опит и да поискаш съвети от някоя от мамите.

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 16:21 от рони

# 2
  • Мнения: 3 166
Комшийката ми, з която писах, че трябваше да важдаме заедно е оперирана от рак на гърадата, като е отстранена цялата лява гърда. Тя също и маше такива притеснения. Докторът я беше успокоил, че това не е проблем изобщо. Тя си износи и роди детенце, не знам с кърменето как стои въпросът, защото избягвам да й се обаждам след ражадането/още не мога да преодолея ужаса, че моето бебе го няма , а нейното само ще ми напомня за това/. Но ако искаш ще я питам. Знам оббаче , че засамата бременност това не беше проблем.  Hug

# 3
  • Мнения: 3 591
Местя темата в кърмаческия, понеже там повече мами са се сблъсквали със спиране на кърмата с лекарсва.

Все пак основния въпрос е :
Сега се притеснявам при  следваща бременност, дали ще повлияе това и дали ще мога да кърмя без притеснение

----------------------
Бу, моля те ако решиш да я местиш в здравния изчакай няколко дни поне - може някой да даде успокоителен съвет на майчето

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много ми е мъчно за всичкия ужас и болка, които си преживяла Sad А проблемите с гърдата са вече свръх Sad
Ако можеш да напишеш точната диагноза на кистата, както е записана в епикризата ти, ще е от голяма полза да може да се говори по същество. Има различни видове доброкачествени кисти - (фибро)аденома, галактоцеле... Може би става въпрос за второто, ако е наистина свързано с  кърмата (много често се казва, че такива неща се дължат на кърмата, когато всъщност се дължат на възпалителния процес при насилственото спиране). Галактоцелето е кисичка, която се пълни с мляко при лактацията и се изпразва, когато се отстранява мляко от гърдите - ако това съвпадне с момент на прекратяване на лактацията, може млякото в нея да се сгъсти и да образува желеобразна маса. Безобидна е.
Каквато и да е причината за кистата обаче, тя няма отношение към следващото кърмене и няма да пречи. Евентуално може да очакваш подуване и по-трудно оттичане на млякото там, където е операцията (може да е прекъснато някое каналче, но те имат способността да се възстановяват, особено ако мине повече време до следващата бременност), но не и общ ефект върху лактацията или някакъв сериозен проблем.
Така че не се притеснявай за това - бързо възстановяване (и физическо, и психическо) ти пожелавам и като дойде време за ново бебе, всичко да е възможно най-безпроблемно - а за кърменето ще помагаме и ние с всички сили Hug

Общи условия

Активация на акаунт