Оправдан ли е боят в този случай?

  • 3 369
  • 80
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Със свекърва ми не можем да излезем на глава по тази тема... Рая отказва да ползва гърнето. Седи си на него- не й пречи. Но не върши нищо там, когато стане от него- тогава действа. Свекърва ми казва, че трябва да я натупаме за да престане да върши тази работа в гащите/памперса- като се страхува, че ще я пляскат, тогава вече ще седне да се изпишка на гърнето. Инстинкта ми подсказва, че това не е правилният подход (имам опит, но голямата ми дъщеря не беше толкова опърничева). А не мога да я оборя и си мълча. А тя все повече настоява да напляскаме Рая (живее на долния етаж и много ни се меси). Мъжа ми се съгласява с нея. И сега не знам newsm78 Не че не съм я потупвала, но в сучая не мисля, че е правилно...

# 1
  • Мнения: 7 474
Моята дъщеря започна да сяда на гърнето след 2г. въэраст без бой. Просто като я оставих да се напишка 5-6 пъти и и стана много неприятно да е мокра , сама почна да си казва. Доколкото знам това е един от случаите , в които боят не е добра мярка.  Peace

# 2
  • Мнения: 56
Изобщо няма да помогне! Дори може да  провокира още по-голям инат. Убедила съм се и с двете си деца (които много лесно се научиха без никакви настоявания и принуди от моя страна), че всичко е въпрос на тяхно осъзнаване и доброволност. Никакво насилие, още по-малко бой. По-добре пробвай с някое съблазняващо обещание - и после изпълнение , разбира се. Говори й, че така правят порасналите , добри и чисти деца и т.н. - импровизации.
 
Желая успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз мисля, че не е оправдан, но това си е мое мнение........за гърнето всяко дете си е различно и ще се научи, когато му дойде времето....
А пък и детето си е твое и свекърва ти няма какво да се меси, а мъжа ти явно се влияе от майка си в случая  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 111
  Ами то зависи от характера на самото дете.Аз баткото съм го плясвала един два пъти, но не с цел да го заболи, а за да знае че не трябва да прави така и имаше ефект.А иначе му се карах като се напишкаше, пък и на него му беше кофти да ходи мокър, защото му махнах памперсите и така за една седмица започна да казва.Та мисълта ми е, че всяко дете е различно и при всяко подхода е индивидуален.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 511
Свекърва ти да не е близка приятелка на Макаренко?

Я скръцни със зъби!
Да си бие тя нейните деца! Ти своето ги възпитавай както намериш за добре!
Много голям зор имат пустите свекърви да се маха памперса....моята се е завайкала още от преди няколко месеца.... като се поразровя в спомените си,Тано май беше тогава на 9 месеца  Shocked

А за това,че съпругът ти подкрепя майка си....не се коси...явно има голямо влияние над него,пък и фактът,че живеете почти заедно поизкривява здравият му разум! Thinking

# 6
  • Мнения: 418
Глупости , я не и се връзвай на акъла  Rolling Eyes . Всичко ще си дойде с времето и търпение му е майката . Поне до такива изводи съм стигнала четейки писаното по въпроса . По - добре да ти се откачи чейнето да обясняваш , защо е добре да ака , пиша там вместо силови методи .

# 7
  • Мнения: 1 629
Не бих си била, нито удряла,  детето за подобно нещо. Когато реши, че ще пишка/ака в гърнето, тогава Peace

# 8
  • Мнения: 2 274
Най-много съвсем да я откажете от гърнето...
Май трябва да си поговорите сериозно със свекърва ти  Whistling

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз мисля, че не е оправдан, но това си е мое мнение........за гърнето всяко дете си е различно и ще се научи, когато му дойде времето....
А пък и детето си е твое и свекърва ти няма какво да се меси, а мъжа ти явно се влияе от майка си в случая  Rolling Eyes
newsm10 fight

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
То не са само заплахите с бой, ами и това непрекъснато дуднене за гърнето... Само това говори на детето. И аз мисля, че така се постига обратен ефект. Обадя ли се обаче да кажа нещо... Crazy Оплаква се на мъжа ми, че постоянно я апострофирам, не приемам чуждо мнение и как само аз съм знаела кое е правилно Sick Абе проблем ми е общуването с нея, но това е друг въпрос. Исках да знам дали пък аз не бъркам като не съм толкова настоятелна и крайна. Но като чета виждам, че не съм на грешен път. Благодаря за мненията Heart Eyes Няма да посягам на детето, ако ще да се скарам с нея Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 1 334
А какъв метод използваш?Махаш памперса , слагаш на гърне, тя не иска , ти после пак слагаш памперса така ли?Или я оставяш без памперс и тя се напишква в гащите?

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ужас!! Как ще пляска детето бе?!?!? И то за такова нещо,  Shocked ще доведе задължително до обратен ефект.
Ако приемаш акъл: слагай детето на гърне след ставане от сън и малко след ядене, да стане един вид ритуал,, така ще свикне най-лесно и без много стрес. Това с насилие, дуднене и разни подобни приумици просто не помага. Свикне ли веднъж, че ще сяда редовно, можеш да оставиш без пампа, дори да се напишка, не е повод за караница и мъмрене.

# 13
  • Мнения: 369
Изобщо няма да помогне! Дори може да  провокира още по-голям инат. Убедила съм се и с двете си деца (които много лесно се научиха без никакви настоявания и принуди от моя страна), че всичко е въпрос на тяхно осъзнаване и доброволност. Никакво насилие, още по-малко бой. По-добре пробвай с някое съблазняващо обещание - и после изпълнение , разбира се. Говори й, че така правят порасналите , добри и чисти деца и т.н. - импровизации.
 
Желая успех!
 
Наистина няма да помогне , знам го от личен опит  ooooh! Случвало ми се е да и се скарам като се е напишкала в гащите след като е седяла 5минути на гърнето , но тя после го прави на пук защото знае че сме дразни Sick Така че спокойно всяко дете си е различно , а и няма голямо дете да се напишква .

За свекървата ние живеем с нея на един етаж , и много ме дразни някой път като ми се меси ,но няма начин докато сме заедно така ще е  ooooh! и докато помага толкова много  Blush

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много кофти ситуация. Тези свекърви...ужас. Нямам съвет как да се справиш с нея, защото не я знам какъв й е характера и колко е ината. Но за бой Stop и дума да не става. Така детето може да намрази гърнето, ами не само него, а и теб. Може с малко по-строг тон да й се скараш, не и бой.
Боят не възпитава, той озлобява.

Общи условия

Активация на акаунт