Ръчно изработени покани

  • 3 949
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте, предстои ми сватба и реших сама да си напраяв поканите. Закупих си необходимите материали и започнах да правя картичките... оказа се обаче, че лепилото, което магазинерката ми препоръча не е подходящо. Замисълът на поканата е... върху картонената част да залепя сатенена лента и искам върху тази лента да залепя сатенена панделка както и  картонени кръгчета. Интересува ме какво лепило трябва да използвам.. или може би силикон? Продавачката ми препоръча лепило за текстил, но като залепих панделката тя пое от лепилото и сатенената лента стана в петна... Стжалявам ,ако въпросите са ми тъпи, просто не съм запозната.. Моля, обяснете къде да използвам силикон.. къде лепило ? Какво лепило ?

# 1
  • Мнения: 8 929
С горещ силикон лепиш панделките.
Картон върху картон с Ц200 или някакво по-хубаво сухо лепило.
Има много клипчета в Youtube за направа на подобни картички, отвори и погледай.Simple Smile

# 2
  • Мнения: 52
С горещ силикон лепиш панделките.
Картон върху картон с Ц200 или някакво по-хубаво сухо лепило.
Има много клипчета в Youtube за направа на подобни картички, отвори и погледай.Simple Smile
а сатена върху картона пак ли със силикон?

# 3
  • Мнения: 8 929
Според мен да.
Освен ако не измислиш някакъв друг начин, връзване или подпъхване, знам ли.

# 4
  • Мнения: 8 929
Виж тук с какво лепило го лепи тя, с двойнозлепваща лента.
Внимавай обаче каква си купуваш, аз веднъж бях взела една, не беше много добра.

# 5
  • Мнения: 52
Виж тук с какво лепило го лепи тя, с двойнозлепваща лента.
Внимавай обаче каква си купуваш, аз веднъж бях взела една, не беше много добра.
a мога ли го взема от обикновен магазин или трябва в крафт магазин?

# 6
  • Мнения: 8 929
Провери в някоя по-заредена книжарница. Ако няма, купи просто обикновено двойнозалепващо тиксо.

# 7
  • Мнения: 52
Провери в някоя по-заредена книжарница. Ако няма, купи просто обикновено двойнозалепващо тиксо.
Благодаря много Nature Sunny Nature Sunny Nature Sunny

# 8
  • Мнения: 358
Здравей!
И пред нас стоеше същият въпрос и съпругата ми ми възложи на мен тази задача. Аз като мъж, отидох в един строителен магазин и купих двойнозалепваща лента за залепване на мокети. Тя е широка и трябва да си режеш форма, която ти е нужна. Обаче няма да мръдне. Другият вариант ти е двойнозалепващ ролер за снимки, обаче се намира по–трудно.

# 9
  • Мнения: 610
Здравейте,
За да не пускам нова тема, реших да попитам тук, тъй като аз също реших да си правя поканите сама...
Решила съм текста на поканите ми да буде на паус.. но в магазин Слънчоглед видях че има 2 вида-разликата идва от грамажа . Въпросът ми е по-голям грамаж ли трябва да е или по-малък.
Другият ми въпрос е : със силикон ли трябва да залепя пауса за самата картичка ?

Здравей, предстои ми сватба и реших аз да си направя поканите. Стигнах до етап , в който принтирания на паус текст, трябва да бъде изрязан. Много съм непохватна и съм сигурна , че няма да успея да го направя добре. Може ли някой да ми препоръча къде в гр. София мога да ги занеса листовете и да ми ги нарежат или пък, ако някоя от вас има такава машинка, дали би ми съдействала. Размерът на поканите е 99/209 мм и ми се иска вътре текста да е една идея с по-малки размери.

Благодаря предварително

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 00:48 от AnMary

# 10
  • Мнения: 594
всеки копирен център ще ти свърши работа.
иначе машинки има - около 70 тина лв. са тия за домашна употреба

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Ако ти е само за поканите  - ето например един ролков нож, много евтин - http://www.emag.bg/rolkov-nozh-fellowes-neutrino-a5-fw5412701/pd/DPGY5BBBM/

Върши същата работа като гилотината, ама не можеш да си отрежеш пръста.

Общи условия

Активация на акаунт