Нашите кухни - 67

  • 108 834
  • 759
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами ние в момента сме с гранитогрес и ламинат, но обмисляме да покрием двете настилки с ново дюшеме.
Виждам, че има от различна дървесина - смърч, дъб, ясен.
Интелесно ми е, до колко е подходящо за пред банята и в кухнята, където има и намокряне и влага.

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Смятате да покриете ламината с дюшеме? Не ви съветвам да го правите.  Peace
Или махате старите настилки и слагате нови, или по-добре не се захващайте.

Аз рискувах и оставих паркета в кухнята. Ще видим какво ще излезе.  Simple Smile

# 212
  • София
  • Мнения: 1 641
Защо да не го оставя? Идеята е да е вид допълнителна изолация, на първи етаж сме. А не ни се кърти гранитогреса за да изравняваме нивата на подовете.

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 6 633
Тъкмо се заговяорило за настилки... В кухнята и бокса (бокса е усвоена тераса с много чупки Rolling Eyes) е теракот. Мислим да сложим ламинат... Възможно ли е, теракота да не се кърти, а върху него да се сложи изолация и да се реди паркет newsm78
Коридора също ще се ремонтира, така че нивата ще се изравнят и няма да има прагове.

# 214
  • Мнения: 6 281
Тъкмо се заговяорило за настилки... В кухнята и бокса (бокса е усвоена тераса с много чупки Rolling Eyes) е теракот. Мислим да сложим ламинат... Възможно ли е, теракота да не се кърти, а върху него да се сложи изолация и да се реди паркет newsm78
Коридора също ще се ремонтира, така че нивата ще се изравнят и няма да има прагове.

Да, възможно е. Нищо не му пречи.

# 215
  • софия
  • Мнения: 25 408
В стария апартамент бяхме с гранитогрес в кухненската част, в сегашния - трислоен дъбов паркет. За сега не го експлоатираме по различен начин. Капва вода тук-там, когато мием/приготвяме нещо, ходим с пантофи, за 5 мес. няма поражения. Според мен много зависи от индивидуалните навици.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 299
Да си прехвърля питането и тук Simple Smile
Не мога да избера подходяща настилка за дневна с кухня. Стаята е почти квадратна, 24.5 кв.м.
Подходящо ли е изцяло ламинат (какъв)? Трябва ли много пазене от мокрене?
Предвид, че стаята е почти квадратна, не ми изглежда удобно да има 2 настилки - с теракота в кухнята..
В същото време само теракота ми е грозно (освен и студено), но пък видях такъв тип
http://dekoraty.com/index.php?go=view_product&ID=1219&category=T
теракота - имитация на дърво. Добре ли стои, не съм виждала на живо такава стая?
Та това е моето чудене - дали така,  само ламинат или нещо комбинирано...
Благодаря за мненията

Ние си взехме от http://laminat-sklad.com/index.php/magazini и сме доволни. Има специални ламинати, които са специално за помещения, в който повече се мокри. На самия ламинат ни има гумени уплътнения. Като идеш при тях много добре те консултират в зависимост от критериите ти.

# 217
  • космополитно
  • Мнения: 941
Привет! Моля Ви, да ме ориентирате как върви средната цена за изготвяне на проект за кухня във вариант скица/чертеж с  външни размери+ скица/чертеж с вътрешно разпределение (размери междурафтия)!? БЕЗ 3Dпроект!
Предварително  ви Благодаря за отговорите!

Давай размери и ще почерпиш на някоя чужда сватба.
Shadowman, Благодаря за милото и щедро предложение!(де да бях питала по-отпреж)! Cry Но ми трябва ориентиращата информация за горните ценови тарифи!
Скиците ми ги разработи познат на мой познат! Искам да съм наясно каква реална сума да му предложа за работата му по тях!? Както и да съм подготвена как да реагирам, ако той рече да ми поиска "майка си и баща си"! Embarassed

# 218
  • София
  • Мнения: 2 437
Може би въпросът ми е потънал затова ще помоля за мнение за тези два абсорбатора за пълно вграждане.
1. Eurolux
http://m.leksgroup.com/l_bg/?s=3&i=9&c=22&n=1
2. Тека http://www.geraka.com/aspirator-teka-gft-800-40446400.
Трябва ми около 630 кубика, а при тези много ме съблазнява цената. Но ако не стават по-добре да дам повече, но да си заслужава. Става въпрос за холокухня.

# 219
  • Мнения: 69
Здравейте! Моля за коментари по тези два варианта на кухня. Мнения, съвети, всичко е добре дошло! Разликата е в горните шкафчета над котлоните. Благодаря!  Simple Smile
Вариант 1:
тук
и тук
Вариант 2:
тук
и тук

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Втория вариант ми харесва повече.
По-симетрично и прибрано е всичко. Ще събираш повече неща. При първия вариант малкото шкафче колко см е и за какво ще го ползваш? А откритите искат постоянно бърсане на прах.

# 221
  • Мнения: 69
Скрит текст:
Втория вариант ми харесва повече.
По-симетрично и прибрано е всичко. Ще събираш повече неща. При първия вариант малкото шкафче колко см е и за какво ще го ползваш? А откритите искат постоянно бърсане на прах.
Много благодаря за мнението! Аз не уточних, че това е кухня на приятелка, която моли за мнения и незнам много подробности. Така като гледам шкафчето е около 30 см  Thinking

# 222
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Много ми хареса втория вариант Heart Eyes...изчистено и прибрано.

# 223
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Относно настилките и ние сложихме ламината върху теракот. Не сме и помисляли за къртене. На някои места се наложи да се сложи по-дебела подложка заради разлика. Мисля, че в по-предишни теми се коментираше факта, че ламинат и теракот/ гранитогрес държат еднакво студено и да не се очаква разлика в полза на ламината. Категорично отричам това твърдение. Родихме се, откакто сме с ламинат навсякъде. Дори и зимата може да се ходи по чорапи и краката да са топли. Мога да оставя децата спокойно на пода да играят, малкия да пълзи и т.н.
Това,'че и в кухненската част е ламинат, не е проблем. Ако паднат капки при миене, готвене, зареждане на миялната, забърсвам с кърпа от кухненска ролка. Мия с препарат за ламинат, който ужким пази фугите. Ползвам и кърпите за ламинат на ДМ, много съм доволна от тях.

# 224
  • София
  • Мнения: 1 641
Аз не разбрах обаче защо върху ламинат не се слага дюшеме? Те новите дюшемета са със същата сглобка като паркета и ламината.

Общи условия

Активация на акаунт