може ли някой да ми обясни?

  • 3 274
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
бях на консултация и лекарката като ме видя на ехографа ми каза че ми били малко околоплодните води .Какво значи това се сетих че даже не попитах-може ли някои да ми обясни.Дали е опасно има ли повод за притеснение?

# 1
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Ами ако беше много опасно тя щеше да ти каже. Пиши ни моля те в коя седмица си

# 2
  • Мнения: 175
Както знаеш , бебо живее в коремчето ти в един мехур , пълен с вода . Това са околоплодните води .  Знам , че те ежедневно се пречистват чрез водата , която пием и затова на бременните се препоръчва да пият много течности .
Не се притеснявай Simple Smile , понякога дори и лекарите грешат . Simple Smile

# 3
  • Мнения: 549
ами аз съм в 32седмица,но наистина не пия течности.Нат. сокове не обичам,а вода пия много малко.

# 4
  • Мнения: 175
Ами опитай се , дори и да не ти се пие , просто пий Simple Smile . Аз в началото така правех , а сега съм все жадна . Дори и вечер изпивам минимум 1 л . вода Simple Smile . На кафе изпивам поне две води , у дома цял ден съм с водата и мнооооого сокове от портокал и горски плодове . Успех с бебчо и не се тревожи Simple Smile .Остана ти малко .

# 5
  • Мнения: 307
 Моят съвет е да се консултираш с друг гинеколог.
Не искам да те плаша, но намалелите околоплодни води могат да значат страдание на плода.
Щом лекарката не ти е казала нищо явно водите са в норма, но за свое успокоение потърси и второ мнение на специалист.

# 6
  • Мнения: 549
как така страдания? все си мисля че ако беше нещо серизно щеше да ми каже,какво да правя или поне щеше да обясни има ли някакви рискове,все пак не всички сме компетентни по всички въпроси.

# 7
  • Мнения: 5 468
На мен преди да родя, ми казаха, че околоплодните ми води са намалели. Но ти пък си в 32 седмица. Значи има още малко време... Защо не пита докторката за околоплодните води? А щом не ти е казала, че трябва да влезеш в болница, значи не е толкова напечено положението.
В този филм "Такъв е живота" от Шейново дето го дават, приеха една бременна да ражда, защото са й намалели околоплодните води. Не знам, дали си го гледала. Наистина, доктора каза, че може да причини страдание на плода липсата на води и заради това я прие в болница.
Ами консултирай се с лекар. Ние тука можем само да гадаем.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Зависи колко са намалели околоплодните води.Отиди да те погледне и друг специалист.По принцип се предизвиква раждане,но пак казвам зависи колко са намалели.Смятам че ако се налагаха такива сериозни мерки доктора щеше да ти каже,сигурно всичко е в норма.Не се притеснявай излишно.Успех  bouquet

# 9
  • Мнения: 599
Помоли я да ти обясни повече.
Няма връзка с това дали майката пие течности.
Не се тревожи излишно, ако трябва, търси второ мнение на специалист  Peace
Не е редно да се поставя диагноза във форума.

# 10
  • Мнения: 723
Моите също бях малко-още от петия месец.Има си определени норми,под които не трябва да спадат-измерват се на ехограф.Трябва да те следят за това,аз нямах никакви проблеми,просто вески път ми ги мереха,бяха малко,не не опасно.
А връзка с поемането на течности няма,да не говорим,че аз пиех по 4литра на ден Peace
Успех и не се притеснявай!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 654
Това е средата на твоето бебче в момента. Според мен трябва да пиеш достатъчно течности за да му осигуриш приятно съществуване -независимо дали ти се пият сокове и вода или не. Ние сме майки и трябва да се погрижим първо за рожбите си Hug

# 12
  • Мнения: 288

А връзка с поемането на течности няма,да не говорим,че аз пиех по 4литра на ден Peace
Напротив, има!!! Аз също бях с намалени околоплодни води в 35 седмица, вкараха ме в болница, обаче веднага, защото наистина е възможно бебето да се мъчи. Точно поради тази причина трябва да следят състоянието му чрез преслушване на тоновете на бебето. По принцип е нормално към края на бременността водите да намаляват, но ти все още не си съвсем в края. Причината за намалените води може да бъде спукан мехур, но в такъв случай организма автоматично произвежда окситоцин в по-големи количества и настъпва раждане. (Заедно с мен приеха и друга майка, в началоо на седмия месец със изтекли води, тя роди още първата нощ.) Другият вариант е да е пукнат високо горе и когато са изтекли част от водите мехура да се е свил в частта на пукане и да се е запушил отворът. Моят случай, явно беше такъв, защото аз родих 3 седмици след "пукването" Ако при теб е вторият вариант ти наистина трябва да пиеш много течности, защото околоплодните води по принцип се възстановяват. А на ехограф лекарят може да види, ако имаш локуси (това са пространствата около бебето) с височина по-малко от 5,5 см, значи водите наистина са намалели, но ако локусите са с тази височина имаш нормално за развитието на плода води.  По принцип има вариант да се разбере дали изтичат води - слагаш превръзка за около половин един ден и в болницата ще ти направят реакция с бромно съединение, което ако се оцвети в синьо значи това са околоплодни води. Незнам, дали ти обясних като хората, но при всички положения мисля, че трябва да се консултираш с лекар за евентуално приемане в болница, ако наистина са намалели водите. Желая ти успех!   bouquet

# 13
  • Мнения: 7 640

А връзка с поемането на течности няма,да не говорим,че аз пиех по 4литра на ден Peace
Напротив, има!!! Аз също бях с намалени околоплодни води в 35 седмица, вкараха ме в болница, обаче веднага, защото наистина е възможно бебето да се мъчи. Точно поради тази причина трябва да следят състоянието му чрез преслушване на тоновете на бебето. По принцип е нормално към края на бременността водите да намаляват, но ти все още не си съвсем в края. Причината за намалените води може да бъде спукан мехур, но в такъв случай организма автоматично произвежда окситоцин в по-големи количества и настъпва раждане. (Заедно с мен приеха и друга майка, в началоо на седмия месец със изтекли води, тя роди още първата нощ.) Другият вариант е да е пукнат високо горе и когато са изтекли част от водите мехура да се е свил в частта на пукане и да се е запушил отворът. Моят случай, явно беше такъв, защото аз родих 3 седмици след "пукването" Ако при теб е вторият вариант ти наистина трябва да пиеш много течности, защото околоплодните води по принцип се възстановяват. А на ехограф лекарят може да види, ако имаш локуси (това са пространствата около бебето) с височина по-малко от 5,5 см, значи водите наистина са намалели, но ако локусите са с тази височина имаш нормално за развитието на плода води.  По принцип има вариант да се разбере дали изтичат води - слагаш превръзка за около половин един ден и в болницата ще ти направят реакция с бромно съединение, което ако се оцвети в синьо значи това са околоплодни води. Незнам, дали ти обясних като хората, но при всички положения мисля, че трябва да се консултираш с лекар за евентуално приемане в болница, ако наистина са намалели водите. Желая ти успех!   bouquet
изобщо не си права, дори сама си противоречиш.
Количеството на околоплодните води ИЗОБЩО няма връзка с приема на течности от бременната.
Ти намалели води или спукан мехур си имала.

# 14
  • Мнения: 288
PolarFox, според теб къде точно си противореча.
Ами, то едното е следствие на другото, по-точно в резултат на спукване на мехура намаляват околоплодните води.  (изтичането на околоплодните води е един от признаците на раждане и е резултат от спукването на мехура, всъщност) Лекарите смятаха, че имам високо спукан мехур, като в резултат на изтичането обема е намалял и тъй като   отворът е бил високо сам се е затворил и затова съм изкарала още няколко седмици.  Мисля, че не е много сложно за разбиране. А те околоплодните води през цялата бременност се възобновяват, чрез поетите от майката течности, разбира се.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт